• Хід заняття

  • Заняття з розвитку мовлення в підготовчій групі «Поговоримо про професії»




    Дата конвертації25.10.2017
    Розмір6,91 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Лідія Жидкова
    Заняття з розвитку мовлення в підготовчій групі «Поговоримо про професії»

    Мета: закріплювати і систематизувати знання дітей про професії.

    завдання:

    освітня:

    • Актуалізувати словник по темі «Професії»;

    • Тренувати в правильному вживанні прийменників від, у, з, в, з з іменниками;

    • Закріплювати вміння орієнтуватися в схемах пропозицій з приводами і в складанні пропозицій з приводами за схемами.

    розвиваюча:

    Розвивати зв'язну і діалогічну мова дітей;

    Розвивати увагу, уяву, мислення.

    Виховна:

    • Виховувати повагу до людей різних професій;

    • Виховувати вміння правильно поводитися в громадських місцях;

    Обладнання: магнітофон, музика для физминутки; демонстраційний матеріал - картини з різними професіями; роздатковий матеріал - конверти зі схемами прийменників, картки з професіями, схеми пропозицій.

    Попередня робота:

    Читання художньої літератури:

    1. М. Садовський «Всі ми - моряки»

    2. М. Алімбаев «Всі роботи гарні»

    3. Ж. Карбозян «Лікар»

    4. Г. Кругляков «Мода»

    5. І. Тандик «В школу»

    6. С. Маршак «У театрі для дітей»

    7. Е. Утетлеутов «Бібліотека»

    8. А. Санабеков «Я малюю»

    9. Б. Заходер «Перукарня»

    Бесіди з дітьми:

    Бесіди з дітьми:

    Що таке «супермаркет»?

    • Хто такий еколог?

    • Що таке ціна, кредит, іпотека?

    • Для чого потрібне телебачення?

    • Перегляд відео «Показ моди».

    • Хто такий артист?

    Дидактичні ігри:

    «Кому що потрібно для роботи»

    «Зроби покупку»

    «Знайди і опиши»

    «Диктор»

    «Вінегрет з казок»

    «Подзвони різним»

    «Накрий на стіл»

    Організаційна навчальна діяльність:

    • Екскурсія в магазин стільникових телефонів

    Малювання «Реклама»

    • Ручна праця «Панно з клаптів»

    • Малювання «Пожежа»

    Розвиток мовлення «Ким працюють мої батьки»

    • Ручна праця «Монети»

    Соціальний світ «У світі професій»

    Робота з батьками:

    • Взяти участь в екскурсії.

    • Відвідати з дитиною музей, пошту, перукарню.

    • Розглянути з дітьми книги в домашній бібліотеці.

    Хід заняття:

    Вступна частина:

    І / у «Листоноша приніс лист»

    (у кожної дитини картки з професіями)

    Вихователь показує дітям схему прийменника «від».

    Діти: Мені прийшов лист від вчительки.

    (Шахтаря, лікаря, моряка, кореспондента, сценариста, кондуктора, регулювальника, перукаря, еколога, машиніста).

    Основна частина:

    І / у «У кого що?»

    (у кожної дитини картки з професіями)

    Вихователь викладає на дошці предмети і показує схему прийменника «у»:

    У перукаря - ножиці

    У маляра - валик

    У художника - кисть

    У медсестри - шприц

    У касира - гроші

    У офіціанта - рознос

    У кухаря - продукти

    У космонавта - скафандр

    У менеджера - товар

    У регулювальника - жезл

    У диктора - мікрофон

    У модельєра - ножиці

    І / у «Хто з ким?»

    (дитина викладає на дошці картки з вживанням прийменника «з»):

    вихователь з вихованцями

    продавець з покупцями

    доярка з коровами

    водій з пасажирами

    лікар з пацієнтами

    учитель з учнями

    бібліотекар з читачами

    рятувальник з постраждалими

    менеджер з продавцями

    дизайнер з замовником.

    І / у «Хто де працює?»

    (Вихователь задає питання, а діти дають повну відповідь з вживанням прийменників «в» і «на»):

    Доктор - в лікарні

    Учитель - в школі

    Продавець - в супермаркеті

    Касир - в банку

    Прораб - на будівництві

    Клоун - в цирку

    Артист - в театрі

    Менеджер - в офісі

    Бухгалтер - в бухгалтерії.

    І / у «Хто звідки вийшов»

    (Діти співвідносять професію з місцем її роботи):

    З шахти вийшов шахтар.

    З аптеки вийшов аптекар.

    З вагона вийшов провідник.

    З супермаркету вийшов продавець.

    З банку вийшов касир.

    З редакції вийшов журналіст.

    З літака вийшов пілот.

    Зі школи вийшла вчителька.

    З лікарні вийшов лікар.

    З театру вийшов артист.

    Физминутку

    (Імітація рухів під музику):

    • Художник

    • Танцюрист

    • Доярка

    Диригент

    • Водій

    • Двірник

    • Модель

    • Перукар

    • Бігун

    • Хокеїст

    • Прибиральниця.

    І / у «Підбери схему приводу»

    (Вихователь читає дітям пропозицію, а діти повинні підняти картку з потрібним приводом):

    • Учитель увійшов у клас.

    • Артист вийшов на сцену.

    • Вихователь з дітьми пішли на прогулянку.

    • Водій натиснув на педаль.

    • Мама пішла в салон краси.

    • З моря виринув водолаз.

    • Бібліотекар взяв з полиці книгу.

    Складання пропозицій по схемі.

    1) Прийменник знаходиться в середині пропозиції.

    2) Прийменник знаходиться на початку речення.

    Підсумок заняття:

    - Для чого потрібні професії?

    - Що потрібно робити, щоб отримати якусь професію?

    Література.

    1. О. Холодова. За три місяці до школи. Смоленськ, ТОВ, Росткніга, 2009 г.

    2. Т. А. Ткаченко. Логічні вправи для розвитку мови. Москва. Прометей. Книголюб, 2010 р

    3. Т. А. Третьякова, С. Б. Суровцева, О. В. Кир'янова. Комплексні заняття для дітей 6 - 7 років. Волгоград. «Учитель», 2013 р

    4. В. В. Коноваленко, С. В. Коноваленко. Розвиток зв'язного мовлення. Москва. Видавництво ГНОМ і Д », 2009 р

    5. Т. А. Шоригіна. Професії. Які вони? Москва. Видавництво ГНОМ і Д, 2006 р

    6. Т. В. Потапова Бесіди дошкільнятами про професії. Москва. ТЦ «Сфера», 2011 р

    7. Н. В. Краснощекова. Сюжетно-рольові ігри для дітей дошкільного віку. Ростов-на-Дону. Фенікс., 2008 р





    Заняття з розвитку мовлення в підготовчій групі «Поговоримо про професії»