«Що росте на городі?» Конспект інтегрованого НСД (комунікативна і художньо-творча діяльність)




Дата конвертації22.10.2017
Розмір5,55 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Тетяна Борисівна Гірфанова
«Що росте на городі?» Конспект інтегрованого НСД (комунікативна і художньо-творча діяльність)

Мета: - Закріпити і систематизувати уявлення дітей про овочі.

Завдання: - закріпити і систематизувати уявлення дітей про овочі, про їх зовнішніх і смакових якостях; - закріпити вміння знаходити схожість і відмінність за запахом, смаком, кольором, на дотик); - закріпити уявлення про способи вживання овочів в їжу, про їх корисні властивості, про значення овочів для здоров'я людей; - удосконалювати вміння складати натюрморти і зображати овочі; - розвивати зорову пам'ять, сенсорне сприйняття, вміння складати порівняльні характеристики.

Інтеграція освітніх областей: мовна, соціально-комунікативна, художньо-творча діяльність.

«Что растёт на огороде?» Конспект интегрированной НОД (коммуникативная и художественно-творческая деятельность)

Обладнання: картинки із зображенням овочів, натуральні овочі, схема-модель розповіді, чудовий мішечок, дидактична гра «Кухар і овочі», акварельні фарби, пензлі, чисті аркуші.

Хід НСД:

1. Організаційний момент:

Що росте на нашій грядці? Огірки, горошок солодкий, Помідори і кріп

Для приправи і для проб. Є редиска і салат - Наша грядка - просто скарб. Шість овочів на грядці Перерахуй по порядку. Якщо слухав ти уважно, назвеш їх обов'язково. Відповідай-ка по порядку: Що росте на нашій грядці?

Діти перераховують овочі, вихователь виставляє картинки. Вихователь пропонує назвати овочі одним словом і розповісти, де вони ростуть (в городі, в полі).

2. Гра «Загадки і відгадки»

Діти відгадують загадки і виставляють картинки на дошку, якщо цього овоча ще немає.

Голова на ніжці, в голові - горошки »(горох).

Перш, ніж його ми з'їли, ми наплакатися встигли (цибуля)

Бела, розсипчаста, смачна, і на столі завжди вона Ти посоли її трошки. Адже, правда, смачна ?. (картопля)

Круглий бік, жовтий бік, Сидить на грядці колобок. Вріс він в землю міцно. Що ж це таке? (Ріпка)

За кучерявий чубчик Лисицю з норки поволік. На дотик - гладка, на смак - як цукор, солодка (морква)

У городі виростаю, А коли я дозріваю, Варять з мене томат, В щі кладуть і так їдять (помідор)

Мікробів він збиває з ніг, Ну, а звуть його ... (часник)

Вбралася Олена в сарафанчик зелений, завила оборки густо. А звуть її? (Капуста)

Всі дізнаються молодця, що росте на грядці: Він побільше огірка, товстий він і гладкий. Теж тримається за батіг - приходьте подивитися (кабачок).

3. Гра на увагу «Чого не стало?»

Діти закривають очі, з дошки забирається який-небудь овоч, діти вгадують - який.

4. Гра «Чудесний мішечок»

Діти на дотик обстежують натуральні овочі і називають їх.

4. "Склади розповідь"

Розгляд овочів і складання порівняльних оповідань, спираючись на схему. Наприклад: «Помідор круглий, червоний, гладкий, соковитий, м'який, - а огірок овальний, шорсткий, зелений, твердий, хрусткий» (з опорою на схему).

Порівняння буряка і моркви, гарбуза і кабачка, баклажана і перцю.

6. Динамічна пауза

В город підемо, урожай ми зберемо. (Йдуть по колу, взявшись за руки) Ми моркви натискання ( «Тягають»). І картоплі накопаємо ( «Копають»). Зріжемо ми качан капусти, ( «Зрізають») Круглий, соковитий, дуже смачний, ( «Показують коло руками 3 рази») щавлю нарвём трошки І повернемося по доріжці. (Йдуть по колу, взявшись за руки)

7. Розповідь вихователя.

Восени на городах збирають урожай овочів. Люди акуратно збирають їх з грядки, щоб не пошкодити. Морква, цибуля, часник, буряк висмикують. Капусту зрубують. Помідори, перець, огірки знімають. Картоплю викопують. Овочі вживають в їжу вареними, сирими, смаженими, тушкованими, солоними. З них роблять салати, додають в суп, борщ, щі. Овочі заготовляють на зиму. Їх консервують, маринують. Овочі корисні, в них багато вітамінів. Цибулю і часник корисні від застуди, вони знищують мікроби. Морква корисна для очей. Кріп використовують як сечогінний засіб. Овочі потрібні ще для того, щоб не хворіли шлунки і животи, вони допомагають злагоджено працювати організму, допомагають перетравлювати їжу.

8. Дидактична гра «Кухар і овочі»

Діти «готують» гороховий суп, борщ, вінегрет (на складальне полотно розміщую каструлі, блюдо. Діти підбирають картинки і виставляють їх (по командам)

9. Пальчикова гімнастика.

Що за скрип? Що за хрест? Це що ще за кущ? Як же нам без хрускоту, якщо я - капуста. Ми капусту рубаємо, рубаємо. Ми морквину трьом, трьом. Ми капусту солимо, солимо. Ми капусту тиснемо, тиснемо.

10. Складання натюрмортів і малювання овочів з натури.

Показую хлопцям картину із зображенням натюрморту. Уточнюю у дітей, який це вид живопису. Далі звертаю увагу, що художник малював предмети не окремо один від одного. Одні предмети перекривають інші. Далі дітям пропоную скласти натюрморти з натуральних овочів. Розглядаємо їх. Самостійна робота по зображенню натюрмортів. Аналіз робіт.





«Що росте на городі?» Конспект інтегрованого НСД (комунікативна і художньо-творча діяльність)