• Хід заняття

  • Розвиваюча освітня ситуація на ігровій основі «Допоможемо ведмедику»




    Дата конвертації22.06.2017
    Розмір4,17 Kb.
    ТипДитячі ігри

    Роза Юзупчук
    Розвиваюча освітня ситуація на ігровій основі «Допоможемо ведмедику»

    Мета: Формувати вміння дітей співвідносити форму об'ємного предмета з формою зображення предмета на зображенні.

    завдання:

    1. Формувати вміння дітей співвідносити форму об'ємного предмета з формою зображення предмета на зображенні.

    2. Продовжувати вчити дітей накладати малюнок способом накладення.

    3. Продовжувати використовувати вирази зі словами: такий же, не такий.

    4. Закріплювати вміння дітей визначати і називати колір, розмір, форму геометричних фігур.

    5. Розвивати розумові процеси: увагу, пам'ять.

    6. Виховувати вміння надавати допомогу нужденному герою.

    Хід заняття:

    Мишка (іграшка): - Добрий день гості, здрастуйте діти! А куди це я потрапив?

    Діти: - У дитячий сад.

    Мишка: - А що у вас лежить на килимі?

    Діти: - Фігури.

    Мишка: - А які фігури? Я щось не можу розібратися. Ви мені допоможете?

    Вихователь: - Хлоп'ята, допоможемо ведмедику?

    Діти: - Так.

    Вихователь: - Давайте підемо, сядемо на килим, здається, ведмедик нам щось приніс?

    Мишка: - Так, я приніс вам картки. Візьміть по одній картці, допоможіть мені знайти таку ж фігуру, як, і намальовано на картці.

    Вихователь: - Яка у тебе фігура в руці, Юля?

    Юля: - Трикутник, (велика, синя)

    Вихователь: - А на картці?

    Юля: - Така ж.

    Вихователь: - Правильно Юля, знайшла фігуру.

    Вихователь: - Що ти взяв, Ваня? (якого кольору, велика чи маленька фігура)

    По одному, два питання до всіх дітей.

    Мишка: - Молодці діти допомогли розібратися з фігурами.

    Физкультминутка:

    Занудьгував наш ведмедик щось

    Пограти йому полювання

    Любить ведмедик побешкетувати

    І перевальцем ходити

    Ось так, ось так

    Вправо, вліво повернулись

    І присіли, посміхнулися (встали)

    ніжками потопали

    ручками поплескали

    А потім швидше, швидше

    Ми пострибати сміливіше.

    Всі рухи виконуються відповідно до тексту.

    На одному столі фігури - блоки Дьенеша, на іншому - картина.

    Мишка: - Ой, які гарні картини у вас в групі! А ви не знаєте як можна зробити картину?

    Діти: - Намалювати, наклеїти (вислуховуються пропозиції дітей)

    «Витримати паузу», щоб діти самі здогадалися зробити картину з фігур - Блоків Дьенеша, і запропонували її зробити.

    Мишка: - Дуже хочу повісити картину у себе в барлозі. Допоможете мені хлопці?

    Діти: Так.

    Самостійна робота дітей. Діти беруть по одній фігурі і накладають на малюнок.

    Мишка: - Яка гарна вийшла картина!

    - Якої форми дах у будинку? (трикутник)

    Вихователь: - Якого кольору? Велика або маленька?

    З якої фігури зробили стіни у будинку? (з квадрата)

    Мишка: - Якого розміру? Якого кольору?

    Вихователь: - Як зробили ялинку? З яких фігур?

    - Якої форми голова, тулуб у курчати? Якого кольору?

    - Що більше голова або тулуб у курчати?

    Охоплення питаннями всіх дітей.

    Мишка: - Спасибі хлопці, мені дуже сподобалася картина, яку зробили все разом. Я її повішу у себе в барлозі. Я залишуся ще поживу у вашому ігровому куточку, а ви навчите мене робити ще багато різних картин.

    Отримавши згоду дітей, Мишка відправляється з дітьми в ігровий куточок, і спільна гра триває ...





    Розвиваюча освітня ситуація на ігровій основі «Допоможемо ведмедику»