Розвиток психічних процесів у дошкільників. Конспект заняття психолога з дітьми 3-4 років




Дата конвертації22.08.2017
Розмір5,17 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

юлія Шовгеня
Розвиток психічних процесів у дошкільників. Конспект заняття психолога з дітьми 3-4 років

Мета: Розвиток сприйняття довжини: довгий-короткий.

Розвиток вміння співвідносити предмети за величиною.

Розвиток дрібних рухів рук.

Створювати позитивно емоційне ставлення до виконання завдань.

Матеріали: квітка, іграшки зайчик, кошеня, жаба; олівці, розмальовки із зображенням жаби і стрічкою, кружечки червоного і жовтого кольорів, парні картинки, на яких зображені предмети різної довжини (довгий-короткий, шнурівка «доріжка для зайчика», повітряні кульки.

хід заняття

1. Організаційний етап.

Привітання »Квітка казок»

Психолог тримає в руках квітку.

Ось ми встали всі в кружок.

Ось він-казковий квітка.

Всіх вітаємо навколо.

Здрастуй наш чарівний друг!

Здрастуй, Гена!

(діти вітають один одного по колу, передаючи квітка)

У світі стільки казок є,

Всіх їх і не перелічити.

Ти нам дверцята відкривши,

В казку нас візьми з собою.

Разом з квіткою ми відправимося в подорож.

Ми з квіточкою полетіли

І в лісок прилетіли.

2. Подорож до лісу

Здрастуй, ліс, прекрасний ліс,

(широко розвести руки в сторони)

Повний казок і чудес!

(повороти вліво-вправо з витягнутими руками)

Ти про що шумиш листям

Вночі темної, грозовою?

(руки підняті вгору, погойдується)

Тільки в ліс ми увійшли -

З'явилися комарі.

(б'ємо комарів)

Далі по лісі крокуємо,

(марширувати)

І ведмедя ми зустрічаємо.

(імітуємо ведмедя)

Знову далі ми йдемо -

Перед нами водойма!

(стрибаємо)

Раз - два, раз - два -

Позаду тепер вода

Ось і скінчилася гра,

Займатися нам пора!

3. Казка «Довгий-короткий»

Зустрілися якось раз на узліссі кошеня і зайченя.

-Ой, які у тебе вуха великі, стирчать вище голови. Це так негарно! - пирхнув кошеня.

-У мене вуха не великі, а довгі, у всьому лісі довше немає. Мама каже, що я ними повинен пишатися. Вони допомагають мені будь шерех почути, інакше біда! - сказав зайченя.

-Фі! - знову пирхнув кошеня. - А у мене зате хвіст довгий, пухнастий, а у тебе маленький, крихітний, ну просто грудочку пуху!

-Правильно, крихітний, а точніше - короткий хвіст, - засміявся зайченя. - Його ще куцим називають. Нам, зайцям, довгий хвіст ні до чого. Нам ноги довгі потрібні. Трохи почую я підозрілий шурхіт - стриб! Тільки мене і бачили. Нас, зайців, вуха, нехай ноги рятують!

-Так що ти все говориш, як ти рятуватися вмієш! - обурився кошеня. - Ти що, всіх боїшся, чи що?

-Врагов у нас в лісі багато. Боюся! - скрушно зітхнув зайченя і був такий.

А кошеня йшов додому і все думав: «У зайченя ворогів багато. Цікаво, а у мене вони є? І ще. Чому це великі вуха і ноги потрібно називати - довгими, а маленький хвіст - коротким, навіть куцим. А що ще можна називати довгим і коротким? »

4. Психолог.

- Давайте допоможемо кошеняті розібратися з його питаннями.

Дітям пропонується розглянути різні парні картинки і порівняти їх за величиною (довжині). Наприклад, яка з двох стрічок довше, а яка коротше?

5. - А в лісі кошеня зустрів жаб, давайте пограємо нашими пальчиками.

Дві веселі жаби

(діти стискають пальці в кулаки і кладуть їх на стіл, пальцями вниз)

Ні хвилини не сидять

(різко распрямляют пальці)

Спритно стрибають подружки

(кладуть долоні на стіл)

Тільки бризки вгору летять

(різко стискають кулаки)

6. - Подивіться, які гарні жаби! Тільки чомусь вони не зелені, давайте розфарбуємо жаб зеленим кольором, А поруч з жабами стрічки, з них можна зробити бантики, розфарбуйте стрічки вашим улюбленим кольором.

(розфарбовування)

7. - Подивіться хлопці, а ось і будиночок нашого зайчика стоїть в лісі. Давайте допоможемо нашим жабам дістатися до зайчику в гості.

(шнурівка)

8. Динамічна пауза. «Гусениця»

Між дітьми кладуться повітряні кульки, і «гусениця» повинна танцювати, ходити, спати. (Вправа виконується під веселу музику, головне, щоб кульки не падали.

9. - А тепер давайте з вами побудуємо гусеницю з червоних і жовтих кружечків. Подивіться уважно, як я це зроблю, а ви продовжите.

Діти по черзі добудовують гусеницю.

10. Рефлексія.

-Що ми з вами сьогодні робили? Які ігри-завдання сподобалися найбільше?

11. Підсумок.

Ось ми в казці побували,

Повчилися, пограли.

Ігероям допомагали,

Їх завдання виконуються.

«До побачення!» Дружно скажемо

І рукою всім помахаємо!





Розвиток психічних процесів у дошкільників. Конспект заняття психолога з дітьми 3-4 років