Повторення казки «Ріпка». Конспект НСД по освітній галузі «Мовний розвиток»




Дата конвертації20.05.2017
Розмір4,51 Kb.
ТипЗаняття по казках. Конспекти, НОД

Наталія Маслова
Повторення казки «Ріпка». Конспект НСД по освітній галузі «Мовний розвиток»

Освітня область: «Мовний розвиток»

Автор: Маслова Наталія В'ячеславівна

Тема: Повторення казки «Ріпка»

Мета: Уміння слухати і розуміти дорослого;

Освіжити в пам'яті казку;

Викликати у дітей бажання розповідати з вихователем казку.

Завдання: Вчити переказувати казку;

Розвивати дрібну моторику і мова дітей і орентіровку в просторі;

Вчити відповідати на питання дорослого і відповідати на них;

Виховувати дружні стосунки між дітьми.

Попередня робота: заучування пальчикової гімнастики «Овочі та фрукти»

Обладнання: ілюстрації до казки «Ріпка», іграшки до казки.

ХІД

Безпосередньо освітньої діяльності.

1. Організаційний момент.

Повторение сказки «Репка». Конспект НОД по образовательной области «Речевое развитие»

Привіт, дітлахи девченки і хлопці давайте привітаємося.

(Промовляю віршовані рядки і показують руху).

Привіт, долоньки

Хлоп-хлоп-хлоп!

Привіт ніжки

Топ-топ-топ!

Привіт щічки

Плюх-плюх-плюх!

Привіт губки

Чмок-чмок-чмок!

Здрастуй мій носик

Бі-бі-бі!

Привіт гості!

2. Мотиваційно-орієнтовний етап.

Хлопці, сьогодні до нас прийшла казка. Казка дуже вам знайома зараз ми з вами, подивимося що за казка?

3. Пошуковий етап.

Настала осінь. З дерев стали опадати листочки. Будемо з вами хлопці збирати урожай. Вихователь з кошика дістає пальчиковий театр з казки ці герої. Яка це казка? (Ріпка)

4. Практичний етап.

Пальчикова гра «Овочі та фрукти»

У городі багато гряд, Стискають і розтискають пальці.

Тут і ріпа, і салат, загинати пальці по черзі.

Тут і буряк, і горох,

А картопля хіба поганий? Плескають у долоні.

Наш зелений город

Нас прогодує цілий рік.

- Посадив дід ріпку, виросла ріпка (велика-превелика). Став дід ріпку із землі .... (тягнути). Тягне - (потягне, витягти не може). Покликав дід (бабку).

Бабка (за діда,

Дід (за ріпку,

Тягнуть (потягнуть, витягнути не можуть)

Хто ж ще прибіг тягнути ріпку?

Вихователь дістає фігури в міру того як діти називають персонажів казки: «Мишка за? (кішку). Кішка за? »І т. Д.

Вихователь запитує по закінченню казки, що зробили дідусь і бабуся з ріпою. (вимили, очистили і з'їли).

- Онука, дід і бабка (поставити фігурки людей окремо) їдять солодку ріпку. Їдять і хвалив: дуже-дуже смачна ріпка. Яка ріпка? (хоровий і індивідуальний відповіді). Жучка, кішка і мишка на людей дивляться, ріпку не їдять. Зараз їм бабка іншу їжу принесе. Кішці - молочко, жучків - кісточку, мишці - скоринку хліба або сиру.

- Молодці! Згадали казку.

А тепер ми з вами розімнемося.

Физминутку «Помічники городники»

Ми лопатки взяли, Дитина імітує дії

грядки розкопали: лопатою.

Раз-два, раз-два!

Граблі в руки взяли, Дитина імітує дії

грядки причесали: граблями.

Раз-два, раз-два!

Насіння рядами Дитина імітує розкидання

в землю ми кидали: насіння.

Раз-два, раз-два!

5. рефлексивно - оціночний етап

- Хлопці ми з вами сьогодні яку казку читали? (Ріпка)

- Яка у нас ріпка? (Солодка, велика)

- А яка ріпка кольором? (Жовта)





Повторення казки «Ріпка». Конспект НСД по освітній галузі «Мовний розвиток»