НОД з розвитку мовлення в молодшій групі за темою «У гостях у бабусі»




Дата конвертації02.06.2017
Розмір4,13 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Лариса Юлдашева
НОД з розвитку мовлення в молодшій групі за темою «У гостях у бабусі»

Конспект заняття з розвитку мовлення в молодшій групі.

Тема: В гостях у бабусі

Мета: Розширювати орієнтування в навколишньому. Вчити впізнавати тварин і птахів, що живуть поруч з людиною (собака з цуценям, курка з курчатами) і вмінню наслідувати їх голосам. Продовжувати знайомити дітей з фольклорними творами: потешками, загадками, пісеньками. Виховувати моральні якості через залучення дітей до російської народної культури.

хід заняття

Вихователь: Доброго дня, хлопці. Ви хочете до бабусі в гості?

Діти: Так, хочемо.

(Вихователь надягає хустку, фартух і окуляри).

Бабуся: Доброго дня, гості дорогі!

(Підходить до кожної дитини і гладить по голівці).

А ви хочете дізнатися, хто у бабусі живе?

Діти: Так.

Бабуся: Ходімо зі мною, я вам щось покажу. Подивіться, що це?

Діти: Це будка.

Бабуся: Відгадайте загадку, і ви дізнаєтеся, хто в ній живе.

Голосно гавкає на дворі

Відпочиває в будці.

Сторожить господарський будинок

І виляє мені хвостом.

Діти: Собака.

Бабуся: Правильно, собака! Це наша Жучка - хвостик карлючкою! Погладьте собачку.

Яка у неї шерстка? (М'яка, пухнаста).

А що є у собачки? (Хвостик, вушка, очки).

А що любить собака? (Кісточку).

Хлопці, давайте заспіваємо про нашу собачку пісеньку:

До нас прийшла собачка,

Розумна собачка,

З дітками грає,

Дуже голосно гавкає:

Гав гав гав.

Бабуся: Молодці, хлопці. Ви так голосно гавкали. А ось у собачки Жучки є маленьке цуценя. (Показує маленьку собачку).

Подивіться, хто це? (Щеня). Він гавкає тихо-тихо. Покажіть, як він гавкає. (Діти тихим голосом - «гав-гав-гав»).

Хлопці, зі мною ще хтось живе. Відгадайте, хто це?

Знімання хробака, поп'ю водиці,

Хлібних крихт пошукаю.

А потім знесу яєчко,

Дітлахів пригощу.

Діти: Курка.

Бабуся: Молодці, правильно, це курка. Давайте пошукаємо, де ж вона сховалася? Так ось же вона, зі своїми курчатками.

(Показує іграшку курку з курчатами).

Бабуся: Хлопці, а ви знаєте, що любить клювати курка з курчатами? (Зернятка)

А як кличе господиня, коли годує їх? (Ціп-ціп-ціп).

А як курчата пищать? (Пі-пі-пі).

А курка? (Ко-ко-ко).

Давайте ви зараз перетворитеся в маленьких курчат (надягає на голови дітей обідки з намальованими курчатами, а я буду мамою куркою.

(Діти розповідають потешку і виконують руху, згідно з текстом).

Вийшла курочка гуляти,

Свіжої трави пощипати.

А за нею хлопці,

Жовті курчатка.

Ко-ко-ко-ко-ко-ко-ко

Не ходіть далеко.

Лапками гребіть,

Зернятко шукайте.

З'їли товстого жука,

Дощового черв'яка,

Випили водиці,

Повний коритце.

Бабуся: Хлопці, ви сьогодні порадували бабусю, молодці. Ви познайомилися з собачкою Жучкою і її щеням, з куркою і її курчатами. Дізналися, що вони люблять, як розмовляють. А зараз допоможіть мені спекти оладки. Приготували долоньки.

Пальчикова гімнастика «Ладушки - ладушки».

Ладушки, ладушки

Де були? У бабусі.

Спекла нам бабуся

Солодкі оладки.

Маслом поливала,

Діток пригощала.

Маші - два, Даші - два,

Оле - два, Колі - два.

Всім дала!

гарні оладки

У нашої бабусі!





НОД з розвитку мовлення в молодшій групі за темою «У гостях у бабусі»