• Хід заняття

  • НОД з розвитку мовлення «Що росте на городі?» (Підготовча група)




    Дата конвертації03.06.2017
    Розмір4,01 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Юлія Сергєєва
    НОД з розвитку мовлення «Що росте на городі?» (Підготовча група)

    Мета: Сприяти розвитку уваги, пам'яті, логічного мислення; вміння класифікувати предмети за призначенням; закріплювати знання дітей про процес збору врожаю; виховувати дбайливе ставлення до природи.

    Хід заняття:

    1. Артикуляційна розминка:

    ор - ор - ор - навколо будинку є паркан.

    ар - ар - ар - будемо чистити самовар.

    ир - ир - ир - ми натремо його до дірок.

    ур - ур - ур - порахуємо курей.

    2. Бесіда про осінь, врожаї.

    Вихователь читає вірш А. Плещеєва:

    Минуло літо,

    Осінь настала.

    На полях і в гаях

    Пусто і понуро.

    Пташки відлетіли,

    Стали дні коротше,

    Сонечка не видно,

    Темні, темні ночі.

    Далі йде розмова про збір врожаю, про овочі. Як йде збирання врожаю, який дозріває восени. Деякі овочі достигають влітку. Запропонувати зробити класифікацію овочів за термінами їх дозрівання та збору.

    Вихователь показує картинки, діти розкладають їх по групах.

    Далі вихователь загадує загадки по темі:

    варто матрьошка

    На одній ніжці,

    Закутана, заплутана,

    Ніжна та хрустяще. (Капуста)

    Сидить пані на грядці

    Вся в латках.

    Хто ні погляне,

    Всяк заплаче. (Цибуля)

    Маленький, гіркий,

    Луку брат. (Часник)

    Влітку - в городі,

    Свіжі, зелені,

    А зимою - в бочці,

    Міцні солоні. (Огірки)

    Ростуть на грядці

    Зелені гілки,

    А на них смачні

    Червоні дітки. (Помідори)

    Золота голова велика і важка.

    Золота голова відпочити прилягла.

    Голова велика, тільки шия тонка. (Гарбуз)

    Золоте решето

    Черних будиночків повно;

    Скільки чорненьких будинків,

    Стільки біленьких мешканців. (Соняшник)

    Під землею птиця гніздо звила,

    Яєць в кожному кущі завдала.

    Я їх у відра зібрала

    І для супу віддала. (Картопля)

    Сидить дівчина в темниці,

    А коса на вулиці. (Морква)

    3. Заучування вірша

    Згадати з дітьми як вони дбали про рослини на грядці. Вихователь пропонує прослухати, а потім завчити вірш Я. Пінясова «Город»:

    Дощик, дощик, скоріше

    Городик мій полів!

    Тільки дощик не йде.

    Сохне, сохне город:

    В'яне аленький стручок,

    Скривився кабачок,

    І сумно звісив пір'я

    Пожовклий раптом цибулька.

    Я вирішила: не біда!

    Адже є лійка і вода.

    Зволікає дощик ... Ну і нехай!

    Без нього я обійдуся.

    4. Малювання овочів

    Вихователь пропонує намалювати урожай овочів - корзина з овочами. Діти малюють передають форму предметів, колір, місце розташування.

    Пальчикова гімнастика «Павучок»

    На вигнутий сучок

    Зламаною осинки,

    (права рука зігнута в лікті, кисть опущена вниз.)

    приземлився павучок

    З хрестиком на спинці.

    (Права рука зображує павучка - опускається на кисть лівої руки.)

    Звив затишний гамачок,

    Сів в сторонку і мовчок.

    (Права долоня «повзе» по руці до плеча і, стискаючи в кулачок, ховається під пахву).

    5. Динамічна пауза

    Рухлива гра «Ниточка і голочка». Діти стають паровозиком. Всі пересування за першим по складному маршруту, намагаючись не розірвати ниточку.

    6. Робота з батьками

    Запропонувати допомогти своїй дитині намалювати осінній пейзаж і принести його в садок для виставки малюнків в групі. (вказати ім'я прізвище автора роботи).





    НОД з розвитку мовлення «Що росте на городі?» (Підготовча група)