• Хід заняття.

  • НОД по формуванню цілісної картини світу дітей 2 молодшої групи Подорож у весняний ліс




    Дата конвертації17.04.2017
    Розмір6,11 Kb.

    Тетяна Борисенко
    НОД по формуванню цілісної картини світу дітей 2 молодшої групи Подорож у весняний ліс

    цілі:

    1. Формувати уявлення дітей про весняні зміни в природі: більше сонячних днів, стає тепліше, змінюється одяг людей.

    2. Показати зв'язок змін в неживій природі зі змінами в житті рослин і тварин (на гілках дерев набухають бруньки, і з'являється перша травичка, перші квіти, звірі в лісі змінюють забарвлення, прокидаються після зимової сплячки, з'являються комахи, з вирію прилітають птахи) .

    3. Активізувати розумову діяльність дітей за рахунок вирішення логічних завдань.

    4. Розвивати пам'ять, увагу, уяву. Активізувати словник ( «весна», «проталини», «шпаки», «граки», «бурульки»).

    Моделі.

    Заєць, який змінює забарвлення; ведмідь, сплячий в барлозі.

    Хід заняття.

    1. З'являється іграшковий зайчик. У нього сіре хутро, а вушка, хвостик і животик - білі. Зайчик вітається з дітьми.

    вихователь:

    -Хлопці, подивіться якого кольору шубка у зайчика? (відповіді дітей)

    - А якого кольору в зайчика була шубка взимку? (відповіді дітей)

    - А чому зайка поміняв свою шубку з білого на сіру? (відповіді дітей)

    вихователь:

    - Правильно хлопці, настала весна, розтанув сніг, сонечко частіше світить і тепліше гріє і зайчику вже не потрібна біла шубка, тому він поміняв її на сіру, щоб стати в весняному лісі непомітним.

    Хлопці, зайчик запрошує нас в гості в весняний ліс. Підемо?

    Але спочатку потрібно відгадати ЗаЙкИнА загадку:

    Тане сніжок,

    Ожив лужок,

    День прибуває.

    Коли це буває? (Навесні).

    вихователь:

    - Молодці!

    - Хлопці, а скажіть, будь ласка, як потрібно одягатися навесні на прогулянку? (відповіді дітей)

    вихователь:

    Хлопці, ось ми з'ясували, що потрібно одягнути на прогулянку навесні, а як же ми потрапимо в ліс, якщо у нас немає туди доріжки? Давайте побудуємо її з чарівних кубиків.

    2. Діти сідають за столи, і обговорюють з вихователем, якого кольору доріжку будуватимуть. (Жовта - осіння, біла - зимова, червона-літо спекотне, синя - весна). Кожна дитина вибудовує свою доріжку.

    вихователь:

    - У кожного з вас вийшла коротка доріжка, а як нам зробити довгу, до самого лісу? (відповіді дітей)

    вихователь:

    - Хлопці, скільки у вас було коротких доріжок?

    діти:

    - Багато

    Вихователь і діти з'єднують всі отримані короткі доріжки в одну довгу.

    вихователь:

    - А скільки довгих?

    діти:

    - Одна.

    вихователь:

    -А тепер ми можемо відправитися в ліс по цій довгій доріжці на пошуки слідів весни.

    3. Звучить аудіозапис музики П. І. Чайковського з циклу

    "Пори року. Апрель ».

    Діти і вихователь слухаючи, музику, рухаються по групі, поступово підходять до мольбертів де зображений весняний ліс.

    вихователь:

    - Хлопці, подивіться, ми з вами вже в лісі давайте глибоко подихаємо свіжим весняним повітрям, помилуємося навколишнім лісом (по всій групі розвішані репродукції в видами весняного лісу).

    Вихователь підходить до репродукціях картин і читає вірші напам'ять На галявинці, у стежки

    Пробиваються травинки.

    З горбка струмок біжить,

    А під ялинкою сніг лежить.

    Замір ліс в прозорій імлі,

    На деревах тануть крижинки.

    З гілок падає крапель,

    І чути синиці трель.

    Дружно лопаються бруньки,

    Розпускаються листочки,

    На траві роса тремтить,

    Лось за веселкою біжить.

    повертаються скворци-

    Наші старі мешканці.

    Горобці у калюжі

    Галасливій зграйкою кружляють.

    А он далі на стовбурі сидить строкатий дятел і з розмаху б'є дзьобом по корі: «Тук! Тук! Тук! »(Діти повторюють хором)

    - А навіщо він так стукає? (відповіді дітей)

    А на самому краю тонких гілок крутяться синиці: «Зінь-синь, Зінь-синь! Зінь-синь! »(Діти і вихователь рухаються по групі, розглядають ілюстрації, і повторюють хором).

    А здалеку, чуєте, сурмлять журавлі: «Утро! Утро! Утро! Утро! (хором і індивідуально повторюють діти)

    -Воспітатель:

    - Хлопці, а чому так веселі птиці, чому радіють? (відповіді дітей).

    Діти, все живе радіє поверненню весни, все навколо оживає і прокидається, птиці готові будувати гнізда і виводити пташенят і ми повинні допомогти їм, адже вони наші маленькі пернаті друзі - побудувати їм будиночки, годівниці, шпаківні.

    5. Знову звучить музика. Діти продовжують прогулянку.

    вихователь:

    - Хлопці, птиці своїм співом розбудили лісового жителя. Чий це слід?

    (розглядають слід ведмедя, і вгадують хто залишив свій слід в лісі)

    - А як називається житло ведмедя? (відповідь дітей)

    - Що навесні відбувається з ведмедем? (відповіді дітей)

    - Яких ще тварин, сплячих взимку, Ви знаєте? (діти відповідають на питання вихователя).

    вихователь:

    Ой, дивіться, а ось і барліг ведмедя! (макет барлогу ведмедя, іграшка Ведмідь)

    Давайте ж пограємо з Мишком!

    Рухлива гра: «Зайка сіренький сидить»

    (1-дитина в шапочці «ведмедя», інші - «зайчики»)

    вихователь:

    Пора повертатися в дитячий сад, де нас чекає сюрприз.





    НОД по формуванню цілісної картини світу дітей 2 молодшої групи Подорож у весняний ліс