НОД на атестацію «Колобок» ГО «художньо-естетичний розвиток»




Дата конвертації02.08.2017
Розмір8,55 Kb.
Типатестація

Наталія Сініцина
НОД на атестацію «Колобок» ГО «художньо-естетичний розвиток»

Муніципальне бюджетне дошкільний заклад -

Дитячий садок № 16, м Нерчинск, Забайкальський край

конспект

Безпосередньою освітньої діяльності по «Художньо - естетичному розвитку»

На тему: «Колобок» для дітей другої молодшої групи.

Музикальний керівник

Синіцина Н. А.

2017р

Мета: Формувати здатність емоційно сприймати музику.

Завдання: Навчати дітей переступання і перестрибування на двох ногах через мотузку. Формувати вміння підігравати на дитячих ударних музичних інструментах. Розвивати здатність дітей розрізняти музичні звуки по висоті. Закріплювати кольору, короткий - довгий, вперед-назад, вгору-вниз. Виховувати співпереживання, бажання допомогти.

Інтеграція областей: Художньо - естетичний розвиток, соціально - комунікативний розвиток, пізнавальний розвиток, фізичний розвиток, мовний розвиток.

Активізація словника: Весела, радісна музика. Вгору, вниз, короткий - довгий, вперед-назад, тихо-голосно, високий - низький.

Устаткування: Мольберт, фланелеграф, посібник «Колобок». Мотузка з різнокольоровими стрічками. Солене тісто. Музичні інструменти: ложки, дзвіночки.

1. Організаційний момент

У групі на мотузці зав'язую бант і наспівую: «Стрічку я червону зав'яжу і дорогу дітям я покажу».

- Якого кольору у мене стрічка? А у тебе?

- Мотузка довга або коротка? А куди вона нас поведе?

(Діти, тримаючись за стрічки, які прив'язані на мотузці, йдуть в зал).

Діти входять в зал, стають шеренгою.

Музично - ритмічні рухи: переступання через мотузку. Перестрибування через мотузку на двох ногах.

- Через мотузку ми крокуємо 1 - вперед, 2 - назад. І ще 1 - вперед, 2 - назад.

- Перестрибувати треба нам, постаратися малюкам. Стрибок - вперед, Скок - назад.

- Ми по колу підемо, ноги піднімаючи, ось як наші малюки, весело крокують. 1,2, малюки весело крокують.

- А хто хоче побігати? На носочках побігли ... Знову гордо крокували.

(Із закінченням музики діти зупиняються. Беруться за руки в колі)

- Ми ближче підійдемо тихо-тихо проспіваємо: Доброго дня!

Ми подалі відійдемо і голосніше проспіваємо: Доброго дня!

2. Основна частина

- Хлопці, а ви казки любите? Тоді слухайте. Ой, забула, яку казку хотіла вам заспівати. Ви мені допоможете згадати?

Бабка з борошна в печі

Спекла НЕ калачі,

Круглий він, рум'яний бок-

Це смачний. (Колобок)

Він від дідуся пішов

І від бабусі пішов.

Тільки, на біду, в лісі

Зустрів хитру Лисицю. (Колобок)

Жілі- були дід та баба. (на фланелеграф ставитися зображення діда і бабки) Жили дружно і весело.

Слухання: «Світить місяць» р. н. м.

Бесіда за твором.

- А ви теж любите веселитися? Тоді хлопчикам - музичні інструменти, ай да, дівчата гарні - потанцюємо від душі!

Музична творчість: Гра «Ми - артисти»

Ось одного разу дід каже бабі:

- Спечи мені, бабка, колобок ». Бабка відповідає:

- З чого я спечу, борошна немає.

- А ти піди по короба поскребі, по засіках намети. (діти імітують рухи)

Пішла баба в комору. За короба поскребла, по засіках намела. Нашкрябала жмені дві муки. Замісила тісто і скачала колобок. Засмажити його і залишила його простигнуть. (на фланелеграфе Колобок) Набридло колобку лежати. Він зістрибнув з вікна на призьбу, з призьби на стежку і покотився.

Звучить тема колобка.

Зустрів Колобок ...

Звучить тема Зайця. (На фланелеграфе - заєць. Діти вгадують і стрибають на двох ногах)

Правильно, Зайця.

- Колобок, колобок, я тебе з'їм.

- Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю

Я колобок, колобок, по коморі замітання, по засіках шкребу.

Я від бабусі пішов, я від дідуся пішов.

А від тебе Заєць і поготів піду.

І покотився колобок далі. Котиться колобок вгору, вниз, вгору, вниз.

Звучить тема колобка.

Зустрів колобок ...

Звучить тема Вовка. (На фланелеграфе - вовк. Діти вгадують і йдуть, широко ставлячи ноги)

Правильно, Вовка.

- Колобок, колобок, я тебе з'їм.

- Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю

Я колобок, колобок, по коморі замітання, по засіках шкребу.

Я від бабусі пішов, я від дідуся пішов. І від Зайця пішов.

А від тебе Вовк і поготів піду.

І покотився колобок далі. Котиться колобок вгору, вниз.

Звучить тема Колобка.

Зустрів Колобок ...

Звучить тема Медведя. (На фланелеграфе - ведмідь. Діти вгадують і йдуть перевалюючись)

Правильно, Медведя. І каже він низьким голосом.

- Колобок, колобок, я тебе з'їм.

- Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю

Я колобок, колобок, по коморі замітання, по засіках шкребу.

Я від бабусі пішов, я від дідуся пішов.

Від Зайця пішов, від Вовка покотився.

А від тебе Ведмідь і поготів втечу.

І покотився колобок далі. Котиться колобок вгору, вниз, вгору, вниз.

Звучить тема колобка.

Зустрів Колобок ...

Звучить тема Лисиці. (На фланелеграфе - лисиця. Діти вгадують і йдуть, м'яко ступаючи на носках.)

Правильно, Лисицю. А Лисиця високим голосом говорить.

- Колобок, колобок, я тебе з'їм.

- Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю

Я колобок, колобок, по коморі замітання, по засіках шкребу.

Я від бабусі пішов, я від дідуся пішов.

Я від Зайця пішов, і від Вовка пішов, і від Ведмедя пішов.

А від тебе Лисиця і поготів втечу.

- Ох, не чую я тебе. Сядь на пеньок. Так заспівай мені ще раз свою пісеньку.

(На фланелеграфе - пеньок, на пеньку колобок).

Я колобок, колобок, по коморі замітання, по засіках шкребу.

Я від бабусі пішов, я від дідуся пішов.

Я від Зайця пішов, і від Вовка пішов, і від Ведмедя пішов.

А від тебе Лисиця і поготів втечу.

- Яка славна пісенька. Ось тільки погано чутно мені. Сядь до мене на носок. Так заспівай мені ще раз пісеньку.

Колобку так сподобалося, що Лиса хвалить його пісню. Взяв та й стрибнув Лисиці на ніс. (фланелеграф - колобок на носі у лисиці). Почав співати дзвінко, радісно, голосно:

Я колобок, коло ...

А Лисиця його ... Ам! І з'їла. (Колобок зникає). Сидить Лиса облизується. (Вправа мовою «Смачно»)

- Вам сподобалася казка? Як котився колобок? Яким голосом співав Ведмідь? А Лисиця? Куди стрибнув Колобок Лисиці? Як ви думаєте? А баба з дідом засмутилися, що колобок втік? А як ми їх пошкодуємо? Що ми можемо зробити їм? Спекти можемо? А що?

Пісня «Пиріжки» сл. муз. А. Філіпенко

Продуктивна діяльність. Ліплення: «Пиріжки для діда і бабки»

3. Заключна частина

Діти стають в коло.

- Ми ближче підійдемо тихо-тихо проспіваємо: До побачення

- Ми подалі відійдемо і голосніше проспіваємо: До побачення.

- «Стрічку я червону зав'яжу і дорогу дітям я покажу».

Хто стрічку візьме, той назад дорогу знайде.

Діти під музику, тримаючись за стрічки на мотузці, виходять із залу.





НОД на атестацію «Колобок» ГО «художньо-естетичний розвиток»