Скачати 12,59 Kb.

Логоритмічних заняття для дітей старшого дошкільного віку «Місто звуків»




Дата конвертації26.10.2017
Розмір12,59 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Скачати 12,59 Kb.

Ірина Олексієнко
Логоритмічних заняття для дітей старшого дошкільного віку «Місто звуків»

Логоритмічних заняття для дітей старшого віку

"Місто звуків"

МБДОУ дитячий сад №50 м Шахти Учитель- логопед: Алексєєнко І. А.

мета:

Активізація мовлення і фонематических процесів шляхом створення мотивації через

рухову активність дітей, пластику, ритм і музику.

завдання:

-Створити умови для використання грамотної мови.

-Коррігіровать звуковимову, мовне дихання, артикуляції моторику і дрібну моторику кистей рук.

-Актуалізіровать словник дітей по лексичної теми «Транспорт».

-Уточніть поняття звук -буква і закріпити вивчені букви.

-Розвивати фізичні здібності дітей, вміння узгоджувати слова з рухами, музичний слух.

-сприяти створенню сприятливого психологічного клімату.

-виховувати вміння працювати в команді.

устаткування:

Маленькі подушечки (за кількістю дітей, картонні квіточки з метеликом на нитці, картина казкової галявини з квіточками, грибочками, годинками на дереві, гойдалками, гіркою, дятлом на гілці, конячкою, кошеням; лист в конверті, Колдун-Бормотун, корзинка, аудіозаписи пісень , азбука, великий макет картонного міста з висотними червоним і синьо-зеленим замками, ворота в місто, ключ і замок, картонні букви з розрізної азбуки на магнітній дошці, карта в рулоні.

хід заняття

Організаційний момент.

Діти заходять в музичний зал під спокійну музику і сідають на декоративні подушечки, що лежать на килимі. Близько подушечек- картонні квіточки з метеликами.

Логопед -на вулиці холодно. Зима. А так хочеться тепла, літа. Давайте ми уявимо собі літо. Закрийте очі і на рахунок «1,2,3!» Опинитеся на літній галявині. А тепер подивіться на картину (Діти дивляться на картинку річної галявини)

Основна частина. I

Логопед -на нашій галявині цвітуть гарні квіти, на них сідають строкаті метелики. Метеликів так і хочеться взяти за крильця. Але ми не будемо цього робити, а лише поду на метелика і подивимося, як вона полетить. Чи не зриваючи стеблинки, візьміть квіточку на долоньку, зробіть глибокий вдих через ніс і подуйте метелику під крильце. (Дихальне упр. "Сдуй метелика з квіточки") Метелик злетіла, покружляв, знову сіла на квіточку. (Повтор вправи 3-4 рази)

Логопед Подивіться на картинку. Що ще росте на нашій галявині? (Гриби.)

--Верно. Але збирати гриби ми сьогодні не будемо, адже ми не взяли з собою кошики. А краще покажемо язичком грибочки. (Упр. "Грибочек")

Логопед --Посмотріте, на нашій галявині літають бджоли. Вони добувають із квітів нектар. А що потім виходить з нектару? (Мед)

--Верно. Мед дуже корисний продукт. Уявімо, що ми поїли мед, і залишки меду слізнём язичком з верхньої губи. (Упр. "Смачне варення")

Логопед --Посмотріте, на нашій галявині є ігровий майданчик. Ось гірка, ось гойдалки. Давайте ми язичком покажемо цю гірку і то, як ми скочуємося з неї. (Упр. "Гірка")

Логопед --А тепер на гойдалки! Подивіться, як розгойдуються наші гойдалки вгору-вниз, вгору-вниз. Покажемо ці рухи язичком. (Упр. "Гойдалки")

Логопед - Подивіться-но, на дереві годинник з зозулею. Годинки цокає, а маятник розгойдується вправо-вліво. Посміхніться, відкрийте рот і покажіть, як цокає годинник. (Упр. "Годинки")

Логопед --А що це за строката птах сидить на дереві? (Дятел)

--Верно. Це дятел стукає по стовбуру своїм потужним дзьобом і видобуває комах-шкідників. Постукаємо мовою як дятел (Упр. "Дятел")

Логопед --Посмотріте, там за деревами пасуться ... (Коні)

--Когда коні скачуть, у них дзвінко стукають копитця. Давайте стукіт копит покажемо язичком. (Упр. "Коники")

Логопед --Кого ще ви бачите на галявинці? (Котеняти)

--Он, напевно, загубився, голодний, шукає маму, жалібно нявкає. Треба погодувати кошеня. Дамо йому молока, і покажемо, як він п'є. (Упр. "Кошеня п'є молоко")

Логопед --А тепер покажемо, як він облизується. (Упр. "Кошеня облизується")

Логопеда передають якийсь аркуш паперу.

Логопед --Ребята, нам телеграма!

Читаю: "Рятуйте, допоможіть, від чаклуна нас захистіть!" Подпісь- звуки. Здається, я знаю, в чому тут справа. В казковий місто звуків Звуковград пробрався злий чаклун-Бормотун. Це він там бешкетує. Чаклун-Бормотун страшенно не любить, всякі звуки, музику, пісні, сміх. Так він і сам-то половину звуків не вимовляє, тільки бурмоче собі під ніс всякі чаклунські закляття.

З'являється Колдун-Бормотун:

Чаклун-Бормотун --Ну і фто, ​​фто НЕ виговаліваю. Чи не осінь-то і треба! Від усех цих звуків ніякої Пойзен, тойка фум один. І ось я як дунуй, як Пьюн і вигнали усе пьятівние звуки з Звуковгьяда. Ісі-звисаючи їх тепей по бея світла! Ха-ха-ха! (ховається)

Логопед --Ребята, треба швидше рятувати звуки і повертати їх додому в Звуковград. Ви готові відправитися на пошуки звуків? (ТАК) Тогда-- в шлях. Але пам'ятайте, що всі звуки, які ми будемо зустрічати в дорозі потрібно правильно вимовляти і позначати буквами. Тоді Чаклун-Бормотун вже не зможе їх зачарувати. Шлях нам чекає довгий. Подивіться на карту. (Показую карту). Спочатку ми поїдемо на поїзді, потім полетимо на (літаку, далі попливемо (на кораблі, а ще поїдемо (на машинах). Скажіть, як все те, на чому ми будемо рухатися назвати одним словом? (Транспорт).

Логопед - І ось ми на залізничному (вокзалі) (Звучить пісня М. Старокадамского, С. Михалкова "Ми їдемо, їдемо, їдемо") --Давайте встанемо як вагончики в поїзді, і будемо рухатися один за одним. Круговими рухами рук покажемо, як обертаються колеса поїзда. (Показ)

За залізною, по дорозі

Зараз нас поїзд повезе.

Чути як стукають колеса,

Машиніст склад веде.

Їдемо "Т-Т, Ч-Ч, Т-Т, Ч-Ч" ...

Логопед Які звуки ми чуємо з-під коліс? Давайте ми їх ще раз повторимо. (Т і Ч). - Хто покаже букви, якими вони позначаються? (Показують). Як добре, що я взяла із собою сьогодні абетку з літерами.

- Несіть ці літери до мене в кошик. (Діти несуть в кошик букви з абетки).

- Отже, два звуки ви вже врятували. Молодці.

Логопед - Дивимося на карту. Перед нами аеродром. Що це за місце таке? (Тут приземляються літаки).

- А хто керує літаком? (Льотчик або пілот). - Вірно, поки ми чекаємо посадки можна трохи розім'ятися: (Показ-імітація по тексту)

Реактивний літак відправляється в політ,

Я пілот і ти пілот піднімаємо літак.

Зверху нам видно земля, річки, гори і моря.

Будемо добре вчитися, щоб і в космосі згодитися!

Логопед - Оголошено посадка. Пристебніть ремені. І ось ми вже в небі. (Звучить пісня В. Соловйова-Сєдова і С. Фогельсота. "Тому що ми пілоти") --Вверху хмари, внизу хмари. Чути тільки гул самолё та: У-У-У-У-У-У-У-У-У.

- Проізнесём все разом. (У-У-У-У-У-У).

--Вот і ще один звук знайшовся. Швидше позначимо його буквою, поки Колдун-Бормотун НЕ схаменувся. Несіть букву У в мою кошик. (Діти несуть в кошик букву з абетки)

Логопед -А тепер наш шлях по морю на кораблі. Як називається місце, де стоять кораблі? (Нью-Йорк) Піднімаємося на палубу. Капітан виходить на корму і дає прощальний сигнал: И-И-И-И (сумно). Це він тягне за спеціальний важіль. Корабель відходить від пристані. (Звучить мелодія пісні Ю. Антонова "Море-море"). Логопед декламує:

Вітер по морю гуляє

Наш кораблик підганяє.

Він біжить собі у хвилях

На роздутих парусах.

(показ-імітація по тексту)

Логопед -Довго чи коротко пливли ми і ось, нарешті. (припливли). І ось вже радісно звучить сигнал капітана: И-И-И-И. Ми почули, а значить, врятували ще один звук.

-Який? (И).

-Знайдіть його буквене позначення. Швидше в кошик! (Діти несуть в кошик букву з абетки)

Логопед -Спускаемся по трапу корабля. Дивіться, нас уже чекають. (машини).

-Вірно, ви тепер водії, шофери.

Наливаємо в бак бензин

І мотор заводимо: Д-Р-Р-Р

Фирчіт машина швидка,

Летить ковзаючи.

Хороші шофери ми

Стримати можна:

Ж-Ж-Ж-Ж.

(показ - імітація по тексту, сидячи на підлозі на подушечках)

Треба поспішати. Перемикаємо важіль швидкості, тиснемо на газ. Їдемо Ж-Ж-Ж-Ж. Під'їжджаємо до Звуковграду. Гальмуємо Ф-Ф-Ф-Ф.

--Вспомніте, які звуки ми чули в дорозі? ( «Д-Р-Р-Р»).

--це один звук? (немає, два - «Д» і «Р»).

--А який звук чули пізніше? ( «Ж-Ж-Ж-Ж», «Ф-Ф-Ф-Ф»)

--Скорее до азбуки!

Чаклун-Бормотун --Пока ви буіте іфкать літери. Я ці фуки заковдую.

Логопед --Нет, Колдун-Бормотун, не встигнеш, ці букви вже в кошику.

Чаклун-Бормотун -Тьфу-ти, ну-ти! Ну і фто! Вселавно ви в Звуковгьят не потрапити! Ха-ха-ха!

Логопед --Зараз побачимо!

--Ребята, дивіться ось місто Звуковград. (діти підходять до макету міста). Ворота на замку. Потрібно відкрити ворота. Ось і ключ в травичці валяється. (Вставляю, пробую відкрити)

--Но щось у мене не виходить. Напевно, потрібно розім'яти пальчики. Сідайте біля воріт на пенёчкі. (Упр. Пальчикової гімнастики)

"Кулачки ми разом складемо,

Нашим пальчикам допоможемо:

Загинається, разгибайтесь,

Разом в жменьку збирайтеся

Повтікаєте розпряміться,

А потім знову стисніться.

Кулачок на кулачок

І долоньки на бочок

А тепер лягли долоньки,

Відпочинуть вони трошки

На бочок, і стриб на підлогу

І кінець грі прийшов ".

Логопед --Снова пробуємо відкрити замок. Не виходить, ніяк. Напевно, замок на воротах зачарований. Що ж робити?

--Помніте, хлопці, що Колдун-Бормотун не виносить шуму, пісень.

--Давайте заспіваємо веселу, гучну пісню і станцюємо. Так ми проженемо Колдуна-Бормотуна, а значить ворота в замок расколдую.

Чаклун-Бормотун кому припаде ви нябось і пісень не знаєте, і танфевать НЕ мозіте!

Логопед --А ось зараз побачиш! Хлопці, співаємо нашу улюблену пісню. . (Виконання дітьми пісні з рухами М. Матусовського, В. Шаїнського "Разом весело крокувати по просторах").

Чаклун-Бормотун --Усё, усьо, ухозу. А то я огьyoхну від етава Фума. (Виходить.)

підсумок заняття

Логопед --Ребята, разом з чаклуном пішло і все його чаклунство. Ворота в Звуковград відкриті.

-Витасківаем з кошика по одній букві, називаємо її, вимовляючи потрібний звук, і відправляємо в свій будиночок. Голосні. (в червоний). Згодні. (в синьо-зелений).

-Ну от, бачите, Колдуна-Бормотуна ми сьогодні прогнали, звуки врятували, повернули букви в свої будинки. Ми добре попрацювали! Решта звуки повернемо на наступних заняттях.

А наша подорож на цьому закінчено. Закрийте очі, посміхніться, і на рахунок 1, 2, 3 опинитеся в дитячому саду. (Ідуть під музику пісні М. Пляцковского, М. Шаїнського "Від посмішки").



Скачати 12,59 Kb.


Логоритмічних заняття для дітей старшого дошкільного віку «Місто звуків»

Скачати 12,59 Kb.