Скачати 12,46 Kb.

Конспект заняття з соціально-комунікативного розвитку для другої молодшої групи «На допомогу Сонечку»




Дата конвертації05.03.2020
Розмір12,46 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Скачати 12,46 Kb.

Раміля Артемова
Конспект заняття з соціально-комунікативного розвитку для другої молодшої групи «На допомогу Сонечку»

Конспект освітньої діяльності

по соціально-комунікативному розвитку для другої молодшої групи:

«На допомогу Сонечку»

Мета: формування уявлення дітей про доброту, про хороших і поганих вчинках.

завдання:

Освітні: збагачувати словниковий запас; розширювати знання дітей про хороших і поганих вчинках, вчити використовувати в мові слова «багато», «один» погоджуючи їх з іменниками.

Розвиваючі: розвивати: вміння розрізняти настрій у оточуючих, вміння працювати спільно, розвивати комунікативні здібності дітей;

Виховні: виховувати у дітей позитивні якості характеру, мотивувати дітей на здійснення добрих вчинків; спонукати дітей бути привітними, і використовувати в своїй промові «ввічливі слова»; виховувати чуйність, доброту, емоційний відгук.

Матеріал: м'які іграшки: гномик, сова, їжачок; прищіпки за кількістю дітей; картки з картинками хороших і поганих вчинків; чарівне сонечко (промінчики).

Хід заняття.

вихователь:

- Настав новий день. Сьогодні вас чекає багато ігор з друзями. Нехай ввічливість, доброта і чуйність допоможуть вам в гарному настрої провести цей день. І подумайте: «як добре, що ми сьогодні всі разом». Ми спокійні й добрі. Привітні і ласкаві.

(Вихователь бере дзвіночок і дзвонить їм, діти звертають увагу, підходять і стають в коло.)

вихователь:

Дзвіночок пустотливий,

Ти хлопців в гурток побудуй.

Зібралися хлопці в коло

Зліва - друг і праворуч - один.

Разом за руки візьмемося

І один одному посміхнемось.

вихователь:

Хлопці, а ви любите посміхатися? Посміхнемося один одному? Подивіться, від посмішок стало світліше і радісніше навколо.

вихователь:

А коли друзі зустрічаються, що вони говорять один одному? Так, вони вітаються.

Ігрова вправа «Доброго ранку!»

Доброго ранку очі! (вказівним пальцем погладити очі)

Ви прокинулись?

Доброго ранку вушка! (долонями погладжувати вушка)

Ви прокинулись?

Доброго ранку ручки! (погладжування рук)

Ви прокинулись?

Доброго ранку ніжки! (погладжування ніг)

Ви прокинулись?

З добрим ранком сонце! (підняти руки вгору і подивитися очима вгору)

Ми прокинулися!

Один на одного подивилися і на стільчики присіли!

(Звучить весела музика на мотив російської народної пісеньки «Світи, світи, сонечко»)

вихователь:

Відгадайте загадку:

Воно весь світ обігріває, і втоми не знає.

Посміхається в віконце, а звуть його все (сонце)

вихователь:

Прокидається воно раніше всіх, вмивається з хмаринки і піднімається високо в небо, щоб здійснювати «добрі справи». А які «добрі справи» здійснює сонечко?

(відповіді дітей)

вихователь:

Так, хлопці, вірно. У сонечка багато «добрих справ»: землю обігріти, яскравим світлом висвітлити. Та й усіх розбудити своїми ласкавими промінчиками. Але іноді буває так, що сонечко не виходить на небо і не дарує нам свого тепла. А як ви думаєте, чому?

діти:

Воно заховалося за хмаринками

(Звучить сумна музика, з'являється Білочка.)

Білочка:

Привіт, хлопці. Я прийшла до вас за допомогою. Ось уже кілька днів в нашій казковій країні немає сонячних променів - загубилися. А без них нам холодно, самотньо і сумно. Що нам робити ми не знаємо? Хлопці, допоможіть!

вихователь:

Хлопці, як ми зможемо допомогти білочку?

(відповіді дітей)

вихователь:

Добре білочка, ти чекай нас разом з сонечком, ми постараємося знайти промінчики для сонечка.

Білочка:

Але впорається із завданнями можуть тільки сміливі, добрі, уважні діти. Ви впораєтеся?

діти:

Так!

вихователь:

Хлопці, нас чекає подорож в казкову країну, на чому можна туди вирушити? (відповіді)

А я вам пропоную відправитися в казкову країну на моєму чарівному парасольці, згодні? (відповідають)

Ближче, ближче стаєте

Міцніше за руки беріться

Парасолька, парасольку Закрути

І нас в казку віднеси.

(Звучить чарівна музика)

вихователь:

Ну ось ми і в чарівній країні.

Ходімо зі мною, подивіться хто це?

діти:

Гномик

вихователь:

Який настрій у гнома?

діти:

сумне

вихователь:

А як ви здогадалися?

діти:

Тому що він сумний

вихователь:

Давайте запитаємо: Гномик що трапилося? (діти запитують)

вихователь:

Хлопці гномик каже, що втратив свій чарівний бубонець. Він такий сумний, що ось-ось заплаче, вам його шкода? (та)

Мені теж, що ж нам робити?

діти:

Розвеселити, пошкодувати і т. Д.

вихователь:

Хлопці, а давайте ми гномика покатаємо на каруселі, і він звеселіє. Гномик ти хочеш з нами покататися?

гра «Карусель»

Діти разом з дорослим біжать по колу, тримаючись за руки, і кажуть або співають:

- Ледве-ледве, ледве-ледве

Закрутилися каруселі,

А потім, а потім

Все бігом, бігом, бігом!

Тихіше, тихіше, не біжіть,

Карусель зупиніть.

Раз і два, раз і два,

Ось і скінчилася гра!

вихователь:

Хлопці, може бути ми подаруємо гному наш дзвіночок, замість бубонця? діти:

Так, подаруємо.

вихователь:

А тепер який настрій у гнома?

діти:

Веселе, радісне і т. Д.

вихователь:

Діти, гномик в траві знайшов сонячні промінчики, напевно сонечко втратило, він дарує їх нам. Що потрібно сказати гномик?

(спасибі)

вихователь:

Спасибі гномик, а ми підемо далі.

Йшли ми, йшли і в ліс прийшли.

Хлопці, хто це під ялинкою сидить? Як ви думаєте хто це? (припущення дітей) На кого схожий цей звір?

діти:

на їжачка

вихователь:

Давайте привітаємося з ним (діти вітаються)

Чого у нього немає?

діти:

колючок

вихователь:

Їжачок, а де ж твої колючки?

їжак:

А я їх вдома забув.

вихователь:

Допоможемо їжакові повернути колючки на спину? (пропонує дітям надіти по одній прищіпки - колючці на спину їжакові). Діти виконують завдання.

вихователь:

Лера, скільки ти колючок одягла їжакові на спинку?

А у тебе, Юра скільки колючок в руці?

вихователь:

Молодці, хлопці! Погладьте їжачка по спинці. Який він став? (колючий)

Кожен з вас прикріпив тільки по одній колючці, а у їжачка їх на спинці стало багато!

вихователь:

Що ти їжак такий колючий?

Це я про всяк випадок!

Знаєш, хто мої сусіди?

Лисиці, вовки та ведмеді!

Діти, а навіщо їжаку потрібні голки?

діти:

Щоб захищатися від ворогів.

вихователь:

А хто його вороги?

діти:

Лисиця, вовк, ведмідь.

Физкультминутка «Колючий їжачок».

Жив в лісі колючий їжачок,

Був клубочком і без ніжок,

Обіймають себе за плечі.

Не вмів він плескати - Хлоп-хлоп-хлоп,

Плескають у долоні.

Не вмів він тупати - Топ-топ-топ.

Тупають на місці.

Не вмів він стрибати - стриб-стриб-стриб

Стрибають на двох ногах.

Тільки носом рухати - Шмиг-шусть-шусть

А хлопці в ліс прийшли,

Їжачка в лісі знайшли,

Навчили плескати - Хлоп-хлоп-хлоп,

Плескають у долоні.

Навчили топати - Топ-топ-топ.

Тупають на місці.

Навчили стрибати - стриб-стриб-стриб,

Стрибають на двох ногах.

вихователь:

Хлопці, подивіться, а у їжачка під ялинкою теж два промінчика і він нам їх подарує, спасибі їжачок, до побачення!

Ми крокуємо потрошку, ми протопали доріжку.

(На дорозі лежить купа м'яких кубиків з картинками)

вихователь:

Ой, хлопці, а далі дорога закрита і ми не можемо пройти, що нам робити? Може бути потрібно у когось запитати іншу дорогу? Ви нікого тут не бачите?

(діти помічають сову)

вихователь:

Здрастуй, Совушка Сова-велика голова! Ти не підкажеш нам іншу дорогу? Ми до сонечка йдемо промінчики несемо.

Хлопці, сова каже, що іншої дороги немає, а щоб пройти тут, потрібно побудувати піраміду добра з цих цеглинок. Цеглинки не прості, на них намальовані хороші і погані вчинки дітей.

вихователь:

А якщо нам потрібно побудувати піраміду добра, які потрібно брати кубики? З добрими вчинками або з поганими?

діти:

З хорошими.

вихователь:

Тільки все цеглинки переплуталися, кожен з вас нехай візьме по одному цеглинці розповість, який вчинок на ньому намальований, і вирішить чи можна взяти його для піраміди.

(діти по черзі пояснюють, що вони бачать на цеглинки, хороший чи поганий вчинок, і разом будують пірамідку з 6 цеглинок)

вихователь:

Молодці, сова каже нам спасибі, за те що ми звільнили стежку і побудували піраміду добра, вона дарує нам ще промінчики. Скажімо їй спасибі.

вихователь:

Хлопці, подивіться, а ось і сонечко, а поруч білочка. Яке у них настрій?

діти:

Сумне.

вихователь:

Давайте підемо їх і обрадуем, ми ж знайшли промінчики.

(діти підходять до сонечка з білочкою)

вихователь:

Здрастуй, білочка! Здрастуй сонечко! Сонечко, ми з хлопцями знайшли твої промінчики. Зараз ми їх тобі подаруємо і ти будеш сяяти як і колись і радувати жителів казкової країни своїм теплом.

(діти сідають за столики)

вихователь:

Сідайте хлопці за столики, ось вам по промінцю, а ти білочка роздай хлопцям клей олівець.

Давайте намажемо клеєм кожен промінчик і приклеїмо до сонечка.

(діти виконують завдання)

вихователь:

Подивіться, сонечко заусміхався, засяяло своїми промінчиками, освітило і обігрів всю казкову країну.

Білочка:

Дякую вам хлопці за сонечко. Відкрийте мені секрет:

Чому у вас все вийшло і ви змогли знайти всі промінчики для сонечка?

діти:

Ми були сміливі, добрі, веселі, дружні і робили все разом.

Білочка:

Молодці, спасибі вам хлопці! Дарую вам цілу корзинку горішків.

діти:

Дякую за горішки білочка, до побачення!

вихователь:

Ну а нам пора в дитячий сад, швидше за все під чарівний парасольку:

Ближче, ближче стаєте

Міцніше за руки беріться

Парасолька, парасольку Закрути

І нас в садок віднеси!

Ну ось ми і в дитячому садку.Вам сподобалося наше подорож?

діти:

Так

вихователь:

Ви були молодці.

А тепер скажемо нашим гостям до побачення!



Скачати 12,46 Kb.


Конспект заняття з соціально-комунікативного розвитку для другої молодшої групи «На допомогу Сонечку»

Скачати 12,46 Kb.