• Прикріплені файли

  • Конспект заняття з розвитку мовлення у підготовчій логопедичній групі «Частини тіла людини»




    Дата конвертації01.05.2017
    Розмір7,73 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Вікторія Спиридонова
    Конспект заняття з розвитку мовлення у підготовчій логопедичній групі «Частини тіла людини»

    Мета: закріпити знання дітей про тіло людини.

    завдання:

    • закріплювати вміння утворювати іменники множини;

    • закріплювати вміння утворювати іменники зі зменшено-пестливими і збільшувальними суфіксами;

    • вправляти дітей в узгодженні іменників з числівниками;

    • звернути увагу дітей на багатозначність слів

    • вчити складати розповідь про себе, спираючись на схему

    Обладнання: проектор, екран для проектора

    хід заняття

    1. Організаційний момент:

    Педагог: Щоб ввічливими бути,

    Потрібно «здрастуй» говорити

    Всім, кого б не зустрів

    - Це знають діти.

    Скажеш: «Здрастуй!» І у відповідь

    Прозвучить: «Привіт! Вітання!".

    - Хлопці, давайте ми з вами привітаємося.

    Привіт, долоньки! (діти плещуть у долоні: хлоп-хлоп)

    Привіт, чобітки! (тупають: топ-топ)

    Привіт, жаби! (квакають ква-ква)

    Привіт, зозулі! (кують: ку-ку)

    Здрастуй, дзвінкий каблучок! (цокають мовою: цок - цок)

    І малятко світлячок! (на видиху вимовляють: с-с-с)

    Здрастуй, спритний вітерець, (дмуть)

    Дзвінкий дитячий голосок! (базікають язичком: бл - бл)

    Поїзд довгий біля перону! (тягнуть: тууу)

    Добрий день ручним годинах, (цокають: тик-так)

    Гучним дитячим голосам! А тепер всі дружно сіли, На мене всі подивилися.

    2. Знайомство з темою

    Слайд 2. Педагог: Хлопці послухайте загадку:

    На Землі він найсильніша,

    Тому що всіх розумніше.

    Як ви думаєте, хто це? (людина). Ви здогадалися про що ми будемо говорити? (Про людину)

    Цікаво, а хто це до нас прийшов? (Чахлик Невмерущий)

    Кощій. Хто тут говорив про мене? А це ви тут розумні дітки, ну-ка вгадайте тоді мої загадки, а якщо не вгадаєте, я нічого вам не покажу.

    Загадки.

    1. Два сусіда - непосиди.

    День на роботі, ніч - на відпочинку. (Очі).

    2. Між двох світил я в середині один. (Ніс)

    3. Все життя ходять в обгонки,

    А обігнати один одного не можуть. (Ноги).

    4. Якщо б не було його, не сказав би нічого. (Мова).

    5. У двох матерів по п'ять синів,

    Одне ім'я всім. (Пальці, руки).

    6. Все, що ми покладемо в рот, потрапить до нас в ... (живіт)

    7. Горщик розумний сім дірочок в ньому. (Голова).

    Кощій: - Ой, які ви тут розумні, преумние. Не подобаються мені такі діти, піду, пошукаю інших дітей. Дивіться свої картинки.

    Слайд 3. Вправа «Згадай».

    Педагог: Згадайте про що були загадки Кощія. (Очі, ніс, ноги, мову, пальці, руки, живіт)

    Слайд 4. Наступна гра «Докажи слівце»

    - Я починаю пропозицію, ви закінчуєте.

    - Головою ми що робимо? (Думаємо). Вухами що робимо? (Слухаємо). Очима.? (Дивимося). Носом.? (Дихаємо, нюхаємо). Ротом.? (Їмо, п'ємо, говоримо). Руками.? (Беремо, тримаємо). Пальцями.? (Чіпаємо, гладимо, малюємо). Ногами.? (Ходимо, бігаємо, стрибаємо).

    Слайд 5. Педагог: Подивіться, діти, персонажі якої казки до нас прийшли? (Червона шапочка) Бабуся дуже сильно любила свою внучку і називала її ласкава - онучка. Давайте уявимо, як бабуся розповідає нам про свою онучку.

    Гра «Назви ласкаво».

    - У моєї внучки НЕ рука, а ручка і т. Д. Нога (ніжка, плече (плече, ніс (носик, волосся (волоссячко, палець (пальчик, голова (головка, голівонька, щока (щічка, вухо (вушко, живіт ( животик, очей (вічко).

    Слайд 6. Педагог: Подивіться прикатился до нас рум'яний колобок. Ой, подивіться який він наляканий! Хто ж його так налякав? А давайте уявимо, що він в лісі зустрів велетня і розповідає нам про нього.

    Гра «Розкажи про велетня»

    Чи не руки, а. ручищи; не очі, а. очиськами; НЕ губи, а. губіщі; НЕ кулаки, а. кулачища; НЕ лікті, а. локтіщі; НЕ ноги, а. ножищами; НЕ нігті, а. ногтіщі; НЕ зуби, а. зубіщі; не волосся, а волосіщі; НЕ брови, а. бровіщі; НЕ живіт, а. жівотіще.

    Слайд 7. Педагог: До нас прибіг хлопчик в чоботи-скороходи і пропонує трошки розім'ятися.

    Физкультминутка.

    Пустотливі ніжки ходять по доріжці

    Шия крутить головою вправо, вліво оборотік

    Покажи мені де животик?

    Наше тіло підтяглося, як березонька струнка

    Стала рівною спиною

    А тепер все підтягнулися

    І один одному посміхнулися

    Слайд 8. Педагог: Хлопці, до нас прийшов наступний гість, Незнайко. Він вас просить розповісти і показати які частини тіла є у нього. Покажемо? Повторюйте слова вірша і показуйте на собі частини тіла

    Є на пальцях наших нігті є у нас на голові

    На руках - зап'ястя, лікті Юшка два і мочки дві

    Тім'я, шия, плечі, груди. Брови, вилиці і віскі

    Стегна, п'яти, дві стопи І очі, що так близькі

    Є коліна і спина Щоки, ніс і дві ніздрі

    Але вона все одна Губи, зуби - подивися

    Підборіддя під губою, ось що знаємо ми з тобою.

    Слайд 9. Гра «Подумай і відповідай»

    Педагог: З якої казки наші наступні гості Буратіно і Мальвіна?

    Буратіно: Мені Мальвіна задала питання, а я не зміг на них відповісти, допоможіть мені, будь ласка, а то вона мене в комору заборона.

    - Скільки очей у двох дітей? / У двох дітей чотири очі /

    - Скільки вух у трьох хлопчиків? / У тих хлопчиків шість вух /

    - Скільки пальців на лівій руці? / На лівій руці п'ять пальців /

    - Скільки носів у трьох дівчаток? / У трьох дівчаток три носа /

    - Спасибі хлопці.

    Слайд 10. Педагог: Подивіться, до нас прийшов козеня, який любив все рахувати. Йому нудно одному, і він запрошує нас з ним порахувати.

    Гра "Порахуй"

    Одне око, два очі, три очі, чотири ока, п'ять очей. (За аналогією з словами ніс, вухо)

    Слайд 11. Багатозначність слів.

    Педагог: Хлопці, до нас в гості зайшов Знайка, ви знаєте з якої він казки? Він нам хоче розповісти про словах, які звучать однаково, але мають різне значення.

    Ніс - у літака, у корабля, у чайника;

    Ручка - біля дверей, у сумки, авторучка;

    Вічко - в двері, у картоплі;

    Шийка - у пляшки, у дитини;

    Спинка - у стільця.

    Ніжки - у стільця, у гриба.

    Слайд 12. Складання розповіді про себе по схемі.

    Педагог: Молодці, хлопці, впоралися з усіма завданнями наших героїв. А тепер я вам пропонуємо спробувати розповісти про себе, спираючись на схему.

    (Спочатку педагог розповідає за схемою про себе. Потім діти за бажанням складають розповідь про себе)

    Слайд 13. Підсумок:

    Педагог: Молодці, хлопці, у вас вийшли дуже хороші розповіді!

    Прикріплені файли:

    razv-rechi-podg-gr-chasti-tela-cheloveka_04afp.pptx | 8037,88 КБ | Завантажено: 355




    Конспект заняття з розвитку мовлення у підготовчій логопедичній групі «Частини тіла людини»