• Хід заняття

  • Конспект заняття з розвитку мовлення «Посуд»




    Дата конвертації27.07.2017
    Розмір3,79 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Тетяна Васеева
    Конспект заняття з розвитку мовлення «Посуд»

    Конспект заняття з розвитку мовлення. Тема: «Посуд»

    цілі:

    1) Закріпити з дітьми назва посуду;

    2) Вчити утворювати прикметники, що позначають матеріали, з якого зроблений предмет;

    3) Розвивати слухове сприйняття, увагу, пам'ять, логічне мислення, кмітливість; формувати стриманість під час відповіді товариша;

    4) Складати опис посуду, використовуючи схему.

    5) Прищеплювати любов до добра (не проходити повз чужу біду).

    устаткування:

    - Посуд (дерев'яна, глиняна, керамічна, скляна)

    -Магнітна дошка.

    -зображення з посудом.

    -Мнемотабліца.

    -Кукла-листоноша.

    Хід заняття:

    Вихователь і діти стають в коло.

    Вихователь: Настав новий день. Я посміхнулася вам, а ви посміхнулися один одному.

    Ми спокійні й добрі, ми привітні і ласкаві, ми здорові. Зробіть глибокий вдих через ніс і вдихніть в себе свіжість, доброту і красу. А видихніть через рот образи, і засмучення.

    Давайте побажаємо один одному доброго ранку, а допоможе нам це зробити маленький м'ячик. Ми будемо передавати м'ячик, посміхнемося і скажемо, свого товариша "Доброго ранку, Данило" і передамо м'ячик з наступних підстав.

    Вихователь: Хлопці нам дівчинка листоноша принесла лист. Я вам його прочитаю а ви спробуйте здогадатися від кого воно. Добре? (діти говорять добре)

    (Вихователь читає лист від Федори)

    Вихователь: Допоможемо Федора? діти: Так

    Вихователь: Хлопці давайте пройдемо до столу, -Подивіться і назвіть, що ви бачите на столі. (Діти перераховують) Як одним словом можна назвати ці предмети (Посуд)

    Ложку з дерева-значить вона яка? Дерев'яна.

    Чашку з фарфора- вона порцеляновий

    Ваза з хрусталя- вона кришталева

    Ложка з метала- вона металева

    Горщик з гліни- глиняний горщик

    Графин з скла-скляний графин

    Вихователь: Хлопці коли я йшла до вас на заняття, я знайшла по дорозі кошик, давайте подивимося що в ній (Ложка, каструля, тарілка, і т. Д ...) А скажіть чи є у нас в кошику посуд зі скла, дерева, пластмаси ?

    Вихователь: Пройдемо на палас і встанемо в коло і проведемо фізкультхвилинки

    «Я чайник ворчун-, клопотун (кроки на місці)

    Я всім на показ виставляю живіт (руки на поясі, повороти тулуба вправо і вліво)

    Я чай кип'ячу, клекочучи і кричу (хлопки в долоні)

    Гей люди, я з вами чай пити хочу (стрибки на місці)

    Вихователь: Давайте подивимося на мольберт, що ми бачимо?

    -діти ми бачимо посуд, який посуд? (чайник….)

    Складання опис за схемою.

    Вихователь: Вос- ль: - Хлоп'ята. Давайте розповімо Федора про посуд, навчимо, як поводитися з нею.

    -Хлопці посуд повернулася до Федора, ми розповіли само як потрібно поважати посуд.

    -як ви думаєте, буде Федора любити свій посуд?

    А ось який сюрприз, хлопці, приготувала для вас Федора. Давайте все підійдемо до столів, що ми видем з вами на столах? Посуд ... яку?. вони залишаться вам на пам'ять. Тільки спочатку давайте зробимо їх гарними. Хто як хоче прикрасити посуд?.

    Сідає за той стіл і виконують роботу.





    Конспект заняття з розвитку мовлення «Посуд»