• Хід заняття

  • Конспект заняття з правового виховання в старшій групі




    Дата конвертації05.07.2017
    Розмір5,05 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    ольга козлова
    Конспект заняття з правового виховання в старшій групі

    конспект заняття

    по правовому вихованню

    у старшій групі

    Тема: «Що таке права людини»

    Мета: сформувати у дітей первинні правові знання на основі

    Конституції ООН про права дитини.

    Завдання: 1) познайомити дітей у відповідній їхньому віку формі з

    основним документом щодо захисту прав людини;

    2) розвивати розумову активність, розуміння того, що

    дотримання прав дитини дуже важливо, а людське

    гідність притаманне всім людям; активізувати словник дітей:

    права, Конвенція, договір;

    3) виховувати шанобливе ставлення до прав людини,

    бажання їх виконувати.

    Устаткування і матеріали: картинки, що ілюструють права на життя, на гру, на медичне обслуговування, на житло, на відпочинок, на освіту, документ «Конвенція про права дитини», аркуш чистого паперу для гри «Для чого цей предмет», ілюстрації до казки «Гидке каченя», магнітофон.

    Хід заняття:

    1. Мотиваційна частина.

    - Хлопці, в нашій групі в різних місцях заховано щось дуже цінне. Давайте займемося пошуком.

    2. Основна частина.

    Разом з дітьми знаходимо картинки. Прошу пояснити, що на них намальовано. Потім всі знайдені картинки виставляю на стенд.

    - На цих картинках намальовано найважливіше, цінне, необхідне дитині для щасливого життя з моменту народження. Це права дитини. Право - це те, без чого людина не може жити гідно. Права не потрібно купувати, заробляти, вони належать вам просто тому, що ви люди.

    Гра «Для чого цей предмет»

    Діти встаю в коло. По колу пускається аркуш чистого паперу. Кожна дитина пропонує варіант можливого застосування цього листочка.

    - Діти, в цій грі ми всі використовували свою уяву, фантазію, висловили свою думку. У нас у всіх є уяву, ми з ним народилися, його не можна у нас забрати. Точно також ми все з моменту народження володіємо правами людини, і вони не можуть бути забрані у нас.

    - Але, на жаль, в різних країнах люди живуть по-різному. Трапляється, що дорослі звертаються з дітьми жорстоко, карають їх, ображають. Дитина перед обличчям лиха стає беззахисним. У дітей мало досвіду і сил, щоб постояти за себе. Тому дорослі люди створили спеціальний документ, договір, що захищає дітей, в якому записані всі права дітей. Називається цей документ «Конвенція про права дитини».

    (Показую дітям документ «Конвенція про права дитини»)

    - Будь-яка людина, дорослий і маленький, повинен дотримуватися права дитини, записані в Конвенції, і не порушувати їх!

    - Хлопці, а що значить не порушувати права? Щоб відповісти на це питання,

    давайте сядемо за столи і згадаємо казку «Гидке каченя». (Показую ілюстрацію з казки і зачитую уривок, в якому описується поява гидкого каченяти на пташиному дворі.)

    - Чи всі герої казки ставилися один до одного доброзичливо?

    - Чому мешканці пташиного двору кривдили гидкого каченяти? (він був не схожий на інших.)

    - Могли б ви вчинити так само, як мешканці пташиного двору, якби в вашу групу прийшов дитина, несхожий на вас: дуже високий або маленький, темношкірий або з рудим волоссям?

    -Буває у вашому житті випадки, коли вас дражнили, обзивали? Що ви при цьому відчували?

    - Так хлопці, ви маєте рацію, не можна ображати, ображати один одного, придумувати образливі прізвиська, навіть якщо людина не схожий на вас, тому що це і є порушення прав. Кожна дитина користується всіма правами людини.

    Гра «Доторкнися до мене ніжно»

    Встаємо з дітьми один за одним. Прошу дітей уявити, що над їх головами світить ласкаве, тепле сонечко, яке пестить їх плечі і ніжно торкається своїми промінчиками. Дається кілька хвилин на масаж стоїть попереду.

    -Що ви відчували, коли вам робили масаж?

    -Що було б, якби хтось виявив грубість або заподіяв біль попереду стоїть?

    -Як треба ставитися один до одного, щоб в нашій групі все завжди були веселі і щасливі?

    3. Заключна частина.

    - Хлопці, що нового ми сьогодні дізналися? Про що розмовляли? (про права) Для чого потрібні права дитині? (для щасливого життя.) Де записані всі права дитини? Як називається цей документ?

    Права ніхто не повинен порушувати. Вони однакові для всіх дітей.





    Конспект заняття з правового виховання в старшій групі