• Прикріплені файли

  • Конспект заняття з малювання в старшій групі «Веселий клоун»




    Дата конвертації02.05.2017
    Розмір7,61 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Марія Гібескул
    Конспект заняття з малювання в старшій групі «Веселий клоун»

    Конспект заняття з малювання: «Веселий клоун»

    Вік: старший дошкільний вік

    Мета: оволодіння вміннями відображати в малюнку фігуру людини в русі.

    завдання:

    • закріплювати вміння дітей передавати в малюнку характерні особливості людини: будова тіла, форма. Вчити передавати в малюнку образ клоуна через атрибути професії, деталі костюма.

    • удосконалювати в малюнку навички передачі виразності-чіткість ліній, поєднання теплих і холодних кольорів. Розвивати здатність підбирати кольори.

    • вчити ділитися власними враженнями з однолітками, проявляти ініціативу в спілкуванні.

    • закріплювати вміння давати змістовні відповіді на питання педагога.

    • розвивати інтерес до образотворчої діяльності, розвитку естетичних почуттів.

    • виховувати прагнення до активної діяльності.

    Попередня робота: бесіда про цирк, циркових виступах, дидактична гра «Несмеяна», «Вгадай настрій», читання худ. літератури С. Я. Маршак «Цирк»

    хід заняття

    Педагог під час вільної діяльності дітей включає «Цирковий марш» І. О. Дунаєвського.

    Вихователь: мені здається, я вже чула це музичний твір, але не можу згадати де. Вам знайома ця музика?

    Діти: ми чули її в цирку.

    Вихователь: згадала, ви абсолютно праві, друзі мої! Це музичний твір називається «Цирковий марш» відомого композитора Ісаака Йосиповича Дунаєвського.

    Вихователь підводить дітей в «театрально-музичний» центр, садить їх на заздалегідь поставлені лавки і показиваает хлопцям портрет композитора.

    Хто-небудь з вас був у цирку?

    Діти відповідають.

    Вихователь: які циркові професії ви знаєте?

    Діти: жонглер, клоун, дресирувальник, акробат, фокусник і т. Д.

    Вихователь: молодці, як багато циркових професій ви знаєте! У нашому «театрально-музичному» куточку з'явилася справжня капелюх фокусника. Вихователь дістає капелюх фокусника і демонструє її дітям.

    У ній дехто сховався і бажає з вами познайомитися! Слайд 1. А про кого йде мова ви дізнаєтеся, отгадав загадку. Для цього налаштуємо спочатку праве вухо, потім ліве. Знову праве вухо, потім ліве (аурикулотерапия: відтягування вушних раковин - кінчиками великого і вказівного пальців потягнути вниз обидві мочки вух). Молодці! Слухайте загадку:

    «У цирку він смішніше всіх.

    У нього - великий успіх.

    Тільки згадати залишається,

    Веселун той як зветься? »

    Діти: цей веселун зветься клоун. Вихователь звертає увагу на повні відповіді своїх вихованців

    слайд 2

    Вихователь (дістає з капелюха іграшку клоуна): правильно! Знайомтеся, це клоун Кльопа. У чому полягає робота клоуна?

    Діти: робота клоуна полягає в тому, щоб смішити публіку.

    слайд 3

    Вихователь: які костюми носять клоуни?

    Діти: клоуни носять яскраві костюми.

    Вихователь: який настрій у вас стає, коли ви бачите клоуна в такому одязі?

    Діти: коли я бачу клоуна в такому одязі, у мене стає веселий настрій.

    Вихователь: подивіться як цікаво! Виявляється, за допомогою кольору можна передати настрій! Кажуть, що професія клоуна вважається найскладнішою! Як ви думаєте, чому?

    Діти відповідають.

    Вихователь: правильно, циркові клоуни мають безліч спеціалізацій! І ми їх зараз продемонструємо! На ніжки «стриб!»

    Фізкультурна хвилинка

    Вихователь: покажіть клоунів - жонглерів, клоунів - дресирувальників, клоунів-акробатів і т. д.

    Діти виконують імітаційні рухи, які супроводжуються музикою і ілюстративним рядом.

    Слайд 4, 5, 6.

    Вихователь: молодці, які кумедні клоуни у вас вийшли! Хлопці, я знаю один секрет. Поділитися з вами?

    Діти: так!

    Вихователь (пошепки): У Клеп скоро День народження! А все його друзі-клоуни роз'їхалися на гастролі! Як нам йому допомогти зібрати навколо себе друзів?

    Діти: можна намалювати йому нових друзів.

    Вихователь: альбомні листи у нас є. А чим можна намалювати клоунів?

    Діти: фарбами, олівцями, крейдою і т. Д.

    Вихователь: візьміть будь-який матеріал, і сідайте за столи.

    Діти вибирають і сідають за столи. Вихователь підходить до дошки.

    Вихователь: Спочатку намалюємо нашому клоуну голову, відступивши трохи зверху. Звертаючись до конкретної дитини: Якою вона буде форми?

    Діти: голову клоуну намалюємо круглої форми.

    Вихователь малює голову. Тепер намалюємо йому обличчя. Який настрій буде у наших клоунів, хлопці?

    Діти: настрій у клоунів буде веселе.

    Вихователь: звичайно, веселе! Вони ж прийшли на День народження до совему новому другові Клеп! Вихователь малює очі і усмішку клоуну. Клоуни не люблять сидіти на місці і постійно знаходяться в русі. Мій клоун буде жонглювати ИМЕННИНИКОВ. Я це покажу за допомогою дуг. Під головою намалюю дугу, краї якої дивляться вгору. Ліворуч і праворуч теж намалюю дуги, краї яких дивляться в різні боки. З'єднуємо три дуги зверху прямою лінією. Знизу між дугами малюємо кут, і так само з'єднуємо прямою лінією. Домальовували нашому клоуну черевики, руки, перуку ковпак і м'ячі, якими мій клоун жонглює. Залишилося розфарбувати костюм! Подивіться на зображення цього клоуна. Чим цікавий його костюм?

    слайд 7

    Діти: його костюм розділений на дві частини. Ліва частина червоного кольору, права - синього

    Вихователь: який з цих кольорів теплий, а який холодний?

    Діти: червоний колір - теплий, синій колір - холодний.

    Вихователь: які ще теплі кольори ви знаєте?

    Діти: жовтий, помаранчевий, зелений.

    Вихователь: які ще холодні кольори ви знаєте?

    Діти: синій, блакитний, фіолетовий.

    Вихователь: клоун готовий! Тепер і ви можете приступати до роботи. А щоб ваші малюнки вийшли акуратними, налаштуємо наші пальчики на роботу.

    пальчикова гімнастика

    У цирку весело завжди

    Ми йдемо зараз туди.

    Ми побачимо там гімнастів,

    Акробатів, силачів

    Багато клоунів веселих,

    Дресирувальників звірів.

    В кінці заняття діти вивішують свої малюнки на дошку, розглядають їх.

    Прикріплені файли:

    cirk_0p52d.pptx | 8463,02 КБ | Завантажено: 17




    Конспект заняття з малювання в старшій групі «Веселий клоун»