Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в старшій групі Тема: Розповідь на тему - Наш живий куточок




Дата конвертації14.04.2017
Розмір9,36 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Лілія Андрєєва
Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в старшій групі Тема: Розповідь на тему - Наш живий куточок

Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в старшій групі

Тема: Розповідь на тему з особистого досвіду - «Наш живий куточок»

цілі:

1. Вчити дітей розповідати про свої особисті враження;

вчити вживання важких форм родового відмінка множини іменників (черевик, панчох, шкарпеток, тапочок, рукавичок);

вчити дітей виділяти у фразах слова зі звуками ч і щ;

2. Виховувати вміння відбирати для розповіді цікавий зміст; виховувати вміння ставити один одному питання;

3. Корекція настрою і окремих рис характеру дитини, тренінг моделювання стандартних ситуацій.

Матеріали: Предметні картинки (черевики, панчохи, шкарпетки, тапочки, рукавички, іграшки (вівця, собака, свиня, корова, кінь, осел).

Попередня робота: Заучування вірша для вправи на розвиток рухливості, сили і гнучкості пальців, а також на зміцнення серцевого м'яза; прослуховування пісні "Пісенька кота Леопольда".

Словникова робота: Розбір слова «хлів»

Методи і прийоми: художнє слово, бесіди з дітьми, вправи-гри на увагу, психогимнастические вправи,

Література: Програма з розвитку мовлення О. А. Ушакової; Аляб'єва Е. А. - «Психогимнастика в дитячому садку», Творчий центр «Сфера», изд. Москва, 2005р.

Зміст заняття з розвитку мовлення на тему:

«Розповідь на тему з особистого досвіду -« Наш живий куточок ».»

1. Організаційний момент.

Дітлахи, проходите

І увагу зверніть

У групі нашої о цій порі

Гості тихі сидять.

привітаємося дружно

«Доброе Утро!» (ДІТИ вітатися)

А потім - Насамперед ми займемося за потрібне.

Пограємо-ка в гру

«Змінилося що в хліві?»

ГРА

(На столику розташовані предмети, що зображують домашніх тварин (кішка, собака, навколо них споруджений парканчик-хлів)

А тепер м'яз серця зміцнимо,

Пальцях гнучкість додамо.

(Стають ПАРАМИ)

Наші дружні долоні упраж-Е на розвиток рухливості,

Нехай поборються трошки. сили і гнучкості пальців,

Ну-ка, подивимося скоріше, зміцнення серцевого м'яза.

Хто з усіх борців сильніше.

. (ГІМНАСТИКА НА ДИХАННЯ)

Перш ніж почнемо ми займатися,

Треба б трохи віддихатися

До стільців ми зараз підемо,

Займатися там почнемо.

Тихо сядуть дівчатка,

Ще тихіше хлопчики.

(Сідають БІЛЯ ДОШКИ півколом)

2. Основна частина.

Хлопці, може бути хто-небудь вже здогадався про що ми сьогодні з вами будемо говорити? Сьогодні ми з вами поговоримо про тварин, які живуть у вас вдома. Подумайте, про кого вам хочеться розповісти. Розкажіть так, щоб ми уявили собі вашого друга, який він, як грає, як ви за ним доглядаєте, за що любите свого вихованця. Розкажіть про нього най-найцікавіше. (Після кожної розповіді запропонувати: «Запитайте у Ані те, що ви б ще хотіли дізнатися про її вихованця. Після 2 оповідань проводиться їх оцінка).

Розминка.

Ви дуже цікаво розповіли про різних тварин (перерахувати). Мені сподобався Анютіни розповідь про кошеня. Хлопці, а у кого ще вдома є кішка або кошенята? Як його звати? Як ви проявляєте свою любов до нього? Хлопці, я бачу, що ви дуже любите своїх маленьких друзів. А хочете самі перетворитися на кошенят?

Все на ніжки ми встаємо,

На килим тихо йдемо.

Зараз я доторкнуся до кожного з вас, скажу чарівне заклинання, і ви перетворитеся на маленьких кошенят (вихователь доторкається рукою або «чарівною паличкою» і вимовляє: «Мяу-мяу-мяукас, стань кошеням ти зараз»).

Ах, які милі кошенята сьогодні у мене в гостях! Але ж ще ранок, тільки-тільки розвиднілося, всі кошенята згорнулися клубочком і сплять.

Але ось встало сонечко, і кошенята прокинулися, потягнулися, вигнули спинки. Добре тягнемося, щоб розім'ятися після сну. Вмилися, щоб бути чистенькими. І пішли нечутно, м'яко на своїх лапках (ПО КОЛУ ДРУГ ЗА ОДНИМ).

Зупинилися кошенята і стали кликати свою маму все разом. Як ви її покличете? (Жалібно: «няв-няв»). Прийшла мама, напоїла кошенят молочком, і вони замуркотав. Як замуркотав кошенята? (ДОСИТЬ: «МУР-МУР») Кошенята ніби пісеньку співають.

ГІМНАСТИКА.

Молодці, я бачу, що ви все правильно показуєте, значить ви готові до подорожі. Але, подивіться, попереду паркан, і нам треба через нього перестрибнути. Тільки тихо, щоб мама-кішка не почула і не залишила нас вдома. (Стрибки на носочках 6 РАЗ).

А за парканом струмок. Але ж кошенята не люблять води. Як же нам перейти через нього. Хлопці, подивіться, біля струмка лежить якийсь незвичайний камінчик, давайте розглянемо його. Подивіться, тут щось написано. Послухайте. Щоб перейти через струмок, Потрібно виконати завдання.

Ви готові, тоді я прочитаю вам жартівливе вірш-е про свинках, а ви послухайте.

Даю вам чесне слово: Без капелюхів і черевиків.

Вчора о пів на шосту Даю вам чесне слово.

Я бачив двох свинок (Пер. З англ. С. Я. Маршака)

Вам сподобалося вірш-е? А як ви думаєте носять свинки черевики? А може бути свинки носять панчохи, шкарпетки, тапочки, рукавички? (ПИТАТИМЕТЕ З ПОКАЗОМ КАРТИНОК).

Хлопці, ми теж можемо скласти веселі жарти про різних птахів і тварин. Я буду починати, а той на кого я вкажу, продовжить. Щоб вам допомогти складати, я буду показувати вам картинки-підказки.

Даємо вам чесне слово: Без ... черевик і ... панчіх

Вчора о пів на шосту І цуценят без ... шкарпеток,

Ми побачили сорок І синичок без ... тапочок і ... рукавичок.

Веселі жарти у нас вийшли? Як ви думаєте виконали ми завдання? Подивіться, скільки камінців з'явилося, ми можемо кинути їх в струмочок і по ним перейти через струмок. Крокуйте за мною. Слідкуйте уважно. Наступайте тільки на камінці. Лапки напружені, спинка пряма, все тіло напружене. А раптом у воду звалився? Всі перебралися. (НАПРУГУ - 1 ХВИЛИНА)

Зраділи кошенята, що перебралися через струмочок. Розслабили втомлені лапки, спинку. Як ниточки висять лапки, спинка розслаблена, плечі опущені. Приємно! (РОЗСЛАБЛЕННЯ - 30 СЕК.)

Чуєте, якийсь шурхіт! Хто ж там в кущах? Прислухайтеся, завмріть, витягніть шийки, Нагостріть вушка. Тс-тс-сс. Начебто нікого. Давайте ще раз послухаємо. Ні, мені здається нікого немає, а ви як думаєте, хлопці. Зате дивіться, прямо перед нами знову з'явився незвичайний камінчик. Цікаво, що для чого він тут лежить на цей раз. Подивимося? Послухайте, на ньому нове завдання, потрібно послухати вірш-е і сказати, які звуки найчастіше в ньому чуються (при читанні інтонаційно виділяє звуки ч, щ)

Учень вчив уроки, Два цуценя щока до щоки

У нього в чорнилі щоки. Гризли щітку в куточку.

Після повторного читання вихователь пропонує дітям назвати слова зі звуком ч, а потім (після читання другого вірша) - зі звуком щ.

Уф, нарешті ми і це завдання виконали і тепер можна спокійно озирнутися.

СПІЛКУВАННЯ.

Помандрували ми з вами, але ж будинку залишилася одна мама-кішка. Ми її не попередили, втекли без попиту. Вона переживає за нас, плаче, кличе: «Де ж мої котяткі-хлопці! Може, з ними щось трапилося? Ой ой ой!"

Покажіть, як горює мама-кішка, як вона плаче, кличе своїх діток. (Діти зображують).

А тепер уявіть, що кошенята повернулися додому: «А ось ми! Живі і здорові! »Як же зраділа мама-кішка! Стала кошенят обіймати-цілувати. Радісна, весела, посміхається. Давайте покажемо, як зраділа мама-кішка (В ПАРАХ, зі зміною ролей)

ПОВЕДІНКА.

Але ж ми поки ще не повернулися, і мама-кішка все ще сумує. Давайте її пошкодуємо, погладив, обіймемо, заспокоїмо. (ПЕДАГОГ -КОШКА, ДІТИ - КОТЯТА).

Але подивіться, один кошеня затявся. Ніяк не хоче повертатися додому. Він впав на підлогу, задригав лапками і закричав: «Не хочу, не буду! Не піду додому! »

Покажіть, як затявся кошеня (зображує).

Хлопці, а красивий був кошеня, коли затявся? Приємно на нього було дивитися? А чому він не хотів йти додому?

Давайте скажемо кошеняті: «Який ти не красивий, коли пручаєшся! Чи не хочемо з тобою дружити! »(В ПАРАХ зі зміною ролей).

Подивіться, кошеня зрозумів, що пручатися погано, і пішов разом з нами додому. Його ж теж чекає вдома мама-кішка.

Ідіть до мене, мої котяткі, я вас обійму, зігрію, заспіваю вам пісеньку. (СПІВАЄМО пісеньку «ПЕСЕНКА кота Леопольда»)

3. ЗАВЕРШЕННЯ.

Ми всі дружні котяткі-хлопці. Ми з вами весело помандрували. Але пора повертатися додому, в дитячий сад. Зараз я вас перетворю знову в дітей: Бути кошеням добре, а дитиною краще »(доторкнутися до КОЖНОЇ ДИТИНИ).

Хлопці, сподобалося вам наше подорож? А що вам найбільше сподобалося і запам'яталося? Наступного разу нас чекають нові цікаві зустрічі і історії.

А тепер за руки візьмемося

Один за одним повернемося

І в приймальню підемо,

Від занять відпочинемо!

гра "Ниточка з голочкою" (вихід з навчальної кімнати).





Конспект відкритого заняття з розвитку мовлення в старшій групі Тема: Розповідь на тему - Наш живий куточок