Конспект театралізованої діяльності за казкою «Ріпка» для дітей молодшого дошкільного віку




Дата конвертації31.12.2019
Розмір5,15 Kb.
ТипЗаняття по казках. Конспекти, НОД

Анюта Пономарева
Конспект театралізованої діяльності за казкою «Ріпка» для дітей молодшого дошкільного віку

Сценарій казки «Ріпка на новий лад» для дітей молодшого дошкільного віку

Мета: розвивати і збагачувати емоційну сферу дітей.

завдання:

Навчальні:

розширювати знання дітей про російських народних казках;

• вчити дітей аналізувати казку;

• вчити розуміти емоційно-образний зміст твору;

• навчити розуміти цінність дружби, згуртованості

Розвиваючі:

• розвивати інтерес до російських народних казок;

• розвивати пізнавальну і мовну активність дітей, розширювати словниковий запас;

• розвивати засоби виразності (вербальні і невербальні) в мові, акторській майстерності;

• збагачувати емоції дітей

виховні:

• виховувати любов до російського народної творчості;

• виховувати прояв добрих почуттів по відношенню один до одного;

• формувати художній смак;

• виховувати повагу до книги.

Дійові особи (дошкільнята 4 роки):

Казкарка (дорослий)

Ріпка

• Дід

• Бабка

• Онучка

• Жучка

• Кішка

• Мишка

хід заняття

казкарка:

Казку "Ріпка" знають все на світі,

Знають дорослі і діти.

Казка може і мала,

Так про важливі справи.

Дід і баба жили-були

Славно жили, не тужили.

З ними разом дах ділили

Кішка, внучка, миша та Жучка!

Ось сказав одного разу дід:

ДІД: Щоб смачний був обід,

Що тут думати-гадати,

Треба ріпку нам садити!

І сказала бабка строго:

БАБКА: Дід йди, саджай ти з Богом!

Казкарка: підростаючого ріпку пестив і плекав дід.

Всіх розміром дивуючи, ріпка виросла велика!

(дід поливає ріпку, грабельками підгортає землю)

ДІД: Ось так ріпка, от так диво!

І смачна ти і красива!

А вже міцна яка!

Як і витягну, не знаю!

Одному не впоратися!

Треба бабку мені покликати!

Бабка, йди ріпку тягнути.

БАБКА: Постривай! Біжу, біжу!

І тобі, дід, допоможу!

Ставай скоріше, дід,

Разом витягнемо ми ріпку!

Як тягнути? З якого боку?

ДІД: Ти хапайся за боки,

Що є сил тягни мене!

(Тягнуть-потягнуть, витягнути не можуть)

Казкарка: Результату не бачити,

Стали внучку в допомогу кликати.

ВНУЧКА: Чекайте, бабка з Дєдков.

Допоможу тягнути я ріпку.

До вас вже поспішаю на допомогу.

Де він - неслухняний овоч?

ДІД: Ставай скоріше, тягни!

Ну-ка, дружно: раз, два, три!

ВНУЧКА: Ні, не впораємося втрьох,

Може, Жучку покличемо?

Жучка, кісточку кидай,

Ріпку витягнемо давай!

Казкарка: Жучка за Онуку, Внучка за Бабку, Бабка за Дєдков, дід за ріпку тягнуть - потягнуть витягнути не можуть.

ЖУЧКОВ: Нам не витягнути без кішки,

Нехай допоможе нам трошки!

(Жучка кличе кішку)

КІШКА: Від вух і до хвоста

Кішка просто краса.

Тому що шубка ця,

Чи не одяг, а мрія.

Щоб свої не бруднити лапки,

Одягаю я рукавички.

І пухнасті вуса причешу я для краси.

Казкарка: Вп'ятьох вже вміло,

Взялися вони за справу.

Витягнуть вже ось-ось,

Настільки впертий коренеплід!

Повз мишка пробігала,

Кішка мишку побачила:

КІШКА: Стривай не втікай

Нас подружка виручай!

ДІД: Взялися дружно,

Витягнути нам ріпку потрібно!

Казкарка: І набравшись сил, Мишка за Кішку, Кішка за Жучку, Жучка за Онуку, Внучка за Бабку, Бабка за Дєдков, дід за ріпку, тягнуть - потягнуть і витягли ріпку.

Казкарка: Затанцював тут весь народ, дружно встали в хоровод

Ай да ріпка хороша,

І кругла ти і смачна!

Ай, люлі, так люлі і кругла ти і смачна.

Казка скінчилася вже,

Цією казки суть проста

ВСЕ РАЗОМ: Допомагайте всім завжди!

Ось нашої казочки кінець, а хто слухав молодець!





Конспект театралізованої діяльності за казкою «Ріпка» для дітей молодшого дошкільного віку