• Хід заняття.

  • Конспект ООД по пізнавальному розвитку в другій молодшій групі «В гості до Колобку»




    Дата конвертації22.06.2017
    Розмір6,2 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Роза Шульгіна
    Конспект ООД по пізнавальному розвитку в другій молодшій групі «В гості до Колобку»

    Конспект заняття в другій молодшій групі по пізнавальному розвитку

    «В гості до Колобку».

    Автор: Шульгина Роза Ильдусовна, вихователь МБДОУ «Дитячий садок №94».

    Мета: активізувати розумову діяльність дітей за допомогою ігрових завдань.

    завдання:

    Створити умови для закріплення знань про диких тварин і їх дитинчат.

    Сприяти закріпленню вміння рахувати в межах п'яти, понять «широкий - вузький», «довгий-короткий», вправляти в умінні називати геометричні фігури.

    Створити умови для формування вміння класифікувати предмети по групах, знаходити у них загальний ознака.

    Сприяти розвитку у дітей уваги, мислення, чуйності, чуйності.

    Предметне середовище: картинка Колобка, лист, картинки різних представників тваринного світу, диких тварин і їх дитинчат (вовк, лисиця, ведмідь, заєць, білка, схема дороги, набори геометричних фігур, два обруча різного кольору, блоки Дьенеша, «Чарівні доріжки», набір цифр 1-5, кружечки з геометричними фігурами, символи ознак, магнітна дошка.

    Хід заняття.

    - Хлопці, подивіться, нам в групу прийшов лист. Хто ж його написав? Колобок. Давайте прочитаємо. / Вихователь відкриває конверт / .Дорогіе хлопці, здрастуйте! Пише вам колобок. Ви вже прибрали іграшки? Якщо так, то я запрошую вас в гості. Щоб не заблукати в лісі, висилаю вам карту, по якій ви доберетеся до мого будинку. Зв'яжіться зі мною в гості! Колобок.

    - Ну що, хлопці, вирушаємо в дорогу? У групі у нас порядок? Нашої няні не доведеться прибирати за нами, поки ходимо в гості? / Відповіді дітей /. Тоді в дорогу. Подивимося карту. Дорога пролягає через ліс. А хто в лісі живе? / Відповіді дітей /. Правильно, тварини. Я пропоную вам зіграти в гру «Раз, два, три до мене біжи.» / Вихователь роздає картки із зображенням різних звірів, птахів, комах. За командою «1,2,3 до мене біжи» до вихователя виходять діти з картками, на яких зображені ті чи інші тварини, названі вихователем /.

    - А зараз я загадаю загадки про тих тварин, які живуть в нашому лісі. У кого на зображенні воно зображено, виходить до мене.

    1. Він всю зиму в шубі спав,

    Лапу буру смоктав,

    А прокинувшись, став ревіти,

    Цей звір лесной- .... (ведмідь).

    2. Пишний хвіст стирчить з верхівки.

    Що за дивна тваринка?

    Клацає горішки дрібно.

    Ну звичайно, це-.... (білка).

    3. Хитра шахрайка,

    Руда головка,

    Пухнастий хвост- краса.

    Хто це? (лисиця).

    4. Хто взимку холодної

    Бродить злий, голодний? (вовк).

    5. Всіх боїться він в лісі:

    Вовка, пугача, лисицю.

    Бігає від них, рятуючись,

    З довгими вухами .... (заєць)

    -Хлопці, подивіться на картинки. Як називаються ці тварини? / Відповіді дітей /. А чому ми їх називаємо дикими? / Відповіді дітей /. Скільки тварин перед вами? / Відповіді дітей /. У цих тварин є дитинчата, давайте знайдемо для кожного з них свого. / Вихователь запрошує по одній дитині до столу, на якому розкладені картинки з дитинчатами; діти беруть одну картинку, називають дитинчати і стають поруч з потрібним дорослим тваринам /. Молодці хлопці, відмінно впоралися із завданням.

    -Отправляемся далі в шлях. Подивіться на карту. Ліс ми з вами пройшли, попереду болото. Як же нам перебратися через болото, адже там можна загрузнути? / Діти пропонують варіанти /. Ви запропонували різні варіанти, а можна викласти доріжку з «каменів». Спробуємо? У мене є ось такі «камінчики», давайте спробуємо. / Діти діляться на мінігрупи, підходять до столів, на яких лежать картинки із зображенням болота, тарілочки з колами і квадратами /. Який фігури ваші камені? / Відповіді дітей / .Молодци, викладаємо доріжку, кладіть фігури по черзі, не сваріться.

    -А зараз я пропоную відпочити і зіграти в гру «Знайди будиночок»./Воспітатель роздає блоки Дьенеша круглої і квадратної форми дітям. Два обруча на підлозі, всередину кладе картки з іменами ознаками «Колір» і «Форма» /. У червоний обруч вам потрібно пожити всі червоні фігури, а в синій все квадратні. / Діти виконують завдання /.

    - Ми майже добралися до будиночка колобка, залишилося минути поле. Подивіться скільки тут красивих квітів. Нам потрібно прокласти доріжку, щоб не затоптати квіти. Давайте виберемо з смужок. / На столі різні по довжині і ширині смужки паперу, діти приміряють по карті і вибирають потрібну, при цьому вихователь запитує про розмір обраної смужки /.

    -Ось ми і дісталися до колобка. Ось він рум'яний, красивий колобок. А ще він який? / Відповіді дітей /. А давайте ми подаруємо колобку розповідь в картинках про нього. Хочете? Візьмемо нашу «Чарівну доріжку» і розповімо колобку про нього. / Діти разом з вихователем заповнюють морфодорожку за ознаками: форма, колір, матеріал, частини, розмір. /

    -Хлопці, нам пора повертатися додому, в дитячий сад. А повернемося ми на автобусі. Водієм сьогодні буде Мирон, йому кермо. Вам я роздаю квиточки з геометричними фігурами, за якими вам потрібно знайти в автобусі своє місце: місце позначено цифрою. / Діти співвідносять кількість фігур з цифрою, сідають /. Поїхали. / Вихователь включає пісню «Весела подорож»./

    -Ось ми і в дитячому суду. Вам сподобалося наше подорож? Вам було важко? Ігри були цікаві? Мені хочеться вас похвалити, що ви були дружними під час подорожі, допомагали один одному, хочеться подякувати, за те, що ви добрі, зробили хороший подарунок для колобка,

    спасибі за ваші відповіді, за знання. Молодці.





    Конспект ООД по пізнавальному розвитку в другій молодшій групі «В гості до Колобку»