Конспект НСД з розвитку мовлення «Сюжетний вільну розповідь по серії картинок»




Дата конвертації18.11.2019
Розмір5,32 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

оксана попова
Конспект НСД з розвитку мовлення «Сюжетний вільну розповідь по серії картинок»

Конспект НСД по розвиток мови: сюжетний (вільне володіння) розповідь по серії картинок

Мета: навчання зв'язного, послідовного викладу подій по серії сюжетних картин.

Завдання: вчити брати участь у колективному складанні розповіді по серії картинок і опорним питань;

закріплювати вміння дітей ділити слова на склади, виділяти ударний звук, виробляти звуковий аналіз слів, називати імена власні;

тренувати дітей в умінні ділити пропозицію на слова, слова на склади, визначати кількість звуків в словах.

виховувати у дітей гуманістичні почуття.

1. Організаційний момент.

Зібралися ми знову разом,

Щоб було цікавіше!

Багато нового дізнаємося,

Що ж, хлопці, починаємо!

Хлопці, а ви знаєте що таке Квет? Квест - це англійське слово, по - російськи дослівно перекладається як пригодницька гра. Ось і у нас буде пригодницька гра. В кінці, якою буде обов'язково приз. Ми будемо крок за кроком виконувати завдання, шукати підказки, і щоб добути приз, потрібно згадати багато з того що ми знаємо.

2. Основний етап

Отже, починаємо! На столі лежать два конверта вам потрібно розділитися на дві команди. Кожна команда витягне собі конверт, в якому знаходяться різні серії картинок, за якими ви складете різні історії (розповідь). А як його (розповідь) назвати, кожна команда придумує самостійно. Для цього вам необхідно подивитися на картинки і розташувати їх по порядку А хто з вас знає, що потрібно зробити, щоб вийшла цікава історія (Відповіді дітей) Молодці !.

Діти розглядають картинки (1-2 хвилини). І ось перше завдання: визначте, де початок історії, де середина і кінець історії.

В: Хлопці, подивіться, перша картинка - початок історії - зав'язка, то з чого починається наша розповідь.

Далі, друга і третя картинка - середина історії - кульмінація - це основні дії і події оповідання.

І остання картинка - закінчення історії - розв'язка, то чим закінчилося.

В: Уважно подивіться на картинки. Чи пов'язані вони загальним змістом?

.

В: Чому ви так думаєте?

В: Як ви думаєте, яка картинка повинна бути першою? Чому? Яка другий, третій, четвертій

Діти розповідають придумані історії.

Молодці, у вас все вийшло чудово.

Физминутку

Починається розминка.

Встали, вирівняли спинки.

Вправо-вліво нахилилися.

І ще раз повторили.

Присідаємо ми за рахунком.

Раз два три чотири п'ять.

Це потрібна робота-

М'язи ніг тренувати.

А тепер ривки руками.

Виконуємо разом з вами.

Раз два три чотири п'ять.

Це потрібна робота -

М'язи рук тренувати.

Щоб продовжити наше пригоди потрібно відгадати, де лежить конверт з наступним завданням.

Дидактична гра «слова-друзі» або «слова-синоніми»

Великий, маленький, близько, сердиться, ображатися, хоробрий, сумний, чистий, червоний, стрибати, ліжко.

Ну ось саме в останньому слові і сховалося наступне завдання. Подивимося чи є в цьому приміщенні ліжко? Діти знаходять в ліжку конверт

В: В цьому конверті лежать слова розрізані на склади вам потрібно зібрати картинки зі словами і визначити скільки в слові складів. Кожен складе по одному слову і визначить скільки складів у слові. (Пазли зі словами)

Умнички, із завданням впоралися відмінно! У нас залишилося одне завдання і скриню з призом наш. І що б здогадатися, де заховано наступні завдання пограємо в протилежні слова - слова - антоніми Гарячий - холодний, день - ніч, далеко - близько, високо - низько, боягузливий - сміливий, голосно - тихо, говорити - мовчати, молодий - старий, відкривати - закривати, легкий - важкий, товстий - тонкий, вузький - широкий, зима - літо. А де у нас в групі причаїлися разом зима і літо? Правильно на стенді куточка природи, а ось і такі завдання «Доповни речення» До пропозиції «Ракета летить» діти по черзі придумують і доповнюють одне слово: «Ракета летить швидко» Скільки слів стало в реченні? Яке слово додали? Тепер до цієї пропозиції додаємо ще одне слово. «Велика ракета летить швидко» Скільки слів стало в реченні? Яке слово додали?

підсумок заняття

В. -Чим ми сьогодні займалися на занятті?

В. - Хлопці, що вам сподобалося сьогодні на занятті?

Ви сьогодні добре попрацювали і заслуговуєте нагороду, дістаю скриню. Відкривають і знаходять в скрині книгу - енциклопедію.

-Хлопці, так це не золото, не діаманти, це ще цінніше - це книга, джерело знань, я пропоную розглянути і отримати нові знання за допомогою цієї книги.





Конспект НСД з розвитку мовлення «Сюжетний вільну розповідь по серії картинок»