Конспект НСД з художньої творчості (малювання) «Старовинні маєтки мого міста»




Дата конвертації15.04.2017
Розмір5,27 Kb.
ТипЗаняття з малювання. Конспекти, НОД

Надія Шаріна
Конспект НСД з художньої творчості (малювання) «Старовинні маєтки мого міста»

Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад дитячий садок №23 Колпинского району м Санкт-Петербурга

Конспект безпосередній освітньої діяльності з художньої творчості - малювання «Старовинні маєтки мого міста».

склала вихователь

Шаріна Н. С.

Санкт-Петербург 2015

Мета: Розвиток уявлень про рідне місто, формування почуття закоханості в своє місто. Розвиток почуття прекрасного, вміння милуватися красотами свого міста. Ознайомити дітей з різними типами будинків і частинами будинку; поповнити знання про конструкції будинків.

Навчальні та розвиваючі завдання:

Вчити дітей орієнтуватися в видах житлових будівель

Вчити зображувати архітектурна споруда,

передавати його загальний вигляд, химерне поєднання основної будівлі з прибудовами, дахами різної форми, вікнами з лиштвами, іншими архітектурними деталями, використовувати допоміжний малюнок, виконуючи його простим олівцем. Закріплювати спосіб малювання восковими крейдою і аквареллю.

Вчити дітей проявляти самостійність і творчі здібності у виборі архітектури будівлі, колірної гами та декоративних прикрас збагачувати знання дітей про старовинної архітектури.

Активізувати і збагачувати словник дітей архітектурними термінами.

Формувати у дітей дошкільного віку інтересу до рідного міста, його історії і культури.

Виховні завдання: Виховувати культуру поведінки та спілкування юних петербуржців, бажання пізнавати нове про своє місто.

Матеріали - оснащення: Фотографії та картини (репродукції) старовинних будівель Санкт-Петербурга, схематичні зображення деяких будівель, картки із зображенням частин будівель (або морфологічна доріжка, карточка- ребус, папір - листи для акварелі, прості олівці, воскові крейди, акварель, пастель .

хід заняття

Вступна частина

Під музику «Місто над Невою» діти сідають на килим.

В: Хлопці, ми живемо з Вами в одному з найбільш найкрасивіших міст світу. Багато людей мріють побувати в Санкт-Петербурзі і побачити всю красу, незвичність нашого міста, який називають музикою, застиглою в камені.

Як ви думаєте, що таке музика в камені?

Відповіді дітей ...

В: А щоб нам дізнатися правильну відповідь, нам треба розгадати ребус

Відповідь: Архітектура

В: Молодці. Музика в камені - це архітектура міста.

Вихователь виставляє фотографії та репродукції будівель і особняків. діти розглядають

В: Хлопці, подивіться, які незвичайні будівлі є в нашому місті, які вони ошатні, величні, як чудово вони прикрашені.

Вихователь ставить запитання по ходу розгляду:

-Які вам знайомі будівлі?

-Похожі вони на сучасні споруди?

-Житлові це будівлі чи ні? І т.д.

В: Як ви могли помітити на всіх картинках, зображені старовинні будівлі. Давайте, їх можна порівняти з сучасними будівлями за допомогою наших карток.

Вихователь дістає картки із зображенням архітектурних елементів.

1. Підстава

2. Стіни

3. Дах

4. Карниз

5. Фронтон

6. Поверхи

7. Вікна

8. Двері

9. Колони

10. Балкони і тд.

Вихователь допомагає дітям помітити схожості і звернути увагу на відмінні риси зі зверненням до фотографій і схем. (Приклад: дах є у всіх будівель, але у старовинних її форма більш різноманітна., Так само вікна мають більш різноманітні форми та оформлення. Фронтон зустрічається в сучасних будівлях горазда рідше, старовинні навпаки майже всі мають цей архітектурний елемент)

Вихователь розміщує на дошці або видному місці схеми цих елементів.

Гра «Знайди пару».

Дітям пропонуються схеми будівель, їм необхідно співвіднести схему з фотографією-зображенням.

Гра «Вперед! На пошуки »

Вихователь, показує дітям зображення архітектурного елемента і просить знайти його на запропонованих зображеннях.

В: Хлопці, ви молодці! Тепер ми намалюємо старовинна будівля, яка вам найбільш сподобалося, або може хтось і з вас придумає своє.

Силует будівлі, дах, колони, фронтони, поверхи ми будемо малювати восковими крейдою, а після стіни розфарбуємо аквареллю в тон нашим елементам.

Біля будівель можна зобразити парк або сквер, а коли наші картини будуть готові, ми «побудуємо» з вами вулицю старовинного міста.

Під час роботи вихователь звертає увагу дітей на всі частини будівель, обговорює задум малюнків, елементи будівель і їх розташування.

Після організовується виставка «Старовинне місто».





Конспект НСД з художньої творчості (малювання) «Старовинні маєтки мого міста»