• Хід заняття

  • Конспект НСД «Весна» в середній групі




    Дата конвертації28.09.2019
    Розмір9,59 Kb.
    ТипВесна. Матеріали для дитячого садка на тему вес

    Анна Пастух
    Конспект НСД «Весна» в середній групі

    Конспект НСД в середній групі «Весна»

    мета:

    Закріпити уявлення дітей про весну, її ознаках.

    завдання:

    • Уточнити і узагальнити уявлення дітей про характерні ознаки весни, розширити знання дітей про весну;

    • Розширювати і активізувати словник по темі;

    • Формувати здатність дітей працювати в колективі;

    устаткування:

    ілюстрації на тему весна, лист з загадками, гра «Пори року».

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, до нас на заняття заглянуло сонечко. Яке воно?

    Діти: Веселе, променисте, жовте, весняне

    Вихователь: Давайте посміхнемося один одному, як сонечко нам, подаруємо один одному гарний настрій. Хлопці, дуже довго тривала зима з морозами, сильними вітрами, снігом, сірим, похмурим небом. Нам всім доводилося одягати теплий одяг (теплі куртки, шуби, шапки, зимові чоботи, валянки).

    Але в природі все йде своєю чергою, і на зміну суворої зими приходить новий час року. А як воно називається, ви зараз самі спробуєте здогадатися. (Взяти конверт.)

    Вихователь: Хтось кинув мені в віконце,

    Подивіться листа.

    Може це промінчик сонця,

    Що лоскоче мені обличчя?

    Може це Воробьішко,

    Пролітаючи, зронив?

    Від кого надійшов лист,

    Вам адже хочеться дізнатися?

    Тоді треба постаратися,

    Вам загадки відгадати!

    Вихователь: Давайте відкриємо конверт і відгадає загадки:

    У синьому небі червоний м'яч,

    Він світлий і гарячий. (Сонце.)

    Біла морквина

    Взимку зростає,

    А як сонечко пригріє,

    Гірко сльози ллє. (Бурулька.)

    Новосілля у шпака

    Він радіє без кінця.

    Щоб у нас жив пересмішник -

    Змайстрували ми. (Шпаківня)

    У блакитній сорочці,

    Біжить по дну ярка. (Струмок)

    Тут на гілці чий - то будинок,

    Ні дверей в ньому, не вікон,

    Але пташенятам там жити тепло,

    Будинок такий звуть. (Гніздо)

    На річці і тріск, і грім,

    Це означає ледолом,

    На річці йде лід

    Це означає. (Льодохід)

    Морквина білого,

    Всю зиму росла.

    Сонечко пригріло -

    Всю морквину з'їло (Бурулька)

    У нього морквяний ніс,

    Дуже любить він мороз,

    У холоднечу він не замерзає.

    А весна приходить - тане. (Сніговик)

    Першим виліз з земельки

    На проталинку.

    Він морозу не боїться,

    Хоч і маленький (Пролісок)

    Вона приходить з ласкою,

    І зі своєю казкою.

    Чарівною паличкою махне,

    У лісі пролісок розквітне (Весна)

    Тане сніжок,

    Ожив лужок,

    День прибуває.

    Коли це буває? (Навесні.)

    Вихователь: Правильно хлопці, це весна. Подивіться на ці ілюстрації і розкажіть, що на них намальовано. Яка пора року на цій картинці?

    Діти: Зима.

    Вихователь: Що на ній бачимо?

    Діти: Багато снігу, діти катаються на санках, дерева в снігу, діти тепло одягнені і т. Д.

    Вихователь: Назвіть, що за час року намальовано на другій картинці?

    Діти: Весна.

    Вихователь: З яких предметів ви здогадалися, що це весна?

    Діти: Сонце світить яскраво, бурульки, струмочки, проталини, птахи прилетіли і т. Д.

    Вихователь: Давайте подаруємо весни красиві слова. Яка весна?

    Діти: Тепла, красива, сонячна, пахуча, дзвінка, яскрава, зелена, квітуча, галаслива.

    Вихователь: Пограємо в гру «Чудовий мішечок». Подивіться у мене мішечок, так в ньому що - то лежить! Хочете дізнатися, що в ньому? Я скажу вам по секрету, що в ньому багато маленьких карток з малюнками. Ви будете підходити до мене, діставати по одній картинці і називати, що на ній намальовано і в який час року це буває. Треба зимові картинки покласти на поле, де зображена зима, а весняні - на весну. (Діти по черзі підходять, беруть маленьку картинку, називають, що на ній намальовано і співвідносять з часом року.)

    Вихователь: Хлопці, назвіть, ще раз, прикмети весни.

    Діти: Сонце пригріває, тане сніжок, з'явилися струмочки, бурульки звисають з дахів, проталини, день став довшим, ніч коротше, прилітають птахи, діти і дорослі наділи легкий одяг, дме теплий вітер.

    Вихователь: Після якого часу року починається весна?

    Діти: Весна настає після зими.

    Вихователь: Хлопці, а зима і весна схожі один на одного?

    Діти: Ні.

    Гра «Скажи навпаки».

    Взимку сніг білий, а навесні - сірий,

    Взимку сніг чистий, а навесні - брудний,

    Взимку дні холодні, а навесні - теплі,

    Взимку дні короткі, а навесні - довгі,

    Взимку сонце тьмяне, а навесні - яскраве,

    Взимку небо сіре, а навесні - блакитне,

    Взимку вітер холодний, а навесні - теплий.

    Вихователь: З якого місяця починається весна?

    Діти: Весна починається з березня місяця.

    Вихователь: А скільки місяців у весни? Назвіть їх.

    Діти: березень, квітень, травень

    Вихователь: Бер-капельник, протальник.

    Квітень-водолій, березень.

    Травень-травень, цветень.

    Вихователь: Як, ви думаєте, чому в народі так називали весняні місяці?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: А який вітер навесні?

    Діти: Теплий, свіжий.

    Вихователь: А яке весняне небо?

    Діти: Ясна, яскраве, високе, чисте.

    Вихователь: А які ще ознаки весни ви знаєте?

    Діти: З вирію повертаються птахи (Демонстрація картин з птахами). На деревах набухають бруньки. (Демонструється гілочка верби з нирками.). Лопаються бруньки й ростуть зелені листочки. З'являється зелена травичка, перші квіти - проліски. Люди одягаються в легкий одяг.

    Физкультминутка:

    Сонечко, сонечко, Діти йдуть по колу, взявшись за руки. Золоте денце.

    Гори, гори ясно,

    Щоб не згасло.

    Побіг в саду струмок, Біжать по колу.

    Прилетіло сто граків, «Летять» по колу.

    А замети тануть, тануть, Повільно присідають.

    А квіточки підростають. Тягнуться на пальчиках, руки вгору.

    Вихователь: Діти, як ви, думаєте, хто до нас приносить весну?

    Діти: Сонечко

    Вихователь: Звичайно, сонечко. Сонечко допомогло з'явитися струмків, дзвінкою капели, ниркам на деревах, першої травичці, першим листочків.

    Найголовніша ознака весни - ласкаве весняне сонце, яке яскраво світить і зігріває землю.

    Вихователь: А який у вас настрій, коли немає сонечка?

    Діти: Сумне, погане, сумне.

    Вихователь: Покажіть, які ви, коли сумні. А який настрій, коли світить сонечко?

    Діти: Веселе, радісне

    Вихователь: Покажіть, які ви, коли веселі.

    В російських народних потешках говорили:

    Весна, весна червона!

    Прийди весна ясна!

    Прийди весна з радістю,

    Прийди весна з милістю

    З сонцем гарячим,

    З дощем рясним,

    принеси урожай

    У наш щасливий край!

    У всіх багато турбот навесні. Птахи будують гнізда, висиджують пташенят. Звірі піклуються про своє потомство. І у людини навесні гаряча пора. Поле треба зорати, пшеницю посіяти. Городи засадити овочами. І все треба зробити в свій час. Недарма кажуть в народі «Весняний день-рік годує».

    Грач на горі - весна на дворі.

    Зима весну лякає, а сама тане.

    Весна красна квітами, а осінь пирогами

    Вихователь: Хлопці, а тепер ми з вами покажемо, як ростуть квіти.

    Пальчикова гімнастика «Квітка»

    Виріс високий квітка на галявині. Показати руками квітку.

    Вранці весняним розкрив пелюстки. Розвести пальці рук.

    Всім пелюсток красу і харчування Рух пальцями нарізно.

    Дружно дають під землею корінці. Долоні вниз, тильною стороною

    Один до одного, пальці розвести.

    Вихователь: Про який пори року ми сьогодні говорили?

    Діти: Про весну.

    Вихователь: Які прикмети весни ви запам'ятали?

    Діти: Сонце пригріває, тане сніжок, з'явилися струмочки, бурульки звисають з дахів, проталини, день став довшим, ніч коротше, прилітають птахи, люди наділи легкий одяг, дме теплий вітер.

    Вихователь: Всі сьогодні старалися. Молодці.





    Конспект НСД «Весна» в середній групі