• Хід безпосередньо освітньої діяльності

  • Конспект НСД в середній групі з розвитку пізнавальних здібностей «В гості до сови»




    Дата конвертації24.07.2017
    Розмір8,78 Kb.
    #525579
    ТипЗимуючі і міські птиці

    Катерина Баранова
    Конспект НСД в середній групі з розвитку пізнавальних здібностей «В гості до сови»

    Конспект безпосередньо освітньої діяльності

    в середній групі з розвитку пізнавальних здібностей

    «В гості до мудрої сови».

    Мета заняття: Формування основ екологічної культури у дітей середнього дошкільного віку.

    Завдання пріоритетною освітньої галузі «Пізнавальний розвиток» - Розширювати знання про зовнішній вигляд і звички сови.

    Інтеграція областей: «Соціально-комунікативний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Художньо-естетичний розвиток», «Фізичний розвиток».

    Завдання ГО в інтеграції:

    «Художньо-естетичний розвиток»: - розвивати творчі здібності в процесі своєї образотворчої діяльності шляхом використання нового способу передачі зображення (стусан жорсткої напівсухий пензлем).

    «Фізичний розвиток» - сприяти розвитку координації рухів в рухливій грі, набуття досвіду в рухової діяльності при виконанні фізкультхвилинки.

    «Мовний розвиток» - розвивати мову дітей, збагачувати словниковий запас.

    «Соціально-комунікативний розвиток» - формувати дбайливе ставлення до представників тваринного світу.

    Методи і прийоми: В роботі з образотворчої діяльності використовуються такі методи і прийоми: наочний метод, словесний метод, ігровий метод, метод створення ситуації творчого пошуку.

    Технологічні прийоми, використовувані в роботі - гуашеві фарби.

    Матеріали та обладнання: альбомні листи за кількістю дітей з намальованим контуром сови, жорстка кисть для клею «Щетина» №8, гуашеві фарби, підставки для пензликів, маска сови, фонограми з голосами лісових тварин, магнітофон, ілюстрація із зображенням сови.

    Попередня робота: розгляд ілюстрацій і картин сови з серії «Птахи» загадки і вірші про сову.

    Хід безпосередньо освітньої діяльності

    1. Організаційний момент.

    Читаю дітям вірш «Сова вухата» К. Шилова

    Вдень в гілках сосни кудлатою,

    Біля самого стовбура,

    Точно стовпчик сучкуватий,

    Дрімає чуйна сова.

    На помаранчевих очиська

    Повіки сірі зімкне,

    «Вушка» довгі настовбурчилися,

    Терпляче ночі чекає.

    - Хлопці, а хто знає, сова це якась птах? А де живуть сови? А чим харчуються сови, ви знаєте? (Відповіді дітей).

    - Хлопці, а хочете побувати в чарівному лісі в гостях у сови? (Діти відповідають). Тоді закрийте очі, і ми зараз потрапимо в ліс. (Діти закривають очі долонями, звучить музика, в групі змінюється декорація: з'являються дерева). Подивіться, ми перенеслися в чарівний ліс, де живе сова.

    2. Прогулянка по лісі.

    - Хлопці, зараз ми прогуляємося по лісі. А щоб дізнатися, хто ще живе в лісі, вам потрібно буде відгадати тварин по їх голосам.

    Гра «Дізнайся тварина по голосу». (Включаємо фонограми.) А ось і наша сова.

    3. Показати ілюстрацію із зображенням сови.

    Яка таємнича і незвичайна птах - сова. Загадково, не кліпаючи, дивиться вона на світ великими круглими очима. Очі у птиці яскраво - помаранчевого кольору. Здається, що вони світяться в темряві.

    У сови - велика голова, якою вона може вертіти на всі боки, майже немає шиї, вірніше, її не видно з-за пишного оперення, яке рятує сову від зимових холодів. Навіщо сові такі очі? А ось навіщо. Вночі сова не спить, вона полює, шукає собі здобич. А днем ​​сидить на гілці дерева, в дуплі або в іншому затишному містечку - відпочиває. Чи бачить сова днем? Бачить, і не гірше, ніж вночі.

    У найбільшою сови - пугача на голові видно "вушка" - пучки пір'я. Але це не справжні вуха. Вуха у сов сховані під пір'ям голови, вони великі і оточені шкіряними складками. Побачивши сову на гілці, інші птахи хвилюються, щебечуть. І починають витися навколо неї, намагаючись якомога болючіше клюнути. Це тому, що сови - хижачки. Сови дуже рідко самі будують гнізда. Зазвичай вони займають чуже житло або шукають походящей дупло. А іноді просто витоптують ямку в землі - і гніздо готове. А сім'ї у сов міцні, на все життя. На світло совята з'являються сліпими і глухими, вони покриті м'яким пушком. Цікаво проходить годування малюка: сова спочатку торкнеться їжею голови пташеня, потім куточків його дзьоба, і вже тоді Совеня відкриває рот і ковтає частування. В гнізді совята сидять, щільно притулившись одне до одного. Підростуть, тоді стануть вилітати з гнізда або дупла. Їх часто можна побачити тих, хто сидить поряд на гілці.

    Настала ніч. Сова низько летить над травою, кущами. Оперення у неї м'яке, пухнасте і влаштовано так, що сова летить майже безшумно. Але сама чує все: де в траві зашаруділа мишка, в який бік пробіг жучок, куди прагнули жабеня. Закруглені крила і широкий короткий хвіст допомагають їй безшумно літати. Сова вже знає, де шукати здобич. Впаде зверху, схопить сильними пальцями з гострими кігтями і понесе.

    Хлопці, а давайте пограємо?

    4. Рухлива гра «День і ніч».

    Ти Маша, будеш совою, одягай маску і сідай на навпочіпки на гілочку. А ми все будемо пахвами. Коли настає «День», сова спить, а ми, мишки, веселимося і бігаємо, але як тільки звучить команда «Ніч», все мишки завмирають на місці, і не ворушаться. Сова вилітає на полювання, і якщо помітить, що ви рухаєтеся, віднесе вас з собою. Чи готові? Раз, два, три, гру почни! (Граємо кілька разів, за бажанням дітей.)

    - Нудно і самотньо сові в лісі однієї. А давайте намалюємо для неї друзів, інших сов? Хто буде мені допомагати?

    5. Розгляд зразка: «Сова».

    - Хлопці, подивіться, яка сова красива. Що в неї є? (Діти називають.) (Називаємо голову, тулуб, крила, лапи, хвіст). У неї кругла голова, очі великі, дзьоб короткий вигнутий. Оперення дуже рідкісне і м'яке; окремі пір'я тіла - великі, закруглені на кінцях; Крила відносно великі, Забарвлення оперення у сов, як правило, "захисна", тобто воно зливається з навколишнім середовищем, допомагаючи птахові залишатися непоміченою під час денного відпочинку. Пір'я лісових сов зазвичай коричневі, при цьому у видів, що мешкають в хвойних лісах, відзначається сіруватий відтінок

    6. Показ прийомів малювання.

    - Яким кольором ми будемо малювати сову? Правильно, малювати її будемо коричневої гуашшю.

    Вихователь роздає дітям листи з намальованим контуром сови і жорсткі кисті.

    - Хлопці, зверніть увагу, який пензликом ми будемо малювати.

    - Так жорсткою. І малювати ми будемо сухим пензлем, без використання води. Кисть ми відразу будемо занурювати у фарбу, надлишки фарби приберемо, витерши пензлик про край баночки, і будемо наносити стусани на малюнку так, щоб заповнити весь контур, а пензлик будемо тримати вертикально вгору. Тоді наша сова вийде пухнастою.

    Вихователь допомагає, пояснює, показує індивідуально кожній дитині етапи виконання роботи.

    7. Пальчикова гімнастика: «Совушка-сова»

    Велика голова (руки покласти на голову, похитати головою з боку в бік)

    На суку сиділа, головою крутила (не забираючи рук з голови, покриття нею з боку в бік)

    В траву впала, (впустити руки на коліна)

    В яму провалилася (прибрати руки з колін і впустити їх в «яму»)

    8. Аналіз робіт. Розгляд робіт дітей. Звернути увагу на найбільш яскраві роботи. Похвалити дітей.

    9. Повернення в групу.

    - Хлопці, наше подорож підійшла до кінця нам пора повертатися з казкового лісу назад в групу!

    - Хлопці, закривайте очі (звучить музика, діти закривають очі і діти знову опиняються в групі).

    - Ну що, хлопці, все впоралися? В усіх вийшли сови?

    - Молодці! Тепер ви знаєте, що можна малювати жорсткої пензлем і без води, роблячи стусани на малюнку.

    Давайте подивимося, у кого які сови вийшли (Показую малюнки, оцінка робіт).

    Хлопці, давайте ще раз згадаємо:

    Де живуть сови?

    Чим вони харчуються?

    Як виглядають?

    Молодці, тепер ви все знаєте про цю цікаву птаху! Хлопці, а що вам найбільше сподобалося і запам'яталося? (Відповіді дітей).








    Конспект НСД в середній групі з розвитку пізнавальних здібностей «В гості до сови»