• 1. Закріплювати вміння орієнтуватися в просторі.
  • Пальчикова гра «Пташки - пальчики».
  • Логопед.
  • Закріплення.

  • Скачати 17,86 Kb.

    Конспект - заняття на формування приставочного словотвору (з використанням приставок з просторовим значенням) у старших дошкільників з ОНР по темі "Птахи".




    Дата конвертації17.04.2017
    Розмір17,86 Kb.

    Скачати 17,86 Kb.

    Мета: Розширення префіксальних дієслів з просторовим значенням по темі «птахи»

    завдання:

    1. Закріплювати вміння орієнтуватися в просторі.

    2.Актівізіровать в мові дітей освіту слів з використанням приставок просторового значення.

    устаткування:

    Аудіозапис «Голоси птахів»; картинки із зображенням перелітних птахів: лелека, лебідь, журавель, качка, ластівка, Плиска, стриж; атрибути до гри «Далекий шлях»: гімнастична лава, тунель з обручів, велике картонне дерево, «болото».



    хід заняття



    Організаційний момент.


    Пальчикова гра «Пташки - пальчики».

    Гра може проводитися на першому етапі по показу дорослого, потім по словесній інструкції (як перед великим дзеркалом, так і без нього).



    Пташки-пальчики літали,

    Пташки - пальчики втомилися, - діти роблять помахи кистями рук

    Полетіли, полетіли ( «крильцями»)

    І до мене на носик (брови, коліна ...) - пальцями обох рук торкаються

    Сіли до названої дорослим частини тіла Закінчення гри проводиться наступним чином:

    Погаласували, погомоніли

    І в віконце полетіли - діти роблять рух кистями рук



    Посиділи, погалделі, легке постукування кінчиками пальців

    Погаласували, погомоніли з названої частини тіла

    Пташки далі полетіли. - «крильця»



    Гра повторюється кілька разів. Кожен раз називається нова частина тіла або особи



    Шух-шух-шух в сторону вікна





    Логопед. Починає фразу, діти її закінчують: «На занятті наші очі уважно дивляться і все ... (бачать), вуха уважно слухають і все ... (чують), голова добре ... (думає)». Логопед звертає увагу дітей на те, що вони називали слова-дії. Логопед пропонує кожному назвати слово-дію.

    Введення в тему.

    Логопед. Читає вірш, діти вибирають префіксальні дієслова:

    Птахи можуть літати високо, пролітати над озерами синіми,
    Відлітати з гнізда далеко, вгору злітати над горами красивими,
    Облетіти вони можуть весь ліс, залітати за вежі високі,
    Підлітати під низький навіс і злітати з дахів в ями глибокі

    Логопед. Сьогодні ми з вами вирушимо в ліс, на дальню галявину, на якій відкрилася льотна школа для птахів, які на зиму відлітають від нас у вирій. Як називаються такі птахи? (Перелітні птахи)

    Освіта префіксальних дієслів

    - Шлях нам чекає довгий і без карти нам не обійтися. Давайте розглянемо її (на дошці намальована карта шляху)

    - На шляху нам зустрінеться болото, великий дуб, висока гора, широка річка. До болота треба ДІЙТИ, болото ПЕРЕЙТИ, дуб треба ОБІЙТИ, гора така висока, що її не оминути, тому ми пройдемо через печеру в горі, в печеру ми увійдемо і з печери Вийшовши, а широку річку перейшовши по мосту: на міст зайдіть з моста зійшовши. Ось і галявина, до якої ми йшли. Отже, готові? В дорогу!

    Гра-подорож «Далекий шлях»

    Дотримуючись карті діти і логопед йдуть, долаючи перешкоди, промовляючи всі ключові слова: ДОШЛИ, перейшли, обійшлося, УВІЙШЛИ, ВИЙШЛИ, ЗАЙШЛИ, зійшлися, ПРОЙШЛИ.

    - До болота ми дійшли і по купинах перейшли (крокуємо по «купинах» високо піднімаючи ноги)

    - Ось і до дуба ми прийшли, дуб тихенько обійшли (Ходьба на носочках, навколо дуба)

    - Довго йшли і ось - ура! Перед нами тут гора!

    Гору нам не оминути, гору нам не перейти!

    Але в горі печера є!

    Це радісна звістка!

    Дружно ми в неї увійшли - вийшли і знову в дорозі! ( діти по черзі на корточках входять в «печеру» - тунель з обручів)

    - А ось тут тече річка,

    Глубока і широка!

    Міст я бачу попереду, за ним скоріше йди,

    За дощечці я пройду і вас всіх переведу! ( «Міст» - гімнастична лава, ходьба по лавці приставним кроком)

    - Ось ми і прийшли на галявину, подивіться, скільки тут багато різних птахів, назвіть яких птахів ви побачили (Діти перераховують птахів: Я побачив лелеки.Я побачив лебедя ... і т.д) А як назвати одним словом цих птахів? (перелітні птахи)

    Закріплення.

    Логопед. Ну а тепер, я вам покажу картинки, а ви мені правильно назвете дії птахів.

    hello_html_3fa1ecb4.gifhello_html_3dec13a9.gif



    Гра - подорож «Далекий шлях»

    Вирушаємо в зворотний шлях з промовляння ключових слів: ДОШЛИ, ЗАЙШЛИ, зійшлися, УВІЙШЛИ, ВИЙШЛИ, обійшлося, перейшли, ПРОЙШЛИ.

    Підсумок. Оцінка роботи дітей.









    Скачати 17,86 Kb.


    Конспект - заняття на формування приставочного словотвору (з використанням приставок з просторовим значенням) у старших дошкільників з ОНР по темі "Птахи".

    Скачати 17,86 Kb.