Формування у дошкільників позитивного ставлення до навчання в школі. Заняття в підготовчій групі «Пригоди портфеля»




Дата конвертації20.07.2019
Розмір7,58 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Наталя Понамарева
Формування у дошкільників позитивного ставлення до навчання в школі. Заняття в підготовчій групі «Пригоди портфеля»

Мета. Систематизувати і розширювати уявлення дітей про школу. Розвивати зв'язне мовлення (активізувати використання в мовленні складних речень, расшірятьсловарний запас, упражнятьв складанні оповідань). Розвивати графічні навички, образне мислення, пам'ять. Формувати позитивне ставлення до навчання в школі, поважні, дружні відносини дітей один до одного.

Демонстраційний матеріал. Портфель зі шкільним приладдям: пенал, зошити в клітку і в лінійку, ручка, олівець, ластик, буквар. М'який м'яч. Дзвіночок.

Роздатковий матеріал. Букви.

Попередня робота. Бесіда про школу. Конструювання з ЛЕГО школи і дитячого садка. Читання художньої літератури, малюнки дітей по темі. Діагностика: тести "Намалюй школу", "Чому ти хочеш йти в школу?".

хід заняття

Вихователь. Скоро ви станете школярами. Когдави підете в школу? (восени 1 вересня) Правильно. Зараз в дитячому садку ми багато говоримо про школу. А в школі ви, напевно, будете згадувати дитячий сад. Сьогодні ми поговоримо і школі, і про дитячий садок.

(Діти сідають на килим, розглядають сконструйовані споруди з ЛЕГО)

Хлопці, чим відрізняється дитячий сад від школи? (бесіда)

Лунає стук у двері. Вихователь підходить до дверей, і повертається з портфелем в руках.

Портфель. Привіт, хлопці! Я прийшов до вас в гості. Я чув, що ви дуже добрі, чуйні, розумні і кмітливі!

З портфеля доноситься шурхіт паперу

Вихователь. Ой! Що ж там усередині? Давайте подивимося!

(відкриваю портфель)

Вихователь заглядає в портфель.

Хлопці, тут так багато різних предметів! Але давайте ми з вами пограємо, я буду загадувати загадки, а ви відгадувати. І ми дізнаємося-що ж лежить в портфелі!

Загадки.

Грамоти не знаю, а весь вік пишу (РУЧКА);

Портфель у мене не великий і не малий: лежить в ньому задачник, буквар і. (ПЕНАЛ);

Хоч я і не прачка, друзі, стираю старанно я! (ГУМКА);

У шкільній сумці я лежу, як ти вчишся скажу (ЩОДЕННИК);

Я то в клітку, то в лінійку,

Написати на мені зумій-ка,

Можеш і намалювати.

Що таке я? (ТЕТРАДЬ).

Варто будинок, хто в нього увійде, той розум придбає (КНИГА);

Після кожної загадки вихователь дістає "відгадку" з портфеля і показує дітям.

Відгадавши останню загадку, вихователь дістає з портфеля книгу (буквар) намальованим обличчям.

Книга. (за нього говорить вихователь). Привіт, діти! Я Читайка! І прийшов я до вас не з порожніми руками. А з дуже цікавими завданнями! Сідайте за столи і постарайтеся виконати мої завдання!

перше завдання

Вихователь.

Давайте з вами пограємо в гру "Хто у кого?". Я буду називати тварину, ваше завдання назвати його дитинчати.

~ Ліса- лисеня

~ Вовк Волченок

~ Ведмідь ведмежа

~ Свінья- порося

~ Овца- ягня

~ Лошадь- лоша

~ Собака-щеня

~ Кішка-кошеня

~ Куріца- курча

~ Корова- теля

~ Коза-козеня

Вихователь. Молодці! А ось ще одне завдання від букваря Читайка!

Друге завдання.

На дошці ви бачите великий квадрат, розлініяний в клітку. Я буду ставити фішку на яку-небудь клітину, а ви за допомогою жестів поясніть, де вона стоїть: правою рукою покажіть ряд, а пальцями лівої руки-номер стовпця. Якщо фішка стоїть у верхньому ряду, підійміть великий палець правої руки, якщо в ніжнем- опустіть вниз; у другому ряду зверху-підійміть долоню вгору, в четвертом- опустіть долоню вниз, а якщо в середньому ряду- покажіть мені долоню.

Діти виконують завдання.

Вихователь. І з цим завданням впоралися!

Третє завдання.

А зараз ми з вами повирішуємо завдання. Будьте дуже уважні, завдання ці непрості.

Варто в поле дуб. На дубі 3 гілки. На кожній гілці по 3 яблука. Скільки всього яблук? (анітрохи);

На груші росло 10 груш, а на вербі на 2 менше. Скільки груш росло на вербі? (анітрохи, на вербі груші не ростуть);

На грядці сидять 6 горобців. До них прилетіли ще 4. Кот підкрався і схопив 1 горобця. Скільки залишилося горобців на грядці? (анітрохи, так як інші горобці полетіли);

Самоскид їхав в селище. По дорозі він зустрів три легкових машини і одну вантажівку. Скільки всього машин їхало в це селище? (один самоскид);

Скільки хвостів у двох ослів? (два);

Ти та я, та ми з тобою-скільки нас? (двоє).

Діти вирішують завдання.

Вихователь. Молодці!

Задзвенів дзвінок. Це означає.

Діти. Зміна!

Вихователь. Я запрошую вас відпочити.

Физкультминутка "У лісі"

Ми пішли по ягоди в дальній ліс. (діти крокують)

Сила-силенна там чудес! (розводять руки в різні боки)

Ми бачили рудого мурашки, зустріли білочку біля струмка.

Відшукали біленький ми грибок, (загинають пальчики, починаючи з мізинця)

Поклали дбайливо в кузовок. (переплітають пальці обох рук)

Ну, а стиглої ягоди і не злічити (розводять руки в сторони)

Як додому повернемося, будемо їсти. (з'єднують обидві долоні, утворюючи кухлик, підносять до рота)

Ми в лісі гуляли б до ранку, (діти крокують)

Та вже вечір наближається спати пора! (з'єднують долоні, кладуть під щічку).

Дзвенить дзвінок. Вихователь запрошує дітей сісти за столи.

Четверте завдання.

Вихователь. (гра "Складемо відгадку разом). Хлопці, перед вами на столах лежать літери, з яких вам потрібно скласти слово. Щоб його правильно скласти уважно слухайте загадку: Ніч. Але якщо захочу, клацну раз-і день включу. (вимикач) ключ, ялина, дзига, лак, люк, дзьоб,

Які слова "сховалися" в цьому слові?

Скільки в слові букв?

Скільки складів? Як ви здогадалися?

Назвіть перший склад, другий і т. Д.

На який склад падає наголос?

Діти виконують завдання. Вихователь хвалить їх.

Вихователь. Всі ви готові йти в школу. Сьогодні ви ще раз показали, як вважаєте, відгадуєте загадки, граєте і відповідаєте на питання. (дістає з порфель м'який м'яч). Портфель мені шепнув, що він дуже хоче, щоб ви про нього склали розповідь.

Вихователь каже перше речення і передає м'яч сидить поруч і т. Д.

Портфель. Який цікавий розповідь вийшов. З вами так цікаво, що я хочу пожити у вас в дитячому саду. Наступного разу пограємо в мою улюблену гру "Школа". Сподіваюся, вона і вам сподобається.

Всі охоче погоджуються. Вихователь пропонує дітям зазирнути в портфель. Там вони знаходять маленькі шоколадки, дякують порфель.





Формування у дошкільників позитивного ставлення до навчання в школі. Заняття в підготовчій групі «Пригоди портфеля»