• Хід заходу.

  • Скачати 11,15 Kb.

    Батьківські збори в підготовчій групі




    Дата конвертації18.04.2017
    Розмір11,15 Kb.
    ТипБатьківські збори в дитячому саду

    Скачати 11,15 Kb.

    Ніна Согумова
    Батьківські збори в підготовчій групі

    Шкільна готовність.

    Цілі: формування активної педагогічної позиції батьків; озброєння батьків психолого-педагогічними заняттями і вміннями з питання «Шкільна готовність»; залучення батьків до процесу виховання своїх дітей.

    План проведення:

    1. Вступне слово (введення в проблему).

    2. Самостійне визначення батьками готовності дитини до школи «А вам пора в школу?».

    3. Виступ лікаря-педіатра «Про питання здоров'я».

    4. Поради щодо прання та. Пам'ятка «Що повинен уміти дитина на 1 вересня?».

    5. Підведення підсумків зборів. Прийняття рішення.

    Хід заходу.

    I. Підготовчий етап.

    1. Оформлення пам'яток «Рекомендації батькам», «Що повинен уміти дитина на 1 вересня?», «Мудрі поради».

    2. Оформлення компонентів готовності дитини до школи.

    3. Організація виставок методичної літератури і дидактичних ігор по темі зборів.

    4. Підготовка Карти розвитку дитини (на цих зборах батьків знайомлять з її формою).

    5. Розробка проекту рішення батьківських зборів на засіданні батьківського комітету.

    II. Вступне слово ведучого.

    Ведучий. Тема батьківських зборів «Шкільна готовність» вибрана не випадково. Наближається той день, коли ваш малюк вперше увійде в шкільний клас. І зараз вас хвилюють питання: А готовий моя дитина до школи? Як буде вчитися »Як йому допомогти, якщо він зустріне перші шкільні труднощі? Нам необхідно спільними зусиллями знайти можливі шляхи подолання труднощів в період адаптації наших дітей до школи.

    III.Етап соціологічного дослідження.

    Ведучий. З 6 до 7 років з дитиною відбувається значні зміни - він стрімко зростає, у нього починають випадати зуби. Змінюється його поведінка. Діти вже готові розширити коло спілкування, у них складається певний рівень домагань і навіть амбіцій. Головне - у них формується внутрішня готовність бути учнем: вони відчувають потребу в підпорядкуванні правилам і хочуть займатися суспільно значущою справою, користь якого визнається всіма дорослими.

    IV. Етап педагогічного всеобучу.

    Ведучий. Сучасна спеціальна література дає нам безліч порад - як розвивати мову дитини, підготувати до навчання грамоті, рахунку, письма, як перевірити, чи немає у нього порушень, що заважають навчанню і т. Д. Нам здається доречним поговорити не стільки про інтелектуальної, скільки про душевної , психологічної готовності до школи, від якої залежать не тільки шкільні успіхи, але і самопочуття дитини. Всі ми хочемо. Щоб наші діти росли здоровими і успішно навчалися. Але чи завжди ми ясно розуміємо, як багато в чому це залежить саме від душевного настрою дитини.

    Рік за роком ми все більше переконуємося в тому, що багато дітей цілком могли б вчитися добре, а деякі - і дуже добре, якби ... хотіли. Одні діти прямо говорять про своє небажання вчитися, інші відчувають незрозумілі для дорослих, а тим більше для них самих труднощі. Не судіть і карати небажання, а зрозуміти його причини і допомогти дитині хоче вчитися - ось найбільш ефективний шлях, хоча і вимагає від дорослого чималого душевного участі і праці.

    V.Виступленія лікаря-педіатра (старшої медсестри).

    Лікар. Особливу увагу хочеться звернути на питання здоров'я. В даний час практично немає абсолютно здорових дітей. Треба приділяти першорядну увагу зміцненню здоров'я, фізичному розвитку, загартовуванню, розвивати моторику, координацію, необхідно не просто гуляти у дворі, а грати в рухливі ігри. Якщо дитина не буде володіє фізичною силою і витривалістю, то всі інші його знання і вміння практично позбавлені сенсу.

    VI. Заключне слово ведучого.

    Ведучий. Шкільна готовність - це здатність не тільки до посидючості праці, а й до творчості. Дитячі саморобки цінні не тільки тим, що дитина їх сам змайстрував, а й тим, що він знаходить для них різне застосування: палиця може стати шаблею, антеною, списом, та хіба мало чим ще - вона-то якраз і спонукає до творчості. Творче початок, яким обдаровані всі діти, може бути важким для дорослих, і тому нерідко - часом навіть напівсвідому - ними пригнічується. Ми не завжди відчуваємо, наскільки воно пов'язане з майбутньою навчанням - не тільки умінням здобувати знання, а й самостійно думати і користуватися ними.

    Мудрі поради.

    Підготуємо маленького до самостійного життя серед однолітків, спробуємо навчити його простим правилам дитячого гуртожитку.

    Чи не відбирай чужого, але й не все своє віддавай.

    • Попросили - дай, намагаються відняти - намагайся захиститись.

    • Чи не бийся без образи.

    • Не ображайся без діла.

    • Сам ні кому не приставай.

    • Звуть грати - йди, не кличуть - попросив, це не соромно.

    • Чи не ябедничай за спиною у товаришів.

    • Дорогу переходь уважно, не поспішай.

    VII. Підведення підсумків батьківських зборів.

    На закінчення зборів використовується прийом «Чудесний портфель».Воспітатель пропонує учасникам батьківських зборів відповісти, що вони хотіли б покласти в сумку і взяти з собою в майбутнє з набутих знань, умінь і навичок. Зачитується проект рішення батьківських зборів і приймається рішення.

    Можливі рішення батьківських зборів.

    1. Сприяти всебічному розвитку особистості дитини.

    2. Спільними зусиллями дитячого садка і сім'ї здійснювати підготовку дітей до школи.

    3. Запропонувати вихователям та іншим фахівцям дошкільної установи почати дослідження дітей з оцінки готовності дитини до школи і розповісти про свої спостереження в кінці навчального року. До кінця навчального року заповнити розвитку дитини 6-7 років.

    4. Здійснити індивідуальні консультації батьків з психологом дошкільного закладу і школи за бажанням.

    5. Організувати для дітей гурток «Спритні пальчики» (підготовка руки до листа).

    6. Провести день відкритих дверей з відвідуванням батьками основних розвиваючих занять для ознайомлення зі змістом навчально-виховного процесу з підготовки дітей до школи.

    Додатки. Карта розвитку дитини 6-7 років.

    I. Фізичне розвиток.

    1. Група здоров'я та відповідність антропометричних показників вікової норми.

    2. Розвиток рухів.

    1. Поперемінне з'єднання великого пальця з кожним з інших пальців.

    2. Перекладання групи дрібних предметів по одному двома пальцями (намистин, сірників) в коробку.

    3. Плечі розправлені, корпус прямий.

    4. Хода природна, пружна.

    5. Природність і різноманітність в позах, їх зміні.

    6. Чи може стояти навшпиньки з відкритими очима (10 секунд)

    7. Чи може бігати з подоланням перешкод (оббігати кеглі, пролазити в обруч і. Т. П.)

    8. Чи може підкидати і ловити м'яч двома руками з бавовною.

    9. Чи може стрибати в довжину з місця.

    10. Може бігати зі старту.

    3. Прояв емоційних станів в русі.

    Психомоторне благополуччя.

    1. Свобода, невимушеність рухів.

    2. Погляд прямий, відкритий, зацікавлений.

    3. Міміка жива, виразна.

    4. Міміка спокійна.

    5. Продуктивність рухів, радість від їх виконання.

    Психомоторне неблагополуччя (наявність ознаки психомоторного неблагополуччя відзначити знаком «прапорець», його відсутність - «галочка»).

    1. Пригніченість, напруженість.

    2. Безцільність, непродуктивність рухів при їх великій кількості або їх загальмованість.

    3. жестикуляція і міміка млява, бідна, маловиразна.

    4. гримасничанье або нерухоме обличчя.

    II. Соціальний розвиток.

    1. Легко вступає в контакт з дорослими (педагогами, медсестрою і ін.)

    2. Вибірково і стійко взаємодіє з дітьми (входить в різноманітні об'єднання дітей за інтересами).

    3. Вміє попросити про допомогу і надати її.

    4. Регулює свою поведінку засвоєними нормами і правилами:

    1. Стримування агресивні реакції.

    2. Узгодить творчі індивідуальні задуми з партнерами - однолітками.

    3. Чи відчуває настрій однолітків, може надати підтримку.

    5. Аргументовано відстоює свою точку зору перед ровесниками і дорослими.

    6. Має уявлення про себе і своїх можливостях.

    III. Розвиток мови і мовного спілкування.

    1. Правильно вимовляє всі звуки рідної мови.

    2. Вміє виділяти звуки в слові.

    3. Висловлюється простими, поширеними пропозиціями.

    4. Граматичні правильно будує речення.

    5. Чи може переказати коротке оповідання.

    6. Будує пов'язаний розповідь по сюжетній картинці.

    7. У діалозі ініціативно висловлюється, вміє привернути увагу своїми висловлюваннями.

    8. Використовує узагальнюючі слова, синоніми, антоніми, порівняння.

    IV. Пізнавальної розвиток.

    1. Чи має уявлення про живу і неживу природу.

    2. Має уявлення про рукотворному світі, про культуру побуту.

    3. Має елементарні уявлення про своє місто, країні, світі.

    4. Задає питання, експериментує, встановлює причинно-наслідкові зв'язки.

    5. Розкладає по величині 10 і більше предметів однакової форми.

    6. Чи може запам'ятати в ситуації дидактичної гри 6-7 назв предметів.

    7. Використовує незакінчену фігурку як деталь сюжетної композиції (в конструюванні, малюванні, аплікації).

    8. Чи може об'єднувати предмети на основі загальних понять (одяг, взуття, посуд, транспорт, та ін.)

    9. Чи може самостійно і творчо реалізовувати власні задуми в грі.

    10. Реалізує задуми в конструюванні з різних матеріалів.

    11. Самостійно і творчо реалізує свої задуми в малюванні, ліпленні.

    12. Використовує наочні моделі і символічні кошти (плани, схеми, кольору) для пізнання навколишнього.

    13. Здійснює діяльність по правилу на словесному матеріалі.

    14. Здійснюється діяльність по двом правилам одночасно на наочному матеріалі (наприклад, відбір картинок, де є зображення червоного і зображення будиночка).

    15. Може працювати в єдиному темпі і ритмі з іншими дітьми в групі.

    V.Естетіческое розвиток.

    1. Знаком з літературними творами (може вичислити низку казок, віршів, оповідань)

    2. Може розповісти обрану ним самим казку.

    3. Виявляє інтерес до гри з римою і словом.

    4. У образотворчої діяльності може відтворити задуманий образ.

    5. Чи може емоційно відтворити загальний характер і динаміку розвитку музичного образу, користуючись мовою жестів, міміки, пантоміміки.



    Скачати 11,15 Kb.


    Батьківські збори в підготовчій групі

    Скачати 11,15 Kb.