«Знамениті росіяни». Конспект заняття з патріотичного виховання в підготовчій до школи групі




Дата конвертації19.06.2017
Розмір5,84 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Лілія Сайфуллина
«Знамениті росіяни». Конспект заняття з патріотичного виховання в підготовчій до школи групі

Конспект заняття з патріотичного виховання в підготовчій до школи групі

Мета: розширення уявлень дітей про знаменитих співвітчизників.

завдання:

- продовжувати знайомити дітей з портретами А. С. Пушкіна, Л. Толстого, А. Барто, Ю. Гагаріна, П. Чайковського, з репродукціями І. Рєпіна;

- активізувати словник дітей на основі поглиблення знань про великих людей; удосконалювати діалогічну і монологічну мова;

- вміння відобразити в малюнку бажану професію (Ким хочу стати, коли виросту).

Устаткування і матеріали: репродукції художника В. Васнецова, портрети знаменитих діячів, класична музика П. Чайковського, демонстраційний матеріал «Професії», кольорові олівці, альбом.

Попередня робота: вихователь організовує в групі виставку портретів знаменитих росіян: А. Пушкіна, Л. Толстого, А. Барто, І. Рєпіна, Ю. Гагаріна, П. Чайковського.

Хід заняття:

Вихователь.

- Діти, подивіться на портрети цієї виставки.

- Хто ці люди? Чи знайомі вони вам?

- Дійсно, всі ці люди дуже різні. Тут є чоловіки і жінки, люди молоді і літні, люди, одягнені в старовинний одяг, і наші з вами сучасники.

- Чому ж їхні портрети опинилися поруч один з одним?

- Тому що всі ці люди - росіяни, як і ми, громадяни нашої прекрасної країни Росії. Але їх об'єднує не тільки це. Найголовніше, що цими людьми пишається наша Росія, тому що своєю працею, талантом і героїчною працею, подвигом воно прославили нашу країну. Це знамениті росіяни. Серед них поети, художники, письменники, космонавти.

Російська земля надзвичайно багата талантами. Скільки блискучих імен буде вічно зберігатися в народній пам'яті! Вони жили багато років тому. Але їх імена і сьогодні знає кожен росіянин.

- А ця людина вам всім добре відомий, адже його вірші і казки ми читаємо з вами дуже часто. Це Олександр Сергійович Пушкін. Про нього говорять: «Це сонце російської поезії». Його творами захоплюються люди різних країн.

- А які казки Пушкіна ви знаєте? (Казка про царя Солтані, Казка про золотого півника, Казка про мертву царівну і про сім богатирів і ін.)

- Послухайте, яким прекрасним мовою написані вірші Пушкіна, здається, що це не слова, а сама музика.

Зів'яне пора, очей зачарування,

Приємна мені твоя прощальна краса.

Люблю я пишне в'янення,

У багрець і золото одягнені лісу.

- А ось відомий всім віршик.

Зайчика кинула господиня -

Під дощем залишився зайка.

З лавки злізти не міг,

Весь до ниточки промок.

Його написала Агнія Барто (Вихователь показує дітям портрет).

- Багато прекрасних поетів і письменників подарувала світові російська земля. Вам, хлопці, вже добре знайомі Л. Толстой. І ще багато чудових письменників ви дізнаєтеся, коли підросте. Завдяки їхній праці російська література відома в усьому світі!

- Хлопці, ви подивилися портрети відомих людей. Скажіть, а хто пише картини? (Художники).

- Чи відомі на весь світ і російські художники. Подивіться на портрет - це В. Васнецов. Давайте подивимося на його твори. (Діти розглядають роботи художника. Розповідають, що там зображено. Вихователь звертає увагу дітей на те, які фарби використав художник, як схожі герої на живих людей).

Физкультминутка

Прокати мене, Москва,

За колечка, по кільцю! (Діти йдуть по колу, взявшись за руки.)

У тебе великі кільця,

І тобі вони на-віч! (Зупиняються, піднімають руки вгору, піднімаються на носочки)

Одне кільце - Садове,

Садове - будинковий. (Йдуть в протилежну сторону по колу)

Там і тут, там і тут

На кільці будинку ростуть. (Зупиняються, показують, де «ростуть» вдома.)

Кільце інше, нове -

Метро - метро - метрове,

Багатокілометрова.

По кільцю під землею

Мчить поїзд блакитний. (Взявшись за руки, біжать по колу.)

Я з Москвою подружився,

Дуже добра Москва! (Зупиняються, обіймають себе за плечі.)

Хоч по кільцях я кружляв,

Чи не паморочилося в голові! (Крутяться, зупиняються.)

А скільки відомих відкриттів зробили російські люди! Першого в світі космонавта ви вже добре знаєте. Хто це? Звичайно ж Юрій Олексійович Гагарін. Ось його портрет.

- Наша батьківщина пишається своїми великими людьми! Я думаю, що кожен з вас, хлопці, мріє зробити для своєї країни щось дуже хороше. Але для того, щоб прославити свою країну, треба дуже багато знати і вміти, багато вчитися. Тоді Батьківщина може пишатися і вами теж.

А поки нам треба ще рости і рости, але вже сьогодні багато хто з вас починають мріяти про майбутнє, про свою професію. Намалюйте, ким би ви хотіли стати, коли виростите.

- А поки ви малюєте, я включу красиву музику. (Вихователь включає класичну музику П. Чайковського).

- Люди, які пишуть музику - композитори. Наша Росія знаменита великими композиторами, їх знають у всьому світі! Цю музику написав П. Чайковський.

Підсумок заняття:

Виставка дитячих робіт. Діти по черзі розповідають, ким хотіли б стати.

Вихователь.

- Про які знаменитих росіян ми сьогодні дізналися?

- Чому наша країна ними пишатися?

література:

1. Н. С. Голіцина «Конспекти комплексно-тематичних занять», Москва «Скрипторий 2003», 2013 рік.

2. Н. Г. Зеленова, Л. Є. Осипова «Ми живемо в Росії», видавництво «Скрипторий 2003», 2007 рік.





«Знамениті росіяни». Конспект заняття з патріотичного виховання в підготовчій до школи групі