• Хід заняття

  • Заняття з розвитку зорового сприйняття у дітей дошкільного віку з порушенням зору в середній групі




    Дата конвертації08.04.2017
    Розмір6,65 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Юлія Алейникова
    Заняття з розвитку зорового сприйняття у дітей дошкільного віку з порушенням зору в середній групі

    Тема: «Лісова красуня».

    Форма проведення: подгрупповие.

    мета:

    1. Ознайомити зі способом отримання зеленого кольору з допомогою світлофільтрів.

    2. Закріплювати знання основних кольорів: червоний, жовтий, синій, зелений, а також оранжевого, блакитного, фіолетового.

    3. Розвивати швидкість і повноту зорового обстеження предметів, пам'ять з опорою на уявлення про колір.

    4. Дізнаватися і називати розташування предметів в просторі, з опорою на форму і колір.

    5. Привчати вислуховувати відповіді товаришів, доповнювати їх.

    Матеріал до заняття: Картинка ялинки, картинка прикрашеної ялинки кулями, світлофільтри, великий конверт з контуром ялинки, маленькі конверти з контурами ялинки та іграшок (куль) за кількістю дітей, підставки.

    Попередня робота: Дидактична гра «Назви деревце» з опорою на зоровий ряд; Дидактичні ігри: «Знайди найвище дерево, найнижче»; «Назви якомога більше ялинкових іграшок різного кольору і форми»

    Хід заняття:

    Педагог просить по відгадки дізнатися, про який час року, сьогодні будемо говорити на занятті:

    Справ у мене чимало -

    Я білою ковдрою

    Всю землю вкриваю,

    У лід річки прибираю,

    Белю поля, будинки,

    А звуть мене. (зима).

    -Молодци, хлопці, відгадали правильно. Це пора року - зима.

    -У кожної пори року свій символ. Є такий і у зими. Скажіть, будь найвідоміший свято зими ви знаєте? (Відповіді дітей) Правильно - це Новий рік. На Новий рік наряджають одне з дерев, давайте згадаємо, яке. (Відповіді дітей) Вірно - це ялинка.

    Занятие по развитию зрительного восприятия у детей дошкольного возраста с нарушением зрения в средней группе

    Тифлопедагог демонструє дітям картинку із зображенням ялинки. Пропонує уважно розглянути, дізнатися, як розташовані гілки (великі внизу, маленькі вгорі, нагорі тонкі гілки і короткі, внизу товсті і довгі)

    -Давайте згадаємо, якого кольору у нас ялинка? (Відповіді дітей). Правильно зелена. Як ми можемо отримати зелений колір? (Якщо діти не можуть відповісти, то допомогти навідними питаннями) Для того щоб отримати зелений колір нам потрібно з'єднати два кольори - жовтий і синій. Ми будемо користуватися світлофільтрами.

    Вставити жовтий світлофільтр в великий конверт з ялинкою.

    -Буває у нас ялинка жовтого кольору? (Відповіді дітей).

    -Щоб ялинка позеленіла нам потрібно додати синій колір.

    У конверт з контуром ялинки і жовтим світлофільтром додається синій.

    -Хлопці, якого кольору стала наша ялинка? (Відповіді дітей).

    Дітям лунають конверти з вирізаними силуетами ялинки. Діти з діагнозом «сходяться косоокість» виконують роботу на підставках. Тифлопедагог пропонує порівняти ялинку з зеленим світлофільтром з ялинкою складеної з двох кольорів: спочатку вставити жовтий світлофільтр, а потім в той же конверт - синій.

    Якого кольору стали наші ялинки? (Відповіді дітей). Провести порівняльний аналіз відтінків отриманих в результаті. (Одна ялинка світло-зеленого кольору, а інша темно-зеленого).

    -На свято Новий рік - ялинку прикрашають. На неї вішають кулі різних кольорів. Подивіться, що змінилося на нашій ялинці? (Демонструється аналогічна картинка ялинки, прикрашена кульками). Провести порівняння кольору, форми і висоти розташування куль. (Можна закріпити «право - ліво» по відношенню до стовбура дерева).

    - Давайте теж прикрасимо нашу ялинку. - Дітям лунають конверти з вирізаними силуетами куль.

    -Для того щоб отримати помаранчеву кулю, які кольори ми з вами будемо використовувати? (Відповіді дітей). Нам потрібно з'єднати жовтий і червоний колір, для порівняння ви отримаєте помаранчевий світлофільтр і жовтий з червоним. (Одна дитина вставляє в конверт помаранчевий світлофільтр, інший складає з двох кольорів). Провести порівняльний аналіз відтінків отриманих в результаті.

    -Але якби всі кулі на нашій ялинці були помаранчевими, було б все одно.

    Запропонувати отримати блакитний колір і фіолетовий. Як ми їх отримаємо? Для блакитного кулі світлофільтри синього і білого кольору, а для фіолетового - синій і червоний.

    Проводиться аналогічне завдання з конвертами і світлофільтрами.

    - Ми добре попрацювали, і наші очі потребують відпочинку. Настала зима, і ми будемо говорити про ялинці, давайте знімемо окуляри і зробимо зорову гімнастику.

    Ось стоїть велика ялинка,

    Ось такий висоти.

    У неї великі гілки.

    Ось такої ширини.

    Є на ялинці навіть шишки,

    А внизу - барліг ведмедики.

    Зиму спить там клишоногий

    І смокче в барлозі лапу.

    Виконують рухи очима.

    Подивитися від низу до верху.

    Подивитися зліва направо.

    Подивитися вгору.

    Подивитися вниз.

    Заплющити очі, потім моргнути 10 разів, Повторити 2 рази.

    -Молодци, хлопці, все старалися! А тепер пограємо ще в одну гру. Вона називається «Знайди однакову ялинкову іграшку».

    На аркуші паперу розташовані два ряди ялинкових іграшок різного кольору і форми. Визначається розташування їх на аркуші (ліво, право, верх, низ, середина).

    Після того, як іграшки звіряють, з'єднують їх фломастером або маркером.

    Похвалити дітей за правильні відповіді і хорошу роботу.





    Заняття з розвитку зорового сприйняття у дітей дошкільного віку з порушенням зору в середній групі