Заняття з розвитку мовлення «Собака з цуценятами. Порівняння іграшок собаки і цуценя »




Дата конвертації16.06.2017
Розмір4.29 Kb.
ТипДомашні тварини та вихованці

Світлана Гуськова
Заняття з розвитку мовлення «Собака з цуценятами. Порівняння іграшок собаки і цуценя »

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька.

Цілі: познайомити з тваринами (собака і цуценята, вчити розглядати і порівнювати іграшки за величиною, розрізняти і називати їх частини, відповідати на питання, вимовляти звуконаслідування; розвивати мовлення, слухове увагу, загальну моторику, тактильні відчуття.

Цільові орієнтири дошкільної освіти: проявляє бажання грати в рухливу гру «Дожени м'яч!», Може на прохання дорослого розповісти про зображеного на сюжетній картинці «Собака та цуценята», про іграшки «собака» і «щеня», порівнювати їх за зовнішніми ознаками, відповідає на найпростіші питання за змістом картинки, бере участь в грі «Хто гавкає?».

Матеріали та обладнання: сюжетна картинка «Собака з цуценятами», іграшкові собака і щеня, ширма.

Зміст організованої діяльності дітей

1. Організаційний момент.

Вихователь. Хлопці, послухайте загадку і відгадайте:

• Гладій - лащиться, дражниш - кусається. (Собака.)

- Хочете подивитися картинку?

2. Основна частина. Розповідання за сюжетною картині.

Вихователь (показує сюжетну картинку із зображенням собаки з цуценятами, будки). Жила-була собака зі своїми цуценятами. Мама собака велика, а її щенята - маленькі. Яка собака? (Велика.) А цуценята які? (Маленькі.) Вони живуть в будці, будку побудував людина, він годує собаку і щенят м'ясом, кашею, кісточками, доглядає за ними. Щенята люблять грати: бігають один за одним, перекидаються на землі, весело гарчать і гавкають: «Р-р-ри-и-и, аф-аф-аф!». А мама собака їм відповідає: «Аф-аф-аф!». (Вимовляє гавкіт собаки і цуценят по-різному: високим і низьким голосом). Як гавкають цуценята? А як собака? (Діти вимовляють звуконаслідування.)

Вихователь. Уявіть, що ви - маленькі цуценята, які грають з м'ячами.

Рухлива гра «Дожени м'яч!».

Кожній дитині вихователь дає маленький м'яч, показує виконання дій і дає інструкцію: «Сядьте навпочіпки, покладіть м'яч на підлогу і штовхніть його долонями. М'яч покотиться вперед, а ви його доженете і візьміть в руки ». Діти виконують дії по черзі, вихователь хвалить дітей, потім просить скласти всі м'ячі у велику коробку.

3. Розгляд іграшок.

Вихователь. Поки ми грали, до нас прибігли собака і її щеня (показує дітям іграшки). Погладьте їх. Яка шерстка у цуценяти і собаки? (М'яка, пухнаста, тепла.) Які вушка у цуценяти? (Маленькі.) А у собаки? (Великі.) Який хвіст у собаки? (Довгий.) А у цуценяти який хвостик? (Короткий.) Собака яка? (Велика.) А щеня? (Маленький.) Давайте назвемо цуценя і собаку ласкаво: цуценятко, собачка, а тепер пограємо з ними в гру.

4. Гра «Хто гавкає?».

Вихователь ставить на стіл невелику ширму, за яку ховає собаку і цуценя, дає дітям інструкцію: «Згадайте, як гавкає щеня, собака (вимовляє звуконаслідування високим і низьким голосом). Зараз собака або щеня будуть гавкати, а ви вгадайте, хто це ».

Вихователь вимовляє звуконаслідування низьким, високим голосом, а діти кажуть, хто гавкає: щеня або собака.

5. Рефлексія.

Вихователь пропонує дітям побудувати собаці і цуценяті будку з кубиків, потім організовує сюжетну гру з цими іграшками.





Заняття з розвитку мовлення «Собака з цуценятами. Порівняння іграшок собаки і цуценя »