Скачати 13.36 Kb.

Заняття з розвитку емоційної сфери «Загублене місто» (старша група)




Дата конвертації25.05.2017
Розмір13.36 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Скачати 13.36 Kb.

Майра Есіналімова
Заняття з розвитку емоційної сфери «Загублене місто» (старша група)

Мета: Розвиток емоційної сфери.

завдання:

Розвиток спілкування і взаємодії дитини з дорослими і однолітками, розвиток соціального і емоційного інтелекту, емоційної чуйності, співпереживання, шанобливого і доброзичливого ставлення до оточуючих.

Виховання первинних уявлень про безпечну поведінку в соціумі.

Матеріал: лист, «старовинна» карта, дерево, три стрічки, ватман, олівці, стрічки (3, 18 картин (зображені гноми, тканину зелена, медалі, скриня. Аудіозапис.

Форма заняття: подгрупповие (18 осіб)

хід заняття

(Діти стоять на виході дитячого садка)

Педагог: Доброго дня, дорогі друзі! Подивіться, до нас прийшли гості. Давайте привітаємося з гостями, сміявся їм.

Педагог: Давайте привітаємося ще одним способом!

Я - твій друг, і ти мій друг

Міцно за руку візьмемося

І один одному посміхнемося!

Які у вас добрі і красиві посмішки вийшли!

Педагог: Сьогодні в наш дитячий сад прийшов лист. Діти подивіться, тут написано кому: дитячий сад 118 група Земляничка від кого від казкарки.

Лист: Доброго дня, дорогі друзі. У Загублений місті трапилася біда! До нас в місто прилетів злий вітер, який розвіяв дружбу. Жителі міста перестали дружити. Допоможіть, будь ласка, повернути дружбу. У наше місто!

Педагог: Що сталося в місті?

Діти: прийшов злий вітер і розвів дружбу.

Педагог: Про що просить казкарка?

Діти: Повернути дружбу в місто

- Ви хочете допомогти їм стати знову добрими і дружніми? Діти: (Так)

- Але як ми потрапимо в загублене місто? (Діти висловлюють свої думки).

Пробігає Джек Воробей. З кишені випала карта.

Педагог: - Діти, дивіться, хто це був?

Діти: Джек Воробей

Педагог: Він щось упустив.

(Все підходимо)

- Хлопці як ви думаєте що це? Діти: карта

Педагог: Так, це карта.

- Напевно це карта показує шлях до загубленого міста. Розглянемо її уважно.

Друзі, тут тільки перша частина карти. Продовження карти немає. Де ж цікаво друга частина карти.

Педагог. Давайте, ми підем. Може там знайдемо підказку, як дістатися до міста. Діти, куди нам треба йти? Діти: Знайти дерево.

(Діти разом з педагогом підходять до дерева, дерево обв'язана стрічками)

(Сумна музика)

Педагог. Ми прийшли до дерева зображеному на карті. Подивіться діти, дерево зачарованим. Ви знаєте, як воно називається?

Діти: Так, береза.

Педагог: Так, береза, вона щось хоче нам сказати але не може.

Педагог: Її напевно теж зачарував злий, страшний вітер.

(Сумна музика)

-Як ви думаєте, як вона себе зараз почуває? Яке у неї настрій?

Діти: їй сумно, погано, вона зачарована.

Покажіть мені все сумне обличчя. Ось так сумує наша береза.

-Ви хочете їй допомогти? Діти: Так

-Чому їй хочете допомогти?

Діти: тому що їй погано, сумно.

-Як друзі ми зможемо їй допомогти?

Діти: сказати добрі слова, погладити

Педагог: Як ви розумієте, що таке доброта?

Діти: Доброта це ....

Педагог: Так, друзі. Кожна людина повинна мати добре серце, добру душу, вміти говорити добрі слова, щоб всім допомагати, жаліти тих, хто потрапив в біду!

- Давайте спробуємо зняти чари березу. Будемо говорити добрі, приємні слова нашої берізки.

Діти: кажуть приємні слова дереву.

На кожне добре слово розв'язує одну стрічку Фізрук.

-Береза ​​у нас ... .зеленая красуня! Красуня белоствольная! Красуня струнка! Раскудрявая! Кохана! Давайте всі разом скажемо.

(Забираю стрічки)

-Подивіться разом з останньою стрічкою на землю впала друга частина карти. Ми чар березу, вона нам другу в частину карти дала. (Весела музика)

Її гілочки заспівали веселу пісеньку.

Педагог: Які ми молодці! Зробили добру справу.

Давайте, з'єднаємо карту і подивимося, куди йти нам далі. (Склеюємо з дітьми).

(Чуємо, чхнув пірат)

- Друзі подивіться, хто там ховається? Діти: це Джек горобець. Діти біжать до нього.

- Діти, не можна підходити до незнайомих людей, особливо піратам. Ви з ним знайомі? Діти: (Немає)

Педагог: - Здравствуйте!

Джек Воробей: (Ховається за деревом) Пірат не вітається з першого разу

Педагог: - Здравствуйте!

Джек Воробей: - Здравствуйте! Я знаменитий, злий пірат Джек Воробей. (Зле особа)

Джек Воробей: А ви хто? Від, куди і куди?

Діти: Ми з дитячого садка №118 група Земляничка шукаємо Загублене місто. Жителям міста потрібна наша допомога.

Педагог: Джек горобець підійди до нас ближче.

Джек Воробей: Не хочу. Не піду.

Педагог: Допоможи нам, будь ласка, знайди дорогу в Загублене місто.

Джек Воробей: Допомагати я вам не буду! Ідіть самі шукаєте місто.

Педагог: Діти, який злий Джек Воробей не хоче нам допомагати. Його напевно теж зачарував злий і страшний вітер.

Добре бути злим? Діти: немає

Педагог: Спробуємо чар пірата, зробити його добрим. Діти: Так

Педагог: Що будемо робити?

Діти: говорити приємні слова

Педагог: Будемо йому говорити добрі і приємні слова по черзі.

Джек Воробей ти .... (приємні слова)

(Джек Воробей маленькими кроками підходить до нас, один крок одне приємне слово)

Педагог: Подивіться, діти чарівні слова подіяли.

Ми чар Джека Горобця. Він став добрим.

Джек Воробей: Дякую, ви мене чари, і на душі стало легше. Тепер я хочу робити добро!

(Джек Воробей посміхається).

Педагог: Ось ми і подружилися, тепер можна разом відправитися шукати загублене місто.

Педагог: Джек підеш з нами шукати місто.

Джек Воробей: Так, допоможу вам.

Педагог: Давайте подивимося на карту. (обговорюємо з дітьми) Тут на карті вказано. Нам потрібно буде йти до Бабі Язі.

Джек Воробей: Ні, до Бабі-Язі я не піду, вона зла небезпечна старенька.

Педагог: Джек ти ж чоловік не вже ти кинеш дітей одних в скрутну хвилину. Наші хлопчики не коли не кидають дівчаток. Вони зараз візьмуть їх за руки і разом відправляться в шлях.

Джек Воробей: Раз вже ваші хлопчики сміливі і я буду вас охороняти.

Педагог: Вирушаємо в путь. Як ти думаєш, Діма куди нам потрібно йти до Бабі Язі.

(Підходимо до хатинки до баби Яги)

- Здрастуйте Баба Яга!

Баба-Яга: - Здравствуйте! Фу фу які ви сопливі, кошлаті і не красиві.

Педагог: Баба-Яга, яка ж ти зла, як тобі не соромно обзиватися. Чи не красиво говорити такі слова. Цими словами ти можеш образити, кого ні будь.

Баба-Яга: Навіщо до мене завітали?

Педагог: Наша карта привела до тебе. Ми шукаємо Загублене місто. Жителям міста потрібна наша допомога. Допоможи, будь ласка, нам знайти дорогу.

Баба-Яга: Ось ще чого! Не буду вам допомагати.

Джек Воробей: Будь ласка, допоможи Баба-Яга!

Баба-Яга: Джек ти чому такий добрий став? За дітей просиш.

Джек Воробей: Діти навчили мене бути добрим і це здорово.

Баба-Яга: Ну ... я ... б ... вам допомогла якби ви мені подарували килим, а то старий килимок продірявився, ноги мерзнуть у бабусі в хатинці.

Педагог: Ми про такий подарунок не знали, з собою килим не взяли. Де твій килим старий килим?

(Баба Яга виносить з хатинки, чхає, струшує)

Педагог: Друзі мої я знаю, як ми можемо бабусі допомогти, килим треба почистити і прикрасити.

Педагог: Подивіться, що лежить на цьому столі?

Діти: олівці, фломастер.

Чи можемо ми цими матеріалами прикрасити килим?

Діти: Так

Як ви думаєте, якими візерунками ми можемо прикрасити килим?

Діти: квітами, і т. Д.

Педагог: Давайте прикрасимо квітами?

Приступаємо до роботи.

(Музику)

Закінчуємо.

Педагог: Подивіться, який у нас вийшов гарний квітковий килим. Баба -Яга ми зробили тобі подарунок. Прийми від нас гарний килимок.

Баба-Яга: Гарний! (Бере килимок)

Педагог: А де чарівне слово від тебе?

Баба-Яга: Яке слово? Я не знаю чарівні слова.

Педагог: Друзі навчимо Бабу-Ягу чарівним словам?

Діти: Так

Педагог: Якщо ти приймаєш подарунок, то потрібно сказати спасибі!

Баба-Яга: Дякую, вам сопливі, кошлаті і не красиві.

Педагог: Баба-Яга як тобі не соромно обзиватися. Бабуся напевно не знає добрих і приємних слів. Давайте її навчимо. Згадаймо, як вас бабуся називає приємними і добрими словами.

Діти: по черзі говорять, слова як їх називає бабуся. золотий, сонечко, улюблена ... і т. д.)

Баба-Яга: Ви мене навчили говорити добрі, чарівні слова. Подарували гарний килим. Спасибі вам внучата. Так вже бути допоможу вам. Але спочатку я вас попрошу потанцювати зі мною, а то мені сумно самій танцювати.

Педагог: Друзі, потанцюємо з Бабою-Ягою?

Діти: Так

(Танець з Бабою-Ягою).

Баба-Яга: Дякую, дітки! У мене є частина карти. Може вона вам допоможе дістатися до загубленого міста. Візьмете мене собою?

Педагог: Хлопці, візьмемо собою Бабу-Ягу? Діти: Так

Педагог: Давайте, спочатку з'єднаємо карту. Ось що у нас вийшло. Вирушаємо далі в путь!

Світла як думаєш, в який бік нам зараз йти?

(Підходимо до загубленого міста).

Нас зустрічає Казкарка.

Казкарка: Доброго дня, дорогі діти! Я вас дуже чекала.

Казкарка: Важкий чи вам був шлях до Загубленого міста?

діти відповідають

Казкарка: Кому допомогли в дороги?

діти відповідають

Казкарка: Вам подобається робити добрі справи?

діти відповідають

Педагог: Ми повинні допомогти в дорозі всім, хто чекає в підмоги.

Проходьте в місто

Казкарка: Я написала казку в якій жили-були 18 гномів. Вони були дуже дружним, працьовиті, творчі, разом малювали, садили квіти. Наше місто було дуже дружним. У місто прилетів злий вітер і розвіяв дружбу. Гноми перестали разом дружити, і загубилися в місті. Ви вважаєте дітей! Ось якраз гномів було 18. Допоможіть, будь ласка, знайти їх і повернути їм дружбу.

Педагог: А тепер знайдіть пару до своєї картинки.Обьеденить.

Казкарка: Ну що знайшли? А тепер покладіть їх на цю галявину.

Чому гноми дружать разом?

Наприклад: Оля і Саша чому ваші гномики дружать?

Казкарка: За цей довгий час я придумала мирилки!

Щоб сонце посміхалося,

Нас з тобою зігріти намагалося,

Потрібно просто стати добрішою

І миритися нам скорей!

Джек Воробей: Я теж знаю мирилки! Чи не бийся, що не бийся, Ну-ка швидко помирись!

Педагог: А я знаю прислів'я! Де дружба міцна, там добре йдуть справи!

Діти а ви знаєте?

(Діти розповіли)

(Веселу музику)

Друзі ми їх всіх поміряли. Подивіться, які вони стали веселими і дружними.

Казкарка: Дякую вам велике друзі.

Педагог. Я рада, що ми поміряли гномів.

Джек Воробей: Я згадав, я давно був у цьому місті. Заховав свій скриня зі скарбами. Зараз я його знайду. Друзі прийміть від мене подарунок за вашу доброту!

(Джек Воробей дарує нам скриню, там значки).

Педагог: Дякую!

Нам пора повертатися в дитячий сад.

Джек Воробей: Нам з Бабою-Ягою сподобався цей чудовий місто. Ми залишимося тут.

Баба Яга: Дякую вам, що навчили бути добрими.

Герой прощаються з нами!

Педагог: До побачення!

Музика (добрі справи)



Скачати 13.36 Kb.


Заняття з розвитку емоційної сфери «Загублене місто» (старша група)

Скачати 13.36 Kb.