• Хід заняття

  • Заняття з математики в старшій групі «Подорож у весняний ліс»




    Дата конвертації19.06.2017
    Розмір6,06 Kb.

    Марина Рєзнікова
    Заняття з математики в старшій групі «Подорож у весняний ліс»

    Заняття з математики в старшій групі на тему: «Подорож у весняний ліс».

    мета:

    1. Продовжувати формувати навички порядкового рахунку, кількісного, вміння співвідносити цифру з кількістю.

    2. Закріпити знання про геометричні фігури, властивостей предметів (маленький, великий, вміння виявляти закономірність в розташування фігур.

    3. Розвивати мова, увагу, просторові уявлення.

    Хід заняття:

    Діти сьогодні ми з вами здійснимо подорож до лісу, а яку пору року в лісі ви здогадайтеся самі.

    загадка:

    Вона прийшла з ласкою

    І зі своєю казкою

    Чарівною паличкою взмахнет-

    У лісі пролісок розквітне.

    (Весна)

    Правильно ми з вами потрапили в весняний ліс. Подивіться навколо як красиво. На галявинці розпустилися перші весняні квіти. Хто здогадався як вони називаються? (проліски, кандик). А скільки квітів на цій галявині, хто може порахувати? Яких квітів більше, а яких менше і наскільки? Як ще можна перевірити? (можна їх зібрати і розкласти в 2 ряди).

    Але ми не будемо збирати квіти, нехай ростуть на радість людям. А ми з вами підемо далі. Ось і стежка, подивіться, як ви можете сказати про стежці? (вона вузька, довга). Значить, ми підемо один за одним. Ось і перше весняне дерево. Як воно називається? А що ви ще бачите на дереві? (пташки снігурі). Де сидять пташки? (одна високо, інша низько). Пташка принесла нам якесь звістка, давайте подивимося. У листі йдеться, що пташки не можуть полетіти додому, вони потребують нашої допомоги.

    А що б їм допомогти треба відгадати загадки:

    1. У році у дідуся чотири імені (весна, зима, літо, осінь).

    2. У книзі шість листів простих, сьомий золотий. (дні тижня)

    3. Дванадцять братів один за одним бродять, один одного не обходять. (місяці)

    Молодці відгадали всі загадки, тепер снігурі зможуть полетіти, щоб до наступної зими повернуться до нас.

    Давайте продовжимо нашу подорож. На проталінках з'явилися перші квіти, але зима все ж не хоче йти. А ось і лісової листоноша прилетів (сорока) та приніс нам посилочку від кого-то. Це нам принесла Зима-зима. Якщо ми виконаємо її завдання, то вона поступиться місцем Весні-Красне.

    Завдання: << Знайди відмінності >>

    (На мольберт вивішується плакат з двома чоловічками, знайти і пояснити, чим вони відрізняються).

    Ось тепер Зімушка- зима обов'язково поступиться місцем весні.

    А давайте ми зараз послухаємо тишу в лісі.

    Ой, це хто тут плаче? Це зайчик. А чому зайченя плаче? (Весна наступила, а шубку я не можу змінити)

    Хлопці, ми допоможемо зайчику? Говори зайченя, що ми повинні зробити?

    _ Щоб шубку поміняти треба цифри порахувати.

    1. Назвіть сусідів цифри: 2, 4, 5, 3 ....

    2. Зворотний рахунок (5-1).

    Ось зайчик і плакати перестав. А ми вирушаємо далі.

    Прислухайтеся мені здається, хтось кличе на допомогу, хто ж це гарчить.

    Це ведмежа не може вилізти зі своєї барлоги. А як же йому допомогти. А ось і підказка знайшлася, це напевно Весна на допомогла.

    Щоб Мишка звільнити, вам завдання треба вирішити.

    завдання:

    1. Три яблучка з саду

    Їжачок притягнув

    саме рум'яне

    білці подарував

    З радістю подарунок

    Отримала білка.

    порахуйте яблука

    У їжака в тарілці, (2)

    2. На тин злетів півень,

    Зустрів ще там двох.

    Скільки стало птахів?

    У кого відповідь готова. (3)

    3. П'ять дітей в футбол грали

    Одного додому покликали

    Дивиться він у вікно

    Вважає, скільки всіх

    Друзів грає. (4)

    4. Як, то ввечері ведмедю

    на пиріг прийшли сусіди:

    Їжак, Борсук, Єнот, Косий,

    Вовк з шахрайка лисицею.

    А ведмідь ніяк не міг.

    Розділити на всіх пиріг.

    Від праці ведмідь спітнів,

    Він вважати адже не вмів.

    Допоможи йому скоріше

    Порахуй-ка всіх друзів. (7)

    Ось Мишко вибрався зі свого барлогу, пропонує зробити з ним зарядку:

    Наш Мишко потягнувся,

    Раз нагнувся, два нагнувся,

    Лапи в сторони развёл-

    Видно меду не знайшов

    Мишка в вулик влез- ось

    Капає з лапи солодкий мед.

    У лісі теж є магазини іграшок, тому Мишка хоче вам його показати.

    Давайте пройдемо, сядемо за столи.

    1. У цьому магазині іграшки стоять на полицях.

    Подивіться і скажіть, скільки полиць в магазині?

    Що стоїть на верхній полиці? (нижньої, середньої)

    1. Чим відрізняються матрьошки на середньої полиці?

    2. Знайди цифри і покажи, скільки великих матрьошок, скільки маленьких? А чим вони відрізняються?

    3. Чим відрізняються м'ячі на нижній полиці? Покажіть ціфрамі6 скільки великих, скільки маленьких. Які м'ячі більше, а які менше і на скільки?

    4. Що стоїть праворуч від зайчика?

    5. Мишка вирішив купити іграшку, але яку ви відгадаєте самі. Уважно подивіться на полиці. А зараз закрийте очі. Очі відкриєте, коли я вам скажу. (прибираю одну іграшку)

    - Відкривайте. Яку іграшку купив Мишка?

    Ось і прийшла пора повертатися додому. Але щоб повернуться, нам потрібно викласти доріжку з цегли на аркушах паперу.

    У вас на столі листочок і олівець, початок доріжки вже викладено, ви повинні визначити закономірність візерунка доріжки і продовжити її викладання.

    підсумок:

    Сподобалося, чи вам наша подорож? А що найбільше вам запам'яталося?

    Узагальнити відповіді дітей.





    Заняття з математики в старшій групі «Подорож у весняний ліс»