• Хід безпосередньо освітньої діяльності

  • Заняття з малювання (кляксографія «Казковий ліс»)




    Дата конвертації15.04.2017
    Розмір6.73 Kb.
    ТипЗаняття з малювання. Конспекти, НОД

    Валентина Суботіна
    Заняття з малювання (кляксографія «Казковий ліс»)

    МДОУ «ДИТЯЧИЙ САДОК« ВЕСЕЛКА »»

    Відкритий показ нод

    по художньо естетичному розвитку

    (нетрадиційне малювання)

    Тема: «Казковий ліс».

    Вікова група 3-5 років.

    Вихователь: Суботіна В. Н.

    с. Мантурово. 2017р

    Мета: Продовжувати знайомити дітей з новою технікою малювання - кляксографія, показати її виражальні можливості.

    завдання:

    - Робити щеплення інтерес до нетрадиційних видів малювання.

    - Викликати інтерес до «пожвавленню» незвичайних форм (плям).

    - Розвивати образне мислення, уяву, фантазію, інтерес до творчої діяльності.

    - Продовжувати вчити дітей вносити в малюнок доповнення, які збагачують його зміст, використовуючи знайомі прийоми малювання ватяними паличками, пальчиками.

    - Виховувати акуратність в малюванні.

    Устаткування: альбомні аркуші паперу, лист, туш чорного і коричневого кольору, трубочки для коктейлю, серветки, ватні палички.

    Попередня робота: спостереження за деревами, погодою під час прогулянки, читання казки «Дванадцять місяців», перегляд мультфільму «Дванадцять місяців», видування повітря через трубочки.

    Хід безпосередньо освітньої діяльності:

    1. Організаційний момент.

    Вихователь: Доброго дня! Хлопці сьогодні до нас прийшли гості, давайте ми з ними привітаємося. Діти вітаються.

    2. Основна частина.

    Вихователь: Хлопці, нам прислали лист, дивіться, тут написано: дітям дитячого садка «Веселка», лист з казки. Як називається наш дитячий сад? (відповіді дітей). Зараз я його вам прочитаю.

    «Здрастуйте, хлопці! Послала мене зла мачуха в ліс за пролісками, каже, йди і без пролісків не вернешся. Пішла я в ліс, а замість дерев у лісі виявилися якісь темні плями. Допоможіть мені потрапити в ліс, якщо я не наберу пролісків, прожене мене зла мачуха з дому ».

    - Хлопці, хто знає, як називається казка? Яка зараз пора року? А що трапиться з дівчинкою холодною зимою в лісі? (відповіді дітей).

    - Треба допомогти їй потрапити в ліс?

    - Хлопці, ви вірите в диво?

    - А хто з вас мріє стати чарівником?

    Відповіді дітей.

    - Сьогодні я пропоную вам стати чарівниками, ми з вами вирушимо в казку «Дванадцять місяців», щоб намалювати казковий ліс. Отже, закриваємо дружно очі і опинимося ми в казці.

    - Закрутилися, закружляли ... і в чарівників перетворилися!

    Сідайте за столи.

    Вихователь показує і розглядає малюнок.

    - Дивіться, що сталося з деревами, на що схожі ось ці темні плями, що вони вам нагадують? (відповіді дітей).

    - Правильно, вони схожі на плями.

    - Хлопці, зверніть увагу на наші столи, що ви на них бачите?

    (відповіді дітей).

    - Як же ми з вами намалюємо дерева без пензликів? (відповіді дітей). Молодці, хлопці, ми будемо малювати чарівні дерева за допомогою чарівних трубочок, будемо видувати дерева з плям.

    А хто знає, як називається цей спосіб малювання? (відповіді дітей).

    Показ: Зачерпнём ложечкою фарбу і зробимо пляму на тому місці, де буде починатися стовбур дерева. За допомогою трубочки станемо роздмухуємо пляму, але так, щоб кінець трубочки не торкався ні паперу, ні фарби. При необхідності лист можна повертати, створюючи ствол. Потім видуваємо гілочки дерева, роздуваючи пляму з боків.

    3. Самостійна діяльність дітей. (Звучить тиха музика)

    Вихователь: Візьмемо в руки ложечки, наберемо фарбу і поставимо пляму внизу аркуша паперу.

    У процесі малювання вихователь стежить за поставою дітей, за технікою малювання, при необхідності допомагає дітям, дає поради.

    - Хлопці, поки наші дерева підсохнуть, ми трошки відпочинемо.

    Физминутку: «Масаж для пальчиків».

    Раз два три чотири п'ять,

    Починаємо ми вважати. Хлопки в долоні.

    Цей пальчик найсильніший. Послідовний масаж пальців

    Найтовстіша і великий. від заснування до нігтя.

    Цей пальчик для того ...

    Щоб показувати його.

    Цей пальчик найдовший ...

    І коштує він в середині.

    Цей пальчик безіменний

    Розпещений він самий.

    А мізинчик хоч і малий ...

    Дуже спритний і спритний! (діти сідають за столи).

    Вихователь: Ви пам'ятаєте, хлопці, навіщо дівчинка вирушила в ліс? (відповіді дітей). Взимку в казковому лісі багато снігу, він лежить на гілках дерев, а навколо дерев лежать великі кучугури. Подивіться, на наших малюнках є замети і сніг? Чим же ми з вами будемо малювати сніг? (відповіді дітей).

    Пояснення: Беремо ватяні палички і «малюємо» сніжок на гілках і під деревами, а можемо малювати сніжок пальчиками.

    4. Самостійна діяльність дітей.

    5. Заключна частина.

    Вихователь: А тепер нам пора повертатися в дитячий сад. Підходьте до мене, закриваємо очі: Раз, два, три, чотири, п'ять! Закрутилися, закружляли ... і в дітей ми перетворилися!

    - Давайте подивимося, хлопці, що у нас вийшло? Які гарні дерева! (розглядають всі роботи). Іра, чия робота тобі подобається, чому? А тобі, Максим, чия робота подобається?

    Вихователь: Хлопці, що ми з вами сьогодні малювали? За допомогою чого ви намалювали дерева? Як називається ця техніка малювання? А чим ви малювали сніжок і замети? (відповіді дітей).

    Разом ми намалювали чарівний ліс. Молодці! Я думаю, що в такому прекрасному, чарівному лісі дівчинка неодмінно набере кошик пролісків і зла мачуха не вижене її з дому. Вам сподобалося бути чарівниками?

    Дякую за ваші роботи і бажання допомогти дівчинці. Давайте скажемо нашим гостям до побачення!

    Занятие по рисованию (кляксография «Сказочный лес»)




    Заняття з малювання (кляксографія «Казковий ліс»)