Люція Денисова
Заняття з ліплення в молодшій групі «Дощик-дощик, кап-кап-кап»
Мета: навчання вмінню відщипувати шматочки пластиліну;
закріплення знання основних кольорів; знайомство з елементами моделювання; навчання вмінню діяти за словесним сигналу.
Обладнання: малюнок сонця, синій пластилін, листочки із зображенням хмар, музичний запис, серветки для рук, парасольку.
хід заняття
Діти входить в кімнату, бачать малюнок.
Педагог запитує, якого кольору сонечко.
- Світить сонечко в віконце,
Прямо в нашу кімнату.
Ми заплескали в долоні,
Дуже раді сонечку.
(Діти плескають.)
- Подивіться, як сонечко посміхається. Посміхніться йому у відповідь.
- Подивіться на небо: з'явилася хмаринка і закрила сонечко. (Виставляється синій картон).
- Якого кольору хмара? (Синя.)
- Покажіть, як сховалося сонечко. (Діти закривають обличчя долонями.)
- закапати дощик. (Діти руками зображують краплі, словами промовляють «кап-кап.)
Спочатку маленький (повільні рухи, потім сильніше (темп прискорюється, потім ще сильніше (швидкий темп).
- Але хмаринка полетіла, знову виглянуло сонечко і посміхнулося дітям, і діти йому посміхаються.
Педагог повторює чотиривірш, діти плещуть у долоні.
- Знову прилетіла хмара і закрила сонечко.
- Як сонечко сховалося? (Діти закривають обличчя долонями.)
Пішов дощик. (Повторюють руху.)
- З якого пластиліну ми будемо ліпити крапельки дощу? (З синього)
Діти сідають за столи. Педагог пропонує їм спочатку чистим пальчиком «намалювати» дощик на папері, потім акуратно відщипнути пластилін і, застосовуючи техніку «розмазування», зобразити дощик, примовляючи: «Кап-кап-кап!»
Діти виконують роботу.
Заняття завершує рухлива гра «Сонечко і дощик». Під музику з картинкою «Сонечко» діти гуляють по кімнаті; зі зміною характеру музики по словесному сигналу: «Дощик!», ховаються під парасольку, стукають пальчиками по ладошкe: «Кап-кап!»
Гра повторюється кілька разів.