• Хід заняття.

  • Заняття з художньої творчості «Веселі матрьошки»




    Дата конвертації17.05.2017
    Розмір4.71 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Марина Миколаївна Чернишова
    Заняття з художньої творчості «Веселі матрьошки»

    Мета. Ознайомити дітей з народною іграшкою, її зовнішнім виглядом.

    Завдання: розвивати вміння малювати фарбами різних кольорів, формувати навик у дітей освоювати елементи декоративного візерунка способом примакивания, точки, чергування за кольором, прикрашаючи сарафан матрьошки, використовуючи кисті і ватяні палички.

    Виховувати бажання малювати матрьошку, самостійність, акуратність, любов до народних промислів. Викликати інтерес до образу. Уміння працювати в колективі з іншими дітьми.

    Розвивати уявлення про впорядкованої послідовності об'єктів, творче сприйняття, уяву, мова, увага, вміння доводити розпочату справу до кінця, розвивати дрібну моторику рук.

    Методи: словесні, наочно-образні, практичні.

    Матеріал: набір матрьошок 3шт. різної величини, гуаш різних кольорів, кисті, ватяні палички, серветки, силует великої матрьошки.

    Попередня робота:

    Розгляд матрьошки в групі, ігри з народними іграшками.

    Хід заняття.

    Вихователь бере матрьошку і читає вірш

    «Матрьошки»:

    Дуже люблять всі матрьошки різнокольорові одежинки:

    Все розписано на диво дуже яскраво і красиво.

    Вони іграшки знатні, складні і ладні.

    Матрьошки всюди славляться, вони нам дуже подобаються!

    Кругловидих і рум'яних, в різнокольорових сарафанах

    На столі у нас живуть-их матрьошками звуть!

    Потім пропонує розглянути і описати матрьошку, допомагаючи питаннями.

    В: - Як називається ця іграшка?

    Д: - Матрьошка

    В: - З чого зробив її майстер?

    Д: - З дерева.

    В: - Як він це робив?

    Д: - Вирізав з дерева матрьошку, розфарбував її фарбами, покрив лаком.

    В: - Правильно! Якими фарбами розмалював матрьошку?

    Д: - Різнокольоровими.

    В: - Якими візерунками фарбував?

    Д: - Квітами, листям, ягодами і т. Д.

    В: - А вам подобається ця іграшка?

    Д: - Так.

    В: - А тепер уважно послухайте і відгадайте загадку:

    Зростанням різні подружки, але схожі один на одного,

    Всі вони сидять один в одному, а всього одна іграшка.

    Д: - Це матрьошка!

    В: - Так, правильно, - матрьошка! У найбільшій сховалося ціле сімейство - одне за одним менше.

    Вихователь розбирає.

    В: - Хлопці, подивіться кожна наступна лялька менша за попередню. А в усьому іншому вони схожі.

    Вихователь викликає одну дитину і пропонує йому поставити в ряд матрьошок

    В: - А тепер розташуй матрьошок в ряд - від найменшої - до найбільшої.

    Іншому дитині пропонує зробити навпаки.

    В: - Хлопці, пройшло багато років з тих пір, як чудові художники придумали і створили першу матрьошку, Але ця іграшка досі улюблена у дорослих і дітей. Зараз її виготовляють на фабриках багатьох міст. Тому матрьошки все різні. Вони розмальовані квітами, ягодами, іншими візерунками. А тепер давайте відпочинемо і потанцюємо разом з матрьошками.

    Физкультминутка, з метою здоровьесбережения.

    Ми веселі матрьошки, ладушки, ладушки

    На ногах у нас чобітки ладушки, ладушки.

    Розчервонілися наші щічки ладушки, ладушки,

    Діти роблять руху відповідно до тексту пісні.

    В: - Відпочили, молодці! Які веселі з вас матрьошки вийшли. Хлопці, а зараз, давайте ми з вами станемо народними умільцями і прикрасимо сарафан нашої матрьошці.

    Вихователь показує, як методом примакивания робити візерунок - квітка, а ватною паличкою, намалювати ягідки.

    Вихователь запрошує по два, три дитини для виконання роботи, при цьому нагадує, що робити це треба акуратно і не заважати один одному.

    Після закінчення роботи всі розглядають матрьошку.

    В: - Хлопці подивіться, який гарний сарафан вийшов у нашій матрьошки. Вона вам посміхається, значить і їй сподобався. Ви молодці! А вам сподобалося? Ми можемо з вами прикрашати і інші іграшки. Обов'язково ще це зробимо.





    Заняття з художньої творчості «Веселі матрьошки»