Заняття в середній групі «Подорож в країну ввічливості»




Дата конвертації20.06.2017
Розмір6,76 Kb.
ТипВвічливість. Виховання важливого дитини

Лариса Жукова
Заняття в середній групі «Подорож в країну ввічливості»

Конспект НСД в середній групі

Тема: «Подорож в країну ввічливості»

мета:

Формування комунікативних навичок і елементарних уявлень у вправі важливих слів і важливих виразів.

завдання:

Формування навичок культурного спілкування з однолітками і дорослими, виховання доброзичливості один до одного.

хід заняття

Вихователь: Діти, у нас сьогодні багато гостей, давайте привітаємося.

Діти: Доброго дня!

(стукіт у двері)

Вихователь: Хлопці, до нас ще хтось йде?

Буратіно: А ось і я!

Вихователь: Хлопці, а що треба сказати, коли входиш?

Діти: Потрібно сказати, здрастуйте, з усіма привітатися.

Вихователь: Правильно, хлопці. Буратіно, запам'ятав?

Буратіно: Так! Запам'ятав! Привіт, хлопці! А куди я потрапив?

Діти: в дитячий сад!

Буратіно: Я йду шукати скарб зі скарбами, який у мене заховав кіт Базиліо. Ось у мене є карта, але я в ній не можу розібратися. Ось подивіться.

Вихователь: Діти, хіба так просять про допомогу?

Діти: Ні! Потрібно сказати, ввічливе слово: Допоможіть, будь ласка!

Вихователь: Молодці хлопці! Буратіно, спробуй сказати чемно.

Буратіно: Так, так, я зараз: Хлопці, допоможіть мені, будь ласка, розібратися!

Вихователь: Ось молодець Буратіно! Хлопці, ви згодні допомогти?

Діти: Так!

Вихователь: Давай Буратіно, розглянемо карту і спробуємо розібратися. Ага! Скарб твій знаходиться в країні ввічливості, а це країна на острові. Щоб туди потрапити потрібно, переплисти море. А в морі є кілька острівців. Острів Привітання, острів ввічливі слова, острів Вибачень, острів Радості. Хлопці, ви згодні відправитися в подорож і подолати цей складний шлях, допомогти Буратіно.

Звучить музика В. Шаїнського «Чунга-чанга»

Вихователь: Хлопці, ми вирушаємо в подорож в країну ввічливості.

Ось перед нами перший острів, а називається він острів Привітання. Подивіться хлопці, тут записка. У ній написано: «Щоб потрапити на цей острів, потрібно назвати ввічливі слова привітання»

Хлопці, які слова вітання ми знаємо?

Діти: Доброго дня, Добрий день, Доброго ранку.

Вихователь: Добрий день, тобі сказали,

добрий день, відповів ти.

Як дві ниточки зв'язали теплоти і доброти!

Молодці хлопці. Буратіно, ти запам'ятав слова Привітання?

Буратіно: Так (повторює ввічливі слова)

Вихователь: Молодець, Буратіно, запам'ятав. Рухаємося далі.

Звучить музика В. Шаїнського «Чунга-чанга»

Вихователь: Перед нами другий острів, острів ввічливі слова. Тут хлопці конверт. Давайте подивимося, що в ньому. А тут хлопці завдання: «Щоб потрапити на цей острів, потрібно назвати багато важливих слів»

(Діти називають все ввічливі слова: спасибі, будь ласка, будьте ласкаві, будьте люб'язні, смачного, на здоров'я, здрастуйте, до побачення).

Вихователь: Молодці хлопці! Буратіно, а ти запам'ятав ці слова?

Буратіно: Так, я намагаюся (повторює ці слова).

Вихователь: Молодець, Буратіно! Ось скільки ти нових важливих слів вже запам'ятав.

І ми рухаємося далі.

Звучить музика В. Шаїнського «Чунга-чанга»

Вихователь: Діти, перед нами третій острів, острів Вибачень. Тут хлопці, завдання таке: «Що ти повинен зробити, якщо ти образив одного або зламав іграшку?»

Діти: Попросити вибачення.

Вихователь: Правильно, хлопці. Давайте назвемо слова вибачення, які ми знаємо.

Діти: «Вибачте, будь ласка; Вибачте будь ласка"

Вихователь: Молодці!

Буратіно, наприклад, ти не послухався тата Карло. Як ти вчинив би?

Буратіно: Я запам'ятав, я попрошу вибачення: «Папа Карла, прости мене, будь ласка, я постараюся виправитися!»

Вихователь: Молодець, Буратіно! Запам'ятав і ці слова.

Звучить музика В. Шаїнського «Чунга-чанга»

А перед нами четвертий острів. Називається острів Радості.

Вихователь: Ой, хлопці, а тут перед нами серйозна перешкода! Цей острів захопили пірати, і вони вимагають викуп. А викуп такої: Потрібно назвати багато-багато важливих слів. Буратіно, ти їх запам'ятав? Назвеш ввічливі слова?

Буратіно: Так, я дуже буду намагатися (називає все ввічливі слова! Пірати, будьте ласкаві, пропустіть, нас, будь ласка, на острів, а ми вас навчимо радіти.

Вихователь: Молодець. Буратіно! Назвав все ввічливі слова. І пірати дозволили нам пройти на острів.

На цьому острові, хлопці, давайте виконаємо таку вправу:

Ось і ми, і ти і я

Ми з тобою одна родина

Посміхнись тому, хто зліва

Посміхнись тому, хто праворуч

Ми з тобою весела родина!

Буратіно: Хлопці, я теж знаю радісну фразу:

Щоб жити в світі і злагоді

Завжди бути ввічливим хочу.

Вихователь: Молодець Буратіно! А ось і скриня зі скарбами! Давайте його відкриємо. А в скрині хлопці, медалі, вони не прості. Це медалі ввічливості.

Буратіно: Хлопці, я вам їх дарую. Тому що, я зрозумів, доброта і ввічливість, дорожче золота. Роздає медальки дітям.

Діти: Дякую, Буратіно!

Буратіно: І вам, хлопці, спасибі! Ви, допомогли мені стати ввічливим. Але мені пора повертатися. До свиданья, хлопці!

Діти: До свиданья, Буратіно!

Вихователь: А ми хлопці, теж повертаємося з подорожі в дитячий сад. А для цього виконаємо вправу:

Дружать сонце і зима, дружать зірки і місяць

Дружать в морі кораблі, дружать діти всієї землі.

Ось ми і повернулися в групу. Хлопці, а вам сподобалася подорож?

Діти: Так!

Вихователь: А що найбільше вам запам'яталося?

Відповіді дітей.





Заняття в середній групі «Подорож в країну ввічливості»