Заняття в першій молодшій групі з розвитку логічного мислення через логіко-математичні ігри «Сніговик в гостях у хлопців»




Дата конвертації10.04.2017
Розмір4.45 Kb.
Типзима

Євгенія Алаєва
Заняття в першій молодшій групі з розвитку логічного мислення через логіко-математичні ігри «Сніговик в гостях у хлопців»

Мета: розвиток логічного мислення у молодших дошкільнят через логіко-математичні ігри.

Програмне зміст:

1. Продовжувати вчити розрізняти один і багато предметів.

2. Формувати уявлення про властивості предметів: колір, форма, величина.

3. Закріплювати поняття великі і маленькі.

4. Тренувати в угрупованні предметів за різними ознаками.

5. Виховувати допитливість, вміння працювати разом, спільно.

Обладнання: сніжинки білого кольору: великі і маленькі на кожну дитину, фартух з кишенями для сніговика, кола різного кольору і розміру, кольорова доріжка, кришки на кожну дитину.

Персонаж: сніговик.

Хід заняття:

Няня з дітьми грає в групі. Лунає стук у двері, заходить сніговик.

-Снеговік: «Здрастуйте, хлопці! Я стояв на вулиці, зовсім один і мені стало так нудно і сумно, що я вирішив прийти до вас в гості в дитячий сад, де завжди сміх і веселощі. Пограєте зі мною? »

-Діти: «Так».

-Снеговік: «Хлопці, у вас в групі так багато іграшок! У мене теж є іграшки ось такі сніжинки! (Сніговик розкидає дітям сніжинки - великі і маленькі білого кольору). Дивіться, як вони вміють крутитися! Давайте пограємо зі сніжинками, візьміть собі сніжинку? »(Діти під музику зі сніговиком танцюють зі сніжинками):

Ми веселі сніжинки,

У повітрі кружляли.

Дмухнув вітер - полетіли,

Полетіли, полетіли,

Полетіли, тихо сіли.

Вітер знову набіг

І сніжинки все підняв.

Закружляли, полетіли,

І на землю тихо сіли.

-Снеговік: «Хлопці, дивіться які гарні сніжинки! А якого вони кольору? »(Відповіді дітей).

-Снеговік: «Правильно! Білі як сніжок на вулиці. У кого ось такі великі сніжинки? »(Сніговик просить показати великі сніжинки, хвалить).

-Снеговік: «А у кого ось такі маленькі? (Сніговик просить показати маленькі сніжинки, хвалить). Молодці хлопці! »

-Снеговік: «У вас і великі і маленькі сніжинки, правильно! А тепер щоб сніжинки не розтануло, давайте сховаємо їх у кишені, в одному кишеньці живуть великі сніжинки, а в іншому - маленькі! »

-Снеговік: «Ой, хлопці все сніжинки сховали, розумниці!»

-Снеговік: «Хлопці біда-то, яка поки я до вас йшов, всі прикраси вітром здуло. Допоможете прикрасити мій костюм? (Дітям лунають геометричні фігури - коло). Давайте подивимося на мої прикраси, яка це фігура? Правильно - коло (гурток, а які у вас гуртки є? »

-Діти: «Великі, маленькі, жовті, червоні, зелені, сині».

-Снеговік: «Правильно, хлопці ось як багато у мене різних кружечків! А тепер давайте прикрашати мій костюм! У мене є три смужки, верхню смужку ми прикрасимо жовтими кружками. У кого жовті кола? »(Діти показують)

-Снеговік: «В середині прикрасимо найбільшими кружками, покажіть у кого великі? Нижню смужку - маленькими кружками »(діти по черзі прикрашають смужки, в кінці сніговик перевіряє смужки і питає по іменах у хлопців правильно прикрасили? Які кружечки зайві, що потрібно прибрати, переробити).

-Снеговік: «Хлопці, а ви знаєте, з чого мене зліпили? Правильно зі снігу, а ви вмієте сніжки ліпити? Давайте разом зліпимо? »Сніговик грає з хлопцями в гру:

Один два три чотири-

Ми з тобою сніжки ліпили.

Круглий, круглий,

Гладкий, гладкий,

Але зовсім, зовсім несолодкий.

Раз - підкинемо,

Два - зловимо,

Три - опустимо і скачаємо (грають 2-3 рази)

-Снеговік: «Ой, хлопці щось жарко мені стало, пора мені додому йти, а то розтану. Тільки, щоб мені на вулицю потрапити треба нам доріжку добудувати. Допоможете? (Відповіді дітей). Тоді давайте разом добудуємо (діти разом зі сніговиком добудовують доріжку з кришок різного кольору.

-Снеговік: «Спасибі вам хлопці. До побачення!"

Занятие в первой младшей группе по развитию логического мышления через логико-математические игры «Снеговик в гостях у ребят»




Заняття в першій молодшій групі з розвитку логічного мислення через логіко-математичні ігри «Сніговик в гостях у хлопців»