• Хід заняття.

  • Заняття в період адаптації до дитячого саду




    Дата конвертації21.06.2017
    Розмір6,32 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Олена Новікова
    Заняття в період адаптації до дитячого саду

    Учасники: педагог-психолог, вихователі, батьки.

    Мета: надання допомоги батькам в організації освітнього та виховного процесу в домашніх умовах для полегшення адаптаційного періоду.

    завдання:

    -знайомство майбутніх вихованців з оснащенням та обладнанням дитячого садка;

    -оказать консультативну допомогу в організації режиму дня дитини в домашніх умовах;

    -формувати у батьків уявлення про харчування як про значне факторі полегшення адаптації.

    Устаткування: бейджики; пам'ятка по адаптації дитини до дошкільної установи (див. додаток 5); картки з педагогічними ситуаціями; пам'ятка «Режим дня дітей раннього віку».

    Хід заняття.

    Психолог. Як потрібно поводитися, щоб полегшити період адаптації дитини?

    Відповідаючи на це питання, я озвучу рекомендації, які відобразила в пам'ятці (див. Додатки 5). Зробила я ці пам'ятки для вас як допомога в період адаптації вашої дитини.

    Психолог озвучує рекомендації для батьків.

    Психолог. Не забувайте про головний принцип воспітанія- безумовному прийнятті дитини-значить любити його не за те, що він гарний, розумний, помічник і т. Д., А просто так, за те, що він є.

    Відомий сімейний психотерапевт В. Сатир рекомендувала обіймати дитину кілька разів на день: чотири обійми абсолютно необхідні кожному просто для виживання, а для гарного самопочуття потрібно не менше восьми обіймів в день не тільки дитині, але і дорослому. Задоволення потреби в любові і прінятіі- необхідна умова не тільки в адаптаційний період, але і нормального психічного розвитку дітей.

    Прослухавши рекомендації, ви маєте необхідний багаж знань для вирішення спірних ситуацій у вихованні та спілкуванні з дітьми.

    Ігрова вправа «Спірні ситуації у вихованні та спілкуванні з дітьми».

    Ситуація 1.

    Дорослі іноді запитують дітей: «Кого ти більше любішь- тата чи маму?» Чи можна задавати таке питання? Чому?

    ситуація 2

    Ви покарали свою дитину, потім переконалися в його невинності. Дитина про це знає. Що ви будете робити?

    ситуація 3

    Вранці в дитячому саду іноді дитина неохоче розлучається з батьками. Для того щоб заспокоїти його, батьки обіцяють йому купити іграшку

    ситуація 4

    Чи правильно чинять батьки, коли говорять дитині: «Ось ти поламав іграшку, запам'ятай, я тобі більше нічого не куплю».

    ситуація 5

    Мама відмовилася виконувати бажання дитини, він на це впав на підлогу і став бити ногами. Який вихід з цієї ситуації знайшли б Ви?

    ситуація 6

    Дитина був голодний і з задоволенням погодився пообідати, але на столі стояла вазочка з цукерками, і дитина наполегливо замість супу став вимагати цукерку.

    Мама намагалася пояснити дитині, що спочатку потрібно з'їсти супчик, а потім цукерку, але дитина стала вередувати.

    Мама здалася і дала цукерку.

    Як би Ви вчинили на її місці?

    ситуація 7

    Мама вперше привела Діму в дитячий сад. Веселий і рухливий малюк відразу побіг до дітей. Мама подивилася за малюком 10 хвилин і прийшла до висновку, що її дитина адаптувалася відразу, і спокійно пішла.

    Через деякий час дитина згадав про маму. Виявивши, що її немає, він розплакався, в перебігу дня відмовлявся від їжі, не захотів лягає спати. Сидів у двері до вечора і чекав маму. На наступний ранок дитина відмовився йти в дитячий сад.

    Чи правильно вчинила мама, залишивши його на цілий день в дитячому садку? Як би ви вчинили в даній ситуації?

    ситуація 8

    Хлопчик користувався в ігровому куточку усіма іграшками. Мама вирішила, що машинкою з пультовим управлінням користуватися не можна, оскільки швидко сядуть батарейки; м'яч підкидати вгору не можна, можна що-небудь розбити; совочок і чашечки краще теж не брати, - ними потрібно грати в піску. Чи правильно чинить мама? Чому?

    Психолог. Щоб малюки швидше звикли до нових умов, прагнете дотримуватися вдома режим життя дитячого саду.

    Режим-це розподіл в часі і певна послідовність в задоволенні основних фізіологічних потреб організму дитини, а також чергування різних видів діяльності під час неспання. Спати не менше 10 годин вночі і 1,5-2 години вдень 3-4 години гуляти.

    В результаті точного дотримання годин сну, неспання, годування і певної їх послідовності у дитини виробляється динамічний стереотип поведінки. Правильний ритм охороняє нервову систему від перевтоми, сприятливо впливає на якість сну, характер і тривалість неспання.

    Харчування один з основних факторів зовнішнього середовища, що визначають нормальний розвиток дитини. Воно надає найбезпосередніший вплив на його життєдіяльність, зростання, стан здоров'я та розвиток. Раціональне харчування впливає на розвиток мозку, інтелект дитини та функціональний стан його нервової системи. При цьому підвищується стійкість організму до різних несприятливих факторів зовнішнього середовища, забезпечуються високий рівень його імунологічної реактивності, профілактика захворюваності.

    Особливо велика роль харчування в ранньому віці, коли у дитини відбуваються інтенсивний процес зростання, подальше вдосконалення функцій багатьох органів і систем.

    Найважливіше значення в раціональному харчуванні має правильний режим, який включає кількість і час прийому їжі протягом доби, а також розподіл добового раціону. Дитина від 1,5 до 3 років приймає їжу 4 рази на день. Години прийому їжі треба строго дотримуватися. У проміжках між прийомами їжі не слід давати дітям солодощі.

    Щоб дитині легше було звикнути до страв, приготованих в дитячому саду, такі ж страви повинні готувати і вдома.

    Домашнє завдання. Заочне знайомство дитини з дитячим садом. Пропонується будинку подивитися разом з дитиною альбом з фотографіями, на яких зображені дитячий сад, всі приміщення групи (роздягальня, ігрова кімната, спальня, туалет).





    Заняття в період адаптації до дитячого саду