Заняття по знайомству з народним декоративно-прикладним мистецтвом




Дата конвертації01.04.2017
Розмір4,09 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Оксана Батенкова
Заняття по знайомству з народним декоративно-прикладним мистецтвом

Конспект спільної діяльності з художньої творчості з дітьми середньої групи. «Знайомство з народним декоративно-прикладним мистецтво»

мета:

Знайомство з філімонівська іграшкою, як видом народного декоративно-прикладного мистецтва, що має свою специфіку і образну виразність.

завдання:

1. Формувати вміння малювати елементи декору і цветосочетания характерні для філімонівська іграшки

2. Створити умови для творчості дітей та мотивами філімонівська іграшки.

3. Розвиток уваги мови, моторики, уяви творчих здібностей дітей.

4. Створити позитивний емоційний настрій, бадьорий настрій, інтерес до народної творчості

Технології, що використовуються:

здоров'язберігаючих технологія, технологія дослідницької діяльності, ІКТ

Попередня робота з освітніх областям:

"Пізнання" Розгляд філісмоновскіх іграшок, бесіда про народні промисли

художнє творрчество

Ліплення пташок-свищиків, підготовка їх до розпису (побілити гуашовими фарбами, змішування з невеликою кількістю клею ПВА, сушка)

Фізична культура

устаткування:

баночки з водою, гуашевими фарбами жовтого, зеленого, червоного кольорів, пензлики для малювання на кожну дитину, пташки-свистульки, виготовлені дітьми заздалегідь, ганчірочки, плакати із зображенням елемнтов, візерунка характерних цветосочетаний.

хід заняття

В: хлопці, я пропоную вам відправитися на виставку іграшок. Але іграшки на це виставці незвичайні. А чому незвичайні, зараз ми дізнаємося. Хочете дізнатися?

Вихователь і діти підходять до столу, на якому виставлені філімонівська іграшки.

в: Подивіться, які гарні іграшки. Ці іграшки роблять в селі Філімонов, тому вони називаються філімонівська. З чого вони зроблені?

Д: з глини

В: Правильно, з глини. А де добувають глину?

Д: Глину добувають в глибоких ярах

В: Якого кольору буває глина, що видобувається в цих ярах?

Д: Дівчат, солдат, птахів, коней, та інших звірят

В: Правильно, А чому ж вони незвичайні?

Вихователь пропонує дітям розглянути іграшки, поступово підводячи до висновку, що іграшки-свистунці

Д: вони іграшки-свистунці

В: Так, все філімонівська іграшки світсулькі. Подивіться вони дуже кумедні, веселі, високі, витягнуті, ніби вони завжди чогось дивуються, схожі на длінонногіх жирафів. А щоб розписати наших пташок-свищиків, згадаємо яким узорів їх прикрашає.

Д: Кольоровими смугами, цяточками

В: Правильно, іграшки прикрашають кольоровими смугами, плямами. А якщо можна прикрасити ялинкою простий, ягідкою, квіткою, схожим на сонечко.

Діти і вихователь розглядають плакати з елементами візерунка, уточнюють деталі візерунків.

В: фарби повинні бути яскраві, літні, сонячно-жовті, червоні, малинові, зелені

Физминутку

Використання ІКТ: дітям пропонується звернути увагу на "чарівний екран" на якому зображення різних філімонівська свистків, потім, діти переглядають відеофрагмент гри на народних інструментах, з використанням свистків

В: ну що ж, а тепер шановні майстри та майстрині, давайте спробуємо розписати свої пташки-свистульки.

Діти підходять до столу, де стоять пташки виготовлені заздалегідь. Беруть свою пташку і сідають за столи. На столах вже приготовлені пензлика, гуаш, баночки з водою, ганчірочки для промаківанія кисті.

Діти розписують іграшки. Якщо дитина не може, вихователь допомагає. Після закінчення роботи разом з дітьми розглядаємо іграшки, обговорюємо яка найвеселіша. Яка сумна і т. Д. Після обговорені і розглядання поповнюємо виставку вже готових філімонівська іграшок.





Заняття по знайомству з народним декоративно-прикладним мистецтвом