Заняття по сенсорному розвитку «Діти в гостях у Мишка»




Дата конвертації10.04.2017
Розмір4,5 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Світлана Горлова
Заняття по сенсорному розвитку «Діти в гостях у Мишка»

Мета: закріпити у дітей знання сенсорних еталонів: кольору, форми.

завдання:

Продовжувати вчити дітей розкладати предмети за кольором.

Розвивати уміння групувати предмети за однією з ознак: формі.

Закріпити знання про розуміння багато - одне.

Виховувати співчуття і бажання допомогти герою.

Матеріали та обладнання: Сонечко, пташки, дерева, галявина, іграшковий ведмідь. Кульки: червоні, жовті, сині, зелені. Кошики: червона, жовта, синя, зелена. Геометричні форми: коло, квадрат, трикутник за кількістю дітей. Піднос, 3 тарілочки для частування. За кількістю дітей: тарілочки для малювання, гуаш червоного кольору, серветочки для витирання рук.

Хід заняття:

Діти разом з вихователем заходять в групу.

Вихователь: Хлоп'ята, зараз ми з вами підемо в казковий ліс. Підемо в ліс?

Діти: Так!

Вихователь: кругом вода, тому йти треба по містку.

Я піду попереду, а ви за мною по одному. Один за одним.

Вихователь: Ось ми прийшли з вами в ліс.

Дивіться, в лісі світить сонечко. Посміхається нам. Давайте, посміхнемося сонечку, привітаємося з ним. Помахаємо йому, скажімо, здрастуй сонечко.

Діти: махають сонечку, вітаються з ним.

Вихователь: Чуєте, пташки співають, а скільки в лісі багато дерев. Хлопці, галявина, а по галявині дивіться, хто - то кульки розкидав.

Цікаво, хто це розкидав кульки?

Діти: Так!

Вихователь: Давайте, пошукаємо, хто розкидав кульки по галявині?

Діти: Так!

Вихователь за деревом знаходить іграшкового ведмедя.

Хто це?

Діти: Мишка!

Вихователь: - Здрастуй, ведмедик! Діти, привітайтеся з ведмедиком.

Діти: - Здрастуй ведмедик.

Ведмідь: (За нього говорить вихователь)

Вихователь: Давайте я послухаю, що мені скаже ведмедик. Підносить ведмедя до вуха.

Хлопці, ведмедик просить, щоб ми допомогли йому розкласти кульки по кошиках.

Вихователь: - Чи не переймайся, ведмедик, ми тобі допоможемо

Допоможемо ведмедику?

Діти: Так!

Гра «Розклади кульки по кошиках ам»

Діти розкладають кульки, ведмедик перевіряє, як впоралися діти з його проханням і хвалить малюків.

Вихователь: Хлопці, давайте покажемо Мишкові физминутку.

«Мишка»

Мишка лапки підніми.

Мишка лапки опусти.

Мишка, мишка поклонися.

Мишка, мишка потягнися.

І животик свій потри.

Один два три. (2 раз а).

Вихователь: Мишка, хлопці, хочуть пригостити тебе смачним печивом.

Діти: Так!

Дидактична гра «пригостити Мишка печінку їм»

Діти пригощають ведмедика печивом, яке він попросить.

Вихователь: хвалить дітей від імені ведмедя.

Вихователь: Хлопці, а ще ведмедик дуже любить ягоду малину.

Давайте почастуємо ведмедика малиною.

Діти: Так!

Вихователь: Сідайте за столи і малюйте для ведмедика ягідки малинки.

Під час виконання завдання вихователь хвалить дітей.

Вихователь ь: Хлоп'ята, ведмедику сподобалася наша физкультминутка, і він просить її показати. Покажемо ще раз ведмедику фізкультхвилинки.

Діти: Так!

Физкультминутка: «Міш ка»

Вихователь: - Хлоп'ята, ви такі молодці: допомогли ведмедику зібрати кульки на галявинці, розклали їх по кошиках; пригостили ведмедика печивом, намалювали для нього малину.

Вихователь: - Хлопці, ведмедик хоче почастувати вас цукерками.

Мишка пригощає дітей цукерками. Діти дякують ведмедя. Прощаються.





Заняття по сенсорному розвитку «Діти в гостях у Мишка»