• Хід заняття

  • Заняття по розвитку мови «Смачна каша»




    Дата конвертації19.06.2017
    Розмір6,36 Kb.
    ТипКаша. Заняття, проекти, сценарії

    Тетяна Бічікова
    Заняття по розвитку мови «Смачна каша»

    Інтегроване заняття «Смачна каша»

    Інтегроване заняття з ознайомлення з навколишнім, розвитку мовлення і образотворчої діяльності в середній групі.

    Цілі: створити умови для розвитку мовлення дітей за допомогою елеметов технології ТРВЗ.

    Формувати у дітей знання дітей про здорове харчування, про користь каші в раціоні дитячого харчування;

    Сприяти розвитку вміння співвідносити іменники з прикметниками;

    Вчити розуміти сенс прислів'їв і вміння пояснювати іншим.

    Утворювати іменники за допомогою суфіксів,

    Поповнювати словниковий запас дітей

    Утворювати слова протилежні за значенням

    Уточнити, як і з чого, варять каші,

    Вчити розрізняти і називати різні види круп (гречка, рис, манка, пшоно);

    Закріплювати вміння виконувати роботу акуратно.

    Попередня робота.

    1. Екскурсія на кухню дитсадка;

    2. Знайомство з прислів'ями та віршами про каші;

    3. Розгляд різних видів круп;

    4. Гра - хоровод «Варимо кашу».

    устаткування:

    Різні крупи, аркуші паперу у вигляді тарілки (коло з полями, кольорові олівці, клей, пензлик, підставка для пензлика, підкладні листи.

    Хід заняття:

    Діти входять в групу, вітаються з гостями за допомогою соціоігри «Я вітаюся всюди»

    Сідають на стільчики і стукіт у двері.

    1 сюрпризних момент.

    - Хлопці, до нас прийшла посилка, а як ви думаєте, що там лежить ?.

    Гра: «данеткі»

    Там лист. Тільки от від кого? Це персонаж якийсь казки?

    «... бідна баба одна,

    І плаче, і плаче вона.

    Села б баба за стіл,

    Так стіл за ворота пішов.

    Зварила б баба щі,

    Так каструлю піди пошукай!

    І чашки пішли, і стакани,

    Залишилися одні таргани.

    Ой, горе Федора (дістаємо картинку Федори)

    З якої це казки? Молодці хлопці, але перш ніж попросити вас допомогти бабусі Федора, вона хоче з вами познайомитися.

    Гра: «Назви ласкаво своє ім'я»

    Бабуся Федора звертається до нас з проханням, допомогти розібратися з посудом.

    Гра «Придумайте слова, протилежні за значенням. Посуд яка? »

    Повна - порожня, стара - нова, ціла - розбита, важка - легка, тьмяна - блискуча, прозора - матова, чиста - брудна, взяти - покласти, налити - вилити, впустити - підняти, акуратно - недбало.

    _Ребята ось Федора вам загадку приготувала, якщо відгадаєте, то зможете їй допомогти далі.

    Загадка про кашу

    Крупу в каструлю насипають,

    Водою холодної заливають

    І ставлять на плиту варитися.

    І що тут може статися?

    (Каша)

    У мене ось тут крупа,

    Та не знаю - яка.

    Я хочу у вас дізнатися. (в тарілочках насипана крупа, діти вгадують)

    Дістаю з посилки тарілки з крупами. Федора хоче зварити кашу, вона знає що в дитячому саду варять різні каші з різних Крупп. Підкажемо бабусі з якої крупи зварена каша.

    Дидактична гра «Дізнайся і назви крупу»

    Я називаю крупу, а ви говорите, як називається каша, приготована з цієї крупи:

    Каша з рису - рисова каша;

    Каша з гороху - горохова каша;

    Каша з кукурудзи - кукурудзяна каша;

    Каша з гречки - гречана каша;

    Каша з вівса - вівсяна каша;

    Каша з пшона - пшоняна каша;

    Каша з манки - манна каша;

    Каша з перловки - перлова каша;

    Каша з ячменю - ячна каша.

    А бабуся Федора хоче зварити рисову кашу, розкажіть їй, яка буде каша).

    Д / і «Яка каша?» (Солодка, солона, смачна, корисна, гаряча, холодна, біла, жовта) (Відповіді дітей)

    -Молодци хлопці! А Чому корисно їсти кашу?

    З ранку багато роботи, занять, на все це потрібно витрачати багато сил і енергії, а в каші багато корисних вітамінів і речовин. А ось ви ще Федора розкажіть, чому про деяких людей кажуть: «Він каші мало їв?» (Відповіді дітей)

    - Так, ви маєте рацію, так говорять про слабкі і кволих людей, які не їдять каші.

    Згадайте, які ви знаєте ще знаєте прислів'я?

    2. Кашу маслом не зіпсуєш.

    3. Щи да каша - їжа наша.

    4. Хороша каша, та мала чаша.

    А які продукти потрібні, для того, щоб зварити кашу?

    Хороводна гра «Раз, два, три - горщик кашу вари»

    Вибираються діти, які будуть молоком, сіллю, цукром, крупою, інші горщик. Коли називають інгредієнт, необхідний для каші, дитина виходить в центр кола. А коли вийдуть всі, вони беруться за руки і ведуть всередині нашого хороводу свій хоровод.

    Раз, два, три - ти горщик наш вари.

    Молоко ми наллємо, до кипіння доведемо.

    Раз, два, три - ти горщик наш вари.

    Кашу потрібно посолити, та й цукор покласти.

    Раз, два, три - ти горщик наш вари.

    Ми крупу насипаємо, дружно всі перемішаємо.

    Раз, два, три - ти горщик наш вари.

    Каша пріє «пих - пих - пих»

    Для друзів і для рідних.

    Ми всі дружно поїмо,

    І гостей всіх почастуємо.

    Каша вийшла-то у нас -

    Просто клас!

    Хлопці я тепер пропоную вам самим приготувати тарілочку каші і пригостити Федору.

    Образотворча діяльність «Тарілка каші»

    Дітям пропонується готова форма у вигляді тарілки з полями. На цих полях діти малюють візерунки (наприклад вертикальні лінії, що чергуються колами). Потім всю тарілку, крім розфарбованих полів, дитина намазує клеєм і посипає крупою. Крупу дитина вибирає сам, а вихователь просить пояснити вибір (наприклад, я взяв гречану крупу, тому що найбільше люблю гречану кашу





    Заняття по розвитку мови «Смачна каша»