Анастасія Струговщикова
Заняття по предметної ліплення в другій молодшій групі «Частування для дня народження»
Заняття в II молодшій групі
Художньо - естетичний розвиток. Предметна ліплення.
Тема: «Частування для дня народження»
Вихователь: Струговщикова Анастасія Андріївна
Час заняття: 15 хвилин
Цілі: ліплення бубликів за поданням; формування інтересу до ліплення.
Завдання: вчити дітей ліпити тістечка за поданням, скачувати грудку тіста прямими рухами між долонями; удосконалювати вміння з'єднувати кінці отриманого стовпчика у вигляді кільця; формувати вміння защипувати пальцями краю отриманої форми і прикрашати маленькими отщіпаннимі шматочками пластиліну виріб.
Ресурси: грудочку солоного тіста, дошки для ліплення, пластилін.
Зміст освітньої діяльності
1. Організаційний момент
- Хлопці, у кожного з нас є своє свято. Найголовніший сімейне свято - день народження членів сім'ї.
2. Введення в тему
Сьогодні день народження у нашої Маші, і вона запросила на нього своїх друзів. (Діти називають запрошених звірів)
На стіл накрила овочі та фрукти, а про частування до чаю зовсім забула. Допоможемо Маші приготувати смачні бублики для святкового столу? (Діти погоджуються). З чого ми з вами будемо робити бублики? (З тіста)
3. Практична частина
Педагог пропонує виліпити бублики і прикрасити їх.
Послідовність ліплення:
• Розкачуємо тісто прямими рухами рук.
• Отриманий стовпчик звертаємо в колечко, з'єднуємо його кінці.
• Защипуємо пальцями краю отриманої форми.
• Прикрашаємо маленькими шматочками різнобарвного пластиліну.
Пальчикова гра "Пироги пшеничні".
Ми печемо пшеничні - діти "печуть" пиріжки.
Пироги відмінні.
Хто прийде до нас пробувати - піднімають вгору плечі, розвести руки в сторони.
Пироги пшеничні?
Мама, тато, брат, сестра - загинають на руці пальці, починаючи з мізинця.
Пес кудлатий з двору.
І інші, всі, хто може - "звуть" руками.
Нехай приходять з ними теж - витягають руки вперед, злегка нахилившись.
Тісто замісили ми - розминають пальцями стегна.
Цукор не забули ми - швидко перебирають пальчиками ( "сиплють цукор").
Пироги пшеничні - притискають нещільно долоні один до одного, показуючи пиріжок.
У грубку посадили ми - витягають прямі вперед, торкаючись їх бічною частиною один до одного.
Піч весело горить - швидко ворушать пальцями, піднімаючи і опускаючи руки "вогонь".
Наша мама каже: - ставлять руки "поличкою" перед грудьми.
- "Крихітки, що залишаться -" кришать "крихти.
Воробью дістануться "- стукають пальчиками по колінах (" горобці клюють ").
4. Самостійна робота
Діти ліплять. Педагог допомагає в процесі ліплення тим дітям, які відчувають труднощі при оздобленні тістечок.
5. Рефлексія
- Хлопці, ми з вами напекли красивих і смачних бубликів для Машиних друзів. Вона каже вам велике спасибі за допомогу і пригощає всіх вас смачними бананами з святкового столу.
Обігрування готових робіт: накрити стіл і розкласти на ньому виліплені дітьми частування.