• Хід заняття

  • Заняття по пластілінографіі в другій молодшій групі. Тема: Заготівля овочів




    Дата конвертації17.04.2017
    Розмір3,85 Kb.
    ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

    Олена Чигрик
    Заняття по пластілінографіі в другій молодшій групі. Тема: Заготівля овочів

    Занятие по пластилинографии во второй младшей группе. Тема: Заготовка овощей

    ема: Заготівля овочів

    мета:

    Вчити дітей створювати овочі в техніці пластілінографіі.

    завдання:

    1. Вчити дітей прикріплювати готову форму на площину шляхом рівномірного розплющування по поверхні основи (коло і овал).

    2. Розвивати композиційні вміння, рівномірно розташовувати предмети в силуеті.

    3. Узагальнювати уявлення дітей про овочі, їх характерні особливості.

    4. Привчати дітей до посидючості й акуратності.

    Хід заняття:

    -Наступіла осінь час збору врожаю. Що ж у нас виросло в городі?

    Відповіді дітей.

    - Хлопці зараз ми з вами підемо на город збирати овочі.

    В город підемо, Йдемо по колу, взявшись за руки.

    Урожай зберемо.

    З гілок знімемо помідорів, Імітуємо зривання помідорів і огірків

    Огурцов нарвемо!

    І повернемося по доріжці, в групу! Йдемо по колу, взявшись за руки.

    - Які овочі ми зібрали? - Помідори, огірки!

    Розгляд муляжів овочів, які зібрали в кошик (помідори, огірки).

    - Ми зібрали багато овочів, все їх нам не з'їсти відразу. Можна зробити з них заготовки на зиму.

    Хлопці подивіться, що я вам приготувала. (Показ силуетів банок).

    Давайте з вами законсервуємо наш зібраний урожай і будемо всіх пригощати взимку.

    Пальчикова гра:

    Тук! Тук! Тук! Тук! Стукають правим кулаком по лівій долоні

    Лунає в будинку стукіт.

    Ми капусту нарубали, виконують рубають руху руками

    Перетерли, посолити імітують відповідні руху

    І набили щільно в діжку. Нахиляються вперед, «утрамбовують» капусту

    Все тепер у нас в порядку. Витягають руки вперед, піднявши вгору великі пальці обох рук

    Давайте з вами розглянемо овочі, які будемо консервувати.

    - Що це? (Це помідор.) Якого кольору помідор? (Помідор червоний.)

    Який помідор за формою? (Помідор круглий.) Який помідор за величиною? (Маленький, великий.) Що це? (Це огірок.) Якого кольору огірок? (Зелений огірок.)

    Який огірок за формою? (Овальний огірок, трохи вигнутий) Який огірок за величиною? (Довгий, маленький, великий.) Показ і словесне пояснення.

    - Спочатку ми в банку покладемо помідор.

    Помідор червоного кольору, тому всі взяли червоний пластилін.

    Відірвали від червоного пластиліну невеликий шматочок. Скачали з нього кульку. Отриманий кулька поклали в банку і розплющили його пальчиками.

    - Який у нас червоний, круглий помідор вийшов! Тепер ми в банку покладемо огірочок.

    Візьмемо зелений пластилін. Відриваємо від нього маленький шматочок, скочується з нього ковбаску. Готову ковбаску беремо пальчиками за обидва кінці і трохи згинаємо. Готовий огірочок кладемо поряд з помідором, злегка притискаючи його до основи.

    Подивіться в банки ще багато порожнього місця залишилася. Давайте ще зробимо огірочки і помідорчики і покладемо їх у банку.

    Діти за зразком роблять помідори і огірки і «кладуть« їх в банку.

    - Як багато у нас вийшло заготовок, на всю зиму вистачить. Молодці!

    Виставка робіт.





    Заняття по пластілінографіі в другій молодшій групі. Тема: Заготівля овочів