• Хід заняття

  • Заняття по пізнавально-мовному розвитку дітей середнього дошкільного віку «У кожній крихті хліба-праця.» Замкова на




    Дата конвертації14.08.2019
    Розмір5.69 Kb.
    ТипТемочка

    Наталія Замкова
    Заняття по пізнавально-мовному розвитку дітей середнього дошкільного віку «У кожній крихті хліба - праця»

    Заняття по пізнавально-мовному розвитку дітей середнього дошкільного віку «У кожній крихті хліба-праця.»

    Замкова Наталія Анатоліївна.

    Мета: створити умови для формування у вихованців дбайливого ставлення до головного надбання людства - хліба.

    завдання:

    Уточнювати знання дітей про вирощування хліба.

    Узагальнити знання про те, що хліб - цінний харчовий продукт, отримання якого вимагає великих труднощів.

    Закріплювати вміння утворювати іменники зі зменшено-пестливими суфіксами.

    Удосконалювати діалогічну форму мовлення педагога з дітьми.

    Тренувати в підборі прикметників, утворених від іменників.

    Розвивати логічне мислення.

    Виховувати почуття поваги до праці хліборобів, пекарів, дбайливе ставлення до хліба.

    Словникова робота: познайомити зі словами: злаки, жнива. активізувати в мові дітей: зернові рослини, колосся, пшениця, жито, гречана, вівсяна.

    Методи і прийоми:

    Практичні: ігри, пальчикова гімнастика, словесні ігри, розглядання, роз'яснення, розповідь вихователя про те, як з'являється хліб.

    Наочні: ілюстрації із зображенням різних хлібобулочних виробів, етапів вирощування класів.

    Попередня робота: розучування віршів, прислів'їв і приказок про хліб, читання уривка з твору А. Мусатова «Ось який, коровай»; «Хто в поле головний», «Пісня орача» А. Кольцова, Земля на зернятку стоїть »А. Владимирова,« Півник і два мишеняти »,« Жерновци »,« Легкий хліб ».

    Устаткування: борошно з пшениці та жита, лупи, шматочки білого і житнього хліба, крупа гречана, вівсяна, в прозорих пакетах.

    Форми і методи організації спільної діяльності.

    Рухова: Етюд «Колоски»

    Ігрова: Гра «Скажи по-іншому»

    Словесна гра: «Назви ласкаво»

    Пізнавально -дослідна Розгляд дітьми через лупи борошна пшениці та жита; знаходження зайвих зерен.

    Комунікативна: Спільний з вихователем розповідь про вирощування хліба.

    Форма проведення: спільна діяльність.

    Хід заняття:

    Діти разом з вихователем стоять в колі:

    - Придумано кимось просто і мудро:

    При зустрічі вітатися: - Доброго ранку!

    - Доброго ранку - сонцю і птахам!

    - Доброго ранку - усміхненим особам!

    І кожен ставати добрим, довірливим,

    Нехай доброго ранку триває до вечора!

    (Звучить аудіозапис «пісенька колобка»)

    Вихователь: Хлопці, як ви думаєте хто це так весело співає?

    Діти: Це пісенька колобка.

    Вихователь: А хто ж це такий, що ви про нього знаєте? (підвести до висновку що він випечений з борошна)

    Вихователь: А які ще вироби можна зробити з борошна я пропоную вам подивитися (відкривається скатертина-самобранка і діти розглядають вироби з різних сортів борошна-уточнюється, що це хлібобулочні вироби) звертає увагу на колір хліба.

    Вихователь: Колір хліба залежить від того, з якої муки він спечений.

    (Пропонується пшеничне і житнє борошно для обстеження дітьми і опису спостережень)

    Д / І. "Скажи інакше"

    Колос пшеніци- пшеничний колос

    Колос жита - житній

    Каша з вівса - вівсяна

    Коржі з гречки -гречневие і тд.

    Вихователь: Звичайно, головне для чого потрібна борошно-це хліб.

    (діти розповідають прислів'я про хліб)

    Виріс в полі колосок, як же хлібом стати він зміг?

    Хлопці, а давайте згадаємо як отримують хліб? (відповіді дітей)

    Розповідь вихователя за допомогою дітей і отриманих ними раніше знань з показом ілюстрацій.

    1. Підготовка до посіву.

    2. Відбирають зерно. (вправа на розвиток дрібної моторики «вибери зернятка)

    3. Посів зерна.

    4. Сходи (Физминутку «колоски»)

    5. Збір врожаю (збагачення словника: комбайн, молотять, жнива)

    6. Борошномельний завод.

    7. Хлібозаводи і пекарні (пальчикова гімнастика)

    Вихователь: Дуже багатьом людям потрібно працювати, щоб на нашому столі був смачний, рум'яний хліб, тому його називають ласкаво.

    Д / І «Назви ласкаво»

    Вихователь: Наша з вами розмова підійшла до кінця. Я думаю ми сьогодні багато дізналися і добре потрудилися. Що вам сподобалося найбільше (відповіді дітей) Головне, що ви тепер знаєте скільки праці потрібно вкласти, щоб на столі завжди лежав свіжий, ароматний хлібець.

    «Людина звикла трудіться-

    Люди орють, сіють, жнуть.

    У кожному зернятку пшениці

    У кожній крихті хліба-праця »

    (лунають сувеніри)





    Заняття по пізнавально-мовному розвитку дітей середнього дошкільного віку «У кожній крихті хліба-праця.» Замкова на