Заняття по освітній галузі художньо-естетичний розвиток «Жираф» (перша молодша група)




Дата конвертації19.04.2017
Розмір6,43 Kb.
ТипАфрика. Тварини жарких країн

познухова катерина
Заняття по освітній галузі художньо-естетичний розвиток «Жираф» (перша молодша група)

Мета: Формувати інтерес і позитивне ставлення до малювання, викликати у дітей інтерес до нетрадиційних способів малювання і бажання діяти з ними.

завдання:

Художньо-естетичного розвитку:

1. Продовжувати вчити дітей малювати фарбами використовуючи ватяну паличку, тримаючи її вертикально і завдаючи ритмічні мазки.

2. Закріпити вміння малювання фарбами.

3. Розвивати музичне сприйняття і естетичний смак.

Пізнавального розвитку:

1. Розвивати увагу і фантазію. Виховувати добре ставлення до тварин.

Соціально-комунікативного розвитку:

1. Виховувати бажання допомагати іншим.

Мовного розвитку:

1. Вчити відгадувати загадки, продовжувати вчити відповідати на питання пропозицією.

2. Розвивати задатки діалогічного мовлення та зв'язну мова.

Фізичного розвитку:

1. Продовжувати вчити передавати слова вірша за допомогою відповідних рухів, розвивати моторику.

Попередня робота: Розучування логоритмічних самомасажу «У жирафа» Е. Железновой, розглядання зображення жирафа на картинках, а також іграшки.

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, образотворча, музична.

Матеріал й устаткування: коричнева гуаш, вологі серветки, ватні палички, аркуші паперу формату А4 із зображенням жирафа без плям, інтерактивна лялька Маша, магнітофон, аудіозапис логоритмічних самомасажу «У жирафа» Е. Железновой.

Зміст організованої діяльності дітей

1. Організаційний момент.

До групи вбігає лялька Маша.

Маша: Доброго дня, хлопці!

Діти і вихователь: Здрастуй, Маша.

Маша: Вчора я з Мишком ходила в зоопарк і бачила там, ні за що не відгадаєте кого.

У спекотній Африці гуляє,

Довгою шиєю дивує,

Сам високий, ніби шафа,

Жовтий, в плямах ... (жираф).

Маша: Правильно, жираф я його для вас навіть намалювала.

Вихователь бере малюнок з жирафом і показує його дітям.

Вихователь: Хлопці, подивіться, будь жирафа намалювала Маша, але щось з цим жирафом не так. (Розглядають малюнок).

Шия довга?

Ріжки є?

Ніжки є?

Може у нього немає очей?

Тоді може Маша не намалювала йому вуха?

Так що ж тут не так?

Вихователь: Правильно, у жирафа немає цяток, у всіх жирафів є цятки, але ти Маша не переймайся, ми тобі допоможемо і все виправимо. Правда, хлопці?

Вихователь запрошує дітей зайняти місця за столами.

Вихователь: Сьогодні ми будемо малювати, чи не пензликом, а ватною паличкою. Зараз я вам покажу, як нею малювати. Лівою рукою я тримаю малюнок, щоб він не рухався. У праву руку я беру паличку і занурюю паличку в фарбу, ось так і малюю цятки, прімаківая паличку до тіла жирафа, ось так. Здорово, правда! А ну-ка, тепер спробуйте самі. Вмочуйте ватяні палички в фарбу, ось які молодці і тепер все разом, дружно малюйте жирафу цятки. Молодці, розумничка.

Діти малює, а вихователь їм допомагає.

Вихователь: Давайте, трошки відпочинемо, закрийте всі очі.

Зорова гімнастика «Чарівний сон»

(діти закривають очі, вихователь під музику читає вірш)

Вії опускаються.

Очки закриваються.

Ми спокійно відпочиваємо.

Сном чарівним засипаємо.

Дихається легко. рівно. глибоко.

Очки міцно закриваються.

Все чудово розслабляється.

Дихається легко. рівно. глибоко. (Пауза.)

Ми спокійно відпочиваємо.

Сном чарівним засипаємо.

Добре нам відпочивати!

Але пора вже вставати!

Вихователь: А тепер давайте візьмемо серветку і витру наші пальчики.

Вихователь: Маша, а ми ще гру про жирафа знаємо, давай ми тобі покажемо.

Логоритмічних самомасаж Е. Желєзнова «У жирафів».

У жирафів плями, плями, плями, цятки всюди.

У жирафів плями, плями, плями, цятки всюди. (Ляскаємо по всьому тілу долонями.)

На лобі, вухах, на шиї, на ліктях,

На носах, на животах, на колінах і шкарпетках. (Обома вказівними пальцями доторкається до відповідних частин тіла.)

У слонів є складки, складки, складки, складочки всюди.

У слонів є складки, складки, складки, складочки всюди. (Щипати себе, як би збираючи складки.)

На лобі, вухах, на шиї, на ліктях,

На носах, на животах, на колінах і шкарпетках.

У котяток шерстка, шерстка, шерстка, шёрсточка всюди.

У котяток шерстка, шерстка, шерстка, шёрсточка всюди. (Погладжуємо себе, як би розгладжуємо шерсть)

На лобі, вухах, на шиї, на ліктях,

На носах, на животах, на колінах і шкарпетках.

А у зебри є смужки, є полосочки всюди.

А у зебри є смужки, є полосочки всюди. (Проводимо ребром долоні по тілу (малюємо смужки)

На лобі, вухах, на шиї, на ліктях,

На носах, на животах, на колінах і шкарпетках.

Вихователь: Давайте, тепер помилуємося, які жирафи у нас вийшли. (Розміщують все малюнки на мольберті).

Маша: Ой, які гарні жирафи у вас вийшли. Хлопці, спасибі вам за допомогу, за гру, тільки мені пора, до побачення.

Вихователь: Хлопці, Маша пішла, і ви можете йти пограти.

Список використаної літератури:

1. Малювання з дітьми дошкільного віку: Нетрадиційні техніки, планування, конспекти занять / За ред. Р. Г. Казакової - М .: ТЦ Сфера, 2006.-128с.

2. Панасюк І. С. Альбом для дитячої творчості (наочний посібник «Ранок») - М .: ТЦ Сфера, 2013р. - 2 частина





Заняття по освітній галузі художньо-естетичний розвиток «Жираф» (перша молодша група)