• Хід заняття

  • Використання музично-дидактичних ігор на основі якутського фольклору




    Дата конвертації19.06.2017
    Розмір6,23 Kb.
    ТипДитячі ігри

    Саргилана Тихонівна Прокоп'єва
    Використання музично-дидактичних ігор на основі якутського фольклору

    Мета - розвивати музичні здібності дітей дошкільного віку за допомогою музично -дідактіческіх ігор на основі якутського фольклору.

    Виховні завдання:

    • прищеплювати любов до музики;

    • виховувати любов до рідного краю.

    Навчальні завдання:

    • вчити рухатися відповідно до різним характером музики;

    • виконувати ритмічні хлопки під музику;

    • чути і розрізняти прийоми звуковидобування (legato, staccato);

    • вчити відтворювати голосом динамічні відтінки в музиці;

    • розрізняти тембри якутських музичних інструментів.

    Розвиваючі завдання:

    розвивати почуття ритму;

    • розвивати динамічний слух;

    • розвивати звуковисотний слух;

    • розвивати тембрових слух.

    Хід заняття:

    1. Вхід - підскоки - «дьеренкей» - хлопчики тримають руки за спиною, дівчинки - в сторони, злегка вгору.

    2. Музичне вітання педагога до дітей, діти відповідають співом: «Здрастуйте». (звернути увагу дітей на гостей, привітатися з ними).

    Муз. рук. - Хлопці, скажіть, в якій країні ми живемо? (Росії) В якій республіці? (республіка Саха (Якутія) Правильно! Сьогодні у нас незвичайне музичне заняття, сьогодні ми будемо грати в якутські музичні ігри. На початку давайте проведемо розминку:

    Гра «Будь уважним»:

    Поскокі- «дьеренкей», марш (f, ходьба на носочках (p, марш з відбиванням метроритма без музичного супроводу, легкий біг в різних напрямках - на паузу три бавовни. (Якутський музичний репертуар).

    Загадка про зиму:

    «Сніг на полях, лід на річках,

    Завірюха гуляє, коли це буває? »(Взимку) (Наочності - картина)

    1реб. - Знову зима зима 2реб. - Ліс заснув під білосніжним

    До нас холодна прийшла. Ковдрою пуховою,

    Побілила снігом все доріжки, І його хитає ніжно

    Ялинки як зі срібла, Завірюха вітерцем своїм.

    І пухнасті будинку,

    І візерунки на моєму віконці.

    Муз. рук. - Давайте уявимо, що ми потрапили в зимовий ліс. (Сідають на галявину, слухають звуки природи: заметіль, хуртовина, шум лісу).

    Загадки про звірів якутської тайги (ведмідь, лисиця, заєць, горностай). Як діти відгадують загадку - лісові звірі приходять в гості (площинні фігури в якутських костюмах) і вітають дітей кожен своєю піснею (ритмічні завдання - діти повинні повторити ритмічний малюнок ударами, притупуванням, ляпасами)

    Муз. рук. - Хлопці, як називається якутське житло? (балаган)

    Показує дітям макет або площинний якутський балаган, каже, що він казковий, в ньому живуть веселі музиканти, що грають на якутських музичних інструментах. Якщо уважно послухати, то можна визначити, на яких інструментах вони грають (педагог по черзі виконує будь-ритмічний малюнок на дюнюре, атааре, кииhаане,

    включає аудіозапис хомус). Дитина знаходить зображення інструменту серед карток і закриває їм одне з віконець якутського балагану. Муз. рук. по черзі показує справжні музичні інструменти.

    Муз. рук. -Хлопці, які бувають хомус? (1,2-язичкові, показати картинку). Як на хомус грають? (показують способи звуковидобування).

    Сідають на стільчики півколом.

    Распевка по якутським узорів.

    Приходить Бейберікен емеехсін (лялька) і приносить незвичайний музичний квітка - «сардаану». Раптом налітає сильний вітер і розкидає 3 пелюстки квітки. Дитина бере будь-пелюстка, повертає його зворотною стороною і бачить малюнок за сюжетом музичного твору. Дитина повинна відгадати його.

    1. Пісня «Снігопад» муз. І. Менших, сл. Е. Фарджон - на картках показати структуру пісні.

    2. Пісня «Таба» вірші Еллей, крейда. Ф. Корнілов - точно відтворити ритмічний малюнок ударами, оркеструвати (дюнюр, атаара, кииhаан).

    3. Пісня «Мами є у всіх» сл. С. Дадаскінов, муз. З. Степанов.

    Дитина вставляє пелюстка в проріз в середині квітки.

    Приходить сумний Нюргун Боотур (лялька). Загадка про чоронов (по всьому залу розставляють 3 чоронов). Нюргун Боотур каже, що приготував дітям солодке частування, поклав в чоронов, а в який забув. Треба цей чоронов знайти.

    Муз. рук. пропонує Нюргун Боотур підійти до будь-якого чоронов (крім того, де лежить сюрприз) і діти виконують завдання, знайдене в ньому.

    Муз. рук. - Хлопці, щоб знайти солодкий чоронов, треба виконати всі завдання:

    • Танець з чоронов - дівчинки

    • Танець оленів

    Якутська рухлива гра «Коршун і качки».

    Нюргун Боотур - Хлопці, солодкий чоронов захований в нашому залі, його треба знайти.

    Гра «Солодкий чоронов»

    Вибирається ведучий, який отварачівается. В цей час Нюргун Боотур показує дітям, де знаходиться солодкий чоронов. Ведучий - дитина повертається і йде по залу, а діти в цей час співають пісню (за вибором). Якщо дитина наближається до сюрпризу, діти співають голосно, якщо віддаляється від сюрпризу, то співають тихо. Орієнтуючись на динаміку звуку ведучий-дитина повинна знайти солодкий чоронов.

    Роздача солодощів. Дякують Нюргун Боотур

    Муз. рук. -наше заняття підійшло до кінця. Які ігри вам найбільше

    сподобалися? ( «Квітка сардаана», «Лісові гості», «Музичний балаган», «Солодкий чоронов».)

    Неосяжна, багата і красива наша північна Республіка Саха (Якутія, любите і бережіть її. До побачення!





    Використання музично-дидактичних ігор на основі якутського фольклору