Ольга Антюхова
Виховний заняття «Тонкий лід».
Виховний заняття «Тонкий лід».
Мета: Сформувати у дітей елементарне уявлення про правильний і безпечний поведінки на водоймах та поблизу їх.
Завдання: - Ознайомити з елементарними уявленнями про властивості льоду.
- Формувати елементарне уявлення про наслідки перебування на тонкій кризі на прикладі мультиплікаційного фільму «Азбука безпеки».
- Формування дружніх відносин, взаєморозуміння, взаємодопомоги.
- Формувати діалогічну і зв'язну мову.
- Формувати у дітей позитивно емоційний відгук, від переглянутого мультиплікаційного фільму.
Устаткування: Загадки в картинках. Картинки: (каток, бурульки, ожеледь). Мультфільм «Азбука безпеки». Презентація на тему «Правила поведінки на льоду».
I. Організаційний момент
Вихователь загадує загадки про лід:
загадка:
Він скував велику річку,
Гладкий, рівний - краса!
Він допоможе людині
Обходитися без моста.
А в канікули, взимку
У ці славні деньки
Запрошує нас з тобою
Швидше надіти ковзани.
(Лід)
Коли взимку мороз і холоднеча,
Покриті їм і ставок, і калюжа.
(Лід).
II. Основна частина
Діти: відгадують загадки за допомогою картинок.
Вихователь. Правильно діти, це лід. Сьогодні ми з вами про нього поговоримо.
Вихователь. Що таке лід?
Діти: (відповіді дітей: замерзла вода)
Вихователь. Сьогодні я вам його принесла. Вихователь показує принесені крижинки.
Вихователь. Ось це лід, давайте його помацати ручками. Який він?
Діти: називають властивості льоду (мокрий, холодний, колеться, твердий, прозорий).
Вихователь. А де можна зустріти лід? Вихователь показує картинки з льодом, діти називають.
Діти: (на ковзанці, на річці, в вигляді бурульки, на дорозі-ожеледь)
Вихователь. А ще лід буває тендітним і тонким. Подивіться як легко він ламається.
Діти: Діти ламають принесені вихователем крижинки. Розглядають який він тонкий.
Вихователь. Сьогодні ми подивимося мультфільм де лід може бути крихким не тільки в наших руках, але і під ногами.
Перегляд мультфільму Смішарики «Азбука безпеки» - «На тонкому льоду»
Бесіда після переглянутого мультфільму:
Вихователь. Чому Нюша захворіла? Хто врятував Нюшу? Що могло статися, якби поруч не було Бараша? Чи можна дітям одним виходити на лід? Чому?
Діти: Відповіді дітей, разом з вихователем.
Физкультминутка
зима
У дворі зима. Мороз.
Щипає пальчики і ніс.
А ми пальчики зігріємо,
Їх погладимо, пошкодуємо,
Спинки їм потремо легко,
І стане пальчикам тепло.
(Мерзлякувато потирають плечі двома руками, щіплем пальцями однієї руки іншу, показуємо ніс пальчиком, потираємо долоні).
Вихователь. А зараз я хочу познайомити вас з правилами поведінки на льоду.
Перегляд презентації: «Правила поведінки на льоду»
.
Не намагайтеся проломити лід на річці.
Не грайте на льоду.
Якщо провалилися, постарайтеся не занурюватися з головою. Не панікуйте.
На лід треба наповзає, намагаючись не ламати, кромку льоду, широко розкидаючи руки
Кликати на допомогу, але не припиняти боротися - час втрачати не можна.
Опинившись на березі треба терміново переодягнутися в усі сухе і випити гарячого чаю.
III. Заключна частина
1. Підбиття підсумків.
Вихователь. Давайте згадаємо все, що ми з вами сьогодні дізналися
Діти: познайомилися що лід крихкий, може бути небезпечний, він швидко тане стає тонким. Виходити на такий лід небезпечно. А якщо ти провалився під лід або побачив, що хтось провалився, поклич на допомогу дорослих.
рефлексія
Вихователь. Хлопці, вам сподобалося наше заняття? Чому?
Діти: Познайомилися з властивостями льоду і правилами поведінки на льоду.