• Регулятивні універсальні навчальні дії
  • Пізнавальні універсальні навчальні дії, тобто
  • Комунікативні універсальні навчальні дії, тобто
  • I. Організаційний етап
  • Етап підведення підсумків

  • Скачати 31.16 Kb.

    виховна година "Маю право"




    Дата конвертації20.04.2017
    Розмір31.16 Kb.

    Скачати 31.16 Kb.

    Маю право

    Мета: ознайомлення дітей з деякими правами: право на працю, право на відпочинок, право на медичне обслуговування, право на освіту.

    завдання:

    • Особистісні: формувати учнівську компетентність, розширювати загальний кругозір.

    • Предметні: формувати уявлення дітей про основи правових знань; створити умови для розуміння учнів своїх прав.

    • Регулятивні: виховувати вміння працювати в групі і самостійно, надавати допомогу товаришеві, вміння провести самооцінку.

    • Комунікативні: формувати вміння узагальнювати, робити висновки, знаходити закономірності

    • Пізнавальні: розвивати пам'ять, логічне мислення і мова, розвивати пізнавальний інтерес, вміння переносити знання в нове.

    Регулятивні універсальні навчальні дії:

    • Приймати і зберігати навчальну задачу;

    • Враховувати виділені вчителем орієнтири дії в новому матеріалі у співпраці з учителем;

    • Планувати свою дію відповідно з поставленим завданням і умовами її реалізації;

    • Здійснювати підсумковий і покроковий контроль за результатом;

    • Оцінювати правильність виконання дії;

    • Вносити необхідні корективи в дію після його завершення на основі оцінки і обліку характеру зроблених помилок.

    Пізнавальні універсальні навчальні дії, тобто навчаться:

    • Здійснювати пошук необхідної інформації для виконання навчальних завдань з використанням навчальної літератури;

    • Будувати мовні висловлювання в усній і письмовій формі;

    • Основам смислового читання художніх і пізнавальних текстів, виділяти суттєву інформацію з текстів різних видів.

    Комунікативні універсальні навчальні дії, тобто навчаться:

    • Допускати можливість існування у людей різних точок зору, в тому числі не збігаються з його власною, і орієнтуватися на позицію партнера в спілкуванні і взаємодії;

    • Формулювати власну думку і позицію;

    • Домовлятися і приходити до спільного рішення у спільній діяльності, в тому числі в ситуації зіткнення інтересів;

    • Будувати зрозумілі для партнера висловлювання, що враховують, що партнер знає і бачить, а що ні;

    • Задавати питання;

    • Адекватно використовувати мовні засоби для вирішення різних комунікативних завдань, будувати монологічне висловлювання, володіти діалогічного формою мови.

    ХІД ЗАХОДУ

    зміст уроку

    формування УУД

    УУД

    I. Організаційний етап

    Створення мотивації до навчальної діяльності.

    Стали рівно, тихо сіли.
    На мене всі подивилися.

    2 учні читають вірш.

    Широка страна моя родная,
    Багато в ній лісів, полів і річок.
    Я іншої такої країни не знаю,
    Де так вільно дихає людина!

    Від Москви до самих до околиць,
    З південних гір до північних морів
    Людина проходить, як господар
    Неосяжної Батьківщини своєї!

    - Як називається країна, в якій ми з вами живемо?
    - Що ви можете сказати про країну, в якій ми з вами живемо? (Починає вчитель, по ланцюжку діти продовжують)

    - Як ви думаєте, про що ми сьогодні будемо говорити на нашому занятті?

    Бажаю успіхів у роботі на уроці.
    Щоб в кінці заняття ви змогли сказати:

    Я зрозумів…
    Я вмію…
    Я знаю…

    Комунікативні та особистісні УУД

    формуються особистісні УУД - мотивація до навчальної
    діяльності.

    Пізнавальні - отримання нової інформації

    II. Етап подговка до активного і созательному засвоєнню:

    - Ми живемо в чудовій країні. Але кожна держава живе за своїми законами. І наша держава, теж живе за своїми законами.

    (На дошці написано слово «закон» і дається його значення).

    - Що таке закон?

    - Все закони записані в цій книзі (показ). Вона називається Конституцією Російської Федерації.

    - У цій конституції записано наші з вами права.

    - Хто назве тему заняття?

    Комунікативні та особистісні УУД

    формуються особистісні УУД -
    формулювання теми і мети роботи на уроці самими учнями, прийняття ними проблемних питань для їх вирішення

    Пізнавальні: отримання нової інформації

    III. етап цілепокладання

    У минулому році ми познайомилися з обов'язками, а в цьому році ми стали дорослішими і познайомимося з правами.

    Допомагати нам сьогодні будуть літературні герої і казкові герої.
    Давайте подивимося домашнє завдання. після
    виступу хлопців, ви повинні відповісти на питання:
    - Як ваше домашнє завдання пов'язано з темою нашої розмови?

    (Хлопці сидять по групах, в кожній групі присутня батько).

    - Яка мета уроку може бути поставлена в зв'язку з темою?
    - На які питання ми повинні відповісти, щоб досягти мети?
    - Що ми будемо робити для досягнення цієї мети?
    - Навіщо потрібно знати ці відомості?
    - Чи потрібні ці знання для досягнення мети уроку?

    Особистісні - вміння співпрацювати,
    регулятивні - вміння організовувати свою роботу, оцінювати правильність виконання,
    пізнавальні - отримання нової інформації, вміння виокремлювати потрібну інформацію із загальної інформації,
    комунікативні - вміння контролювати дії партнера, висловлювати свою думку, вислуховувати думку партнера.

    IV. Етап актуалізації знань

    1. Інсценування вірші «Щеплення» С. В. Михалкова
      2. Інсценування «Буратіно йде в школу»


    2. 3. Інсценізація вірша В. Маяковського «Ким бути?»

    - Зараз ви попрацюєте в групах, ваше завдання відповісти на питання: "Про які права йшлося в вашому домашньому завданні. Коли ви визначитеся, ваш представник підходить до дошки, вибирає те, про що йшла мова ".

    2. Діти підходять до дошки, вибирають і прикріплюють до дошки:

    • Право на освіту;

    • Право на медичне обслуговування;

    • Право на працю;

    • Право на відпочинок.

    - Не порушуючи вашого права на відпочинок, проведемо музичну паузу.

    - Як ваше домашнє завдання пов'язано з темою нашої розмови?

    Пізнавальні - отримання нової інформації;
    регулятивні - вміння оцінювати свої знання і робити висновки.

    V. Физминутку

    Під музику "Танець маленьких каченят"

    VI. Етап засвоєння нових знань: робота з текстами

    1. Кожній групі пропонується 3 уривка. Треба визначити, яке право порушене у героїв творів.

    1. Текст А.С. Пушкіна.

    Стаття 1 говорить: «Всі люди народжені вільними і рівними у своїх правах». Це означає, що держава поважає і забезпечує всі права за кожною дитиною, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, національності.

    Стаття 7 говорить: «Дитина має бути зареєстрована зразу ж після народження і має право на ім'я і набуття громадянства»

    2. Текст «Попелюшка» Ш. Перро

    Право на відпочинок і дозвілля. (Ст. 24)

    3. «Троє поросят» С.В. Михалков

    Право на недоторканність житла. (Ст. 25)

    2. Відповідай на питання казкових героїв

    1. Російська народна казка «Царівна-жаба»

    - Навіщо ти, Іван-царевич, спалив мою жаб'ячу шкіру? Шукай мене тепер в тридев'ятому царстві у Кощія Безсмертного!

    Дитина, як і будь-який інший чоловік, має правона своє особисте життя, на свою таємницю.
    Але ніхто не має права силою переробляти життя людини по-своєму.

    2. Яким правом скористався герой Балда з «Казки про попа і його працівника Балду»?

    Правом на працю.

    - Які ще права є у наших громадян, ви дізнаєтеся, виконавши завдання наших казкових героїв.

    Пізнавальні та регулятивні -

    формування вміння встановлювати причинно - наслідкові зв'язки, враховувати чужу думку, формулювати власну позицію,
    отримання нової інформації

    VII. Етап перевірки розуміння нового

    1. До сьогоднішнього уроку оформлена виставка ваших малюнків. Кожна група повинна вибрати малюнки, які відображають їх домашнє завдання.

    слайд 12

    2. Гра «Четвертий зайвий». Дітям запропоновано 4 казки.

    У цих казках порушено право на особисту недоторканність, життя і свободу ...

    • "Вовк та семеро козлят""

    • «Сіра шийка»

    • «Дюймовочка»

    • «Ріпка»

    Знайди зайву казку.

    Особистісні - прояв інтересу і терпіння при виконанні, пізнавальні - виділення загальних ознак, класифікація,
    регулятивні - утримування мети діяльності до отримання результату, комунікативні - формувати вміння співпрацювати для досягнення мети,
    пізнавальні - формувати вміння самостійно знаходити нову інформацію

    Етап підведення підсумків

    - Добігає кінця наш з вами розмову. Ви будете дорослішати, і знайомитися з іншими правами, але це буде пізніше.

    - Щоб ви хотіли побажати людям, які становлять закони, приймають їх?

    - Мої побажання до вас, хлопці.
    Ви - майбутнє нашої країни, ніколи не зупиняйтеся перед труднощами, любите країну, в якій ви живете. Пишаєтеся тим, що ви - росіяни, користуйтеся правами, які дає наша Конституція.

    - Що для себе нового ви дізналися?
    - Чи знали ці відомості раніше?
    - Де можуть стати в нагоді в житті вони?
    - Яка була тема нашого уроку?
    - Які цілі і завдання ми поставили перед собою?
    - Чи досягли ми завдань уроку? Мети?
    - Що вам сподобалося на уроці?
    - Де вам можуть стати в нагоді в житті ці знання і вміння?
    - Відповімо на питання:
    - Що найприємніше? (Досягти бажаного).

    Особистісні - повага до думки іншого, освоєння ролі перевіряючого, пізнавальні - отримання нової інформації і
    регулятивні - здатність вносити корективи, адекватне сприйняття оцінки своєї діяльності,
    комунікативні - облік іншої думки, вміння працювати в групі.

    .

    етап рефлексії

    - Дякую всім за роботу.

    - Яке завдання найбільше сподобалося на уроці?
    - Яке завдання викликало труднощі? Чому?
    - Що нового дізналися на уроці?
    - Що згадали?
    - Повторіть, де в повсякденному житті ми зможемо застосувати отримані знання?

    Самооцінка.

    На дошці три таблички з висловами. Перед вами лежать гуртки трьох кольорів. Виберіть собі гурток і помістіть його близько того висловлювання, яке ближче за змістом вашому результату роботи на уроці.

    Зелений - «Я зрозумів».
    Жовтий - «Я знаю».
    Червоний - «Я вмію».

    Учитель робить висновки по самооцінці учнів, мотивує свої висновки.

    Особистісні - формування оцінки своїх емоційних реакцій, прояв інтересу і терпіння при виконанні самооцінки,
    пізнавальні - виділення загальних ознак, класифікація, регулятивні - утримування мети діяльності до отримання результату,
    комунікативні - формувати вміння співпрацювати для досягнення мети.





    Скачати 31.16 Kb.


    виховна година "Маю право"

    Скачати 31.16 Kb.