• Хід заняття.

  • «Виготовлення листя різних форм в техніці« паралельне плетиво ». Конспект відкритого заняття гуртка «Бісеринка»




    Дата конвертації05.06.2017
    Розмір5.63 Kb.
    ТипБісероплетіння

    Ірина Луканькова
    «Виготовлення листя різних форм в техніці« паралельне плетиво ». Конспект відкритого заняття гуртка «Бісеринка»

    МБДОУ «Дитячий сад»

    Конспект відкритого заняття по кружку

    «Бісеринка»

    Тема: «Виготовлення листя різних форм в техніці« Паралельне плетіння »

    ЦІЛІ:

    ОСВІТНІ: - знати технологію паралельного

    плетіння листя різних форм;

    - технологію виготовлення тичинок (серединок);

    - вміти плести листя в техніці паралельне плетиво;

    - вміти приєднувати листя до квітів; Развівющіхся: - розвивати розумові операції (аналіз,

    синтез, порівняння, узагальнення);

    - технологічну грамотність при роботі з бісером;

    ВИХОВНІ: - виховувати ціннісне ставлення до

    заняття;

    - вміти слухати вихователя і один одного.

    Хід заняття.

    Діяльність вихователя Діяльність дітей Примітка

    1. Організаційний момент.

    Привіт хлопці! Я

    дуже рада вас всіх

    сьогодні тут бачити.

    Я принесла скриньку в

    якої лежать ваші квіточки, які ми з вами робили. Але на них немає листя і наше завдання доробити листя і зібрати всі деталі разом.

    2. Підготовка вихованців до майбутньої роботи.

    Давайте дістанемо деталі і продовжимо роботу.

    Ой, хлопці, але тут нічого немає, а лежить лист від гнома.

    Хочете дізнатися, що в цьому листі написано.

    Тоді сядьте правильно і слухайте уважно.

    Ну що ж хлопці

    давайте сядемо

    зручніше.

    організаційний

    момент.

    сприйняття

    інформації.

    Так.

    сприйняття

    інформації.

    Сідають.

    Шкатулка.

    Дістаю.

    Лист.

    Я вирішив перевірити

    ваші знання. І забрав ваші деталі в казку. І пропоную вам разом з вашим вихователем відправитися в казку «Теремок». А поїдете ви в казку ось на цьому поїзді.

    Ми вирушаємо.

    3. Повторення раніше вивченого.

    Приїхали.

    Але я не бачу ніякого Теремка.

    А ви бачите?

    Тільки одні тварини сидять і подивіться щось

    то тримають в лапах. Алена йди візьми у жаби - квакушки

    лист.

    Пише гном.

    Г Отова?

    Давайте візьмемо у зайчика лист і прочитаємо завдання яке приготував

    гном.

    Молодці!

    Давайте прочитаємо

    яке завдання у лисиці.

    Молодці!

    У вовка.

    Ні.

    Бере.

    Бісер - це дрібні кольорові скляні зернятка з наскрізним

    отвором.

    Паралельне плетіння - це плетіння паралельними рядами.

    - зберігають бісер в окремих коробочках або флаконах з

    Під музику.

    Тварини.

    Ось ви і приїхали в

    казку «Теремок». Але деталі ваші лежать в теремку до якого треба дістатися виконавши кілька завдань, які написані в конвертах. А конверти в лапах у тварин. А я подивлюся, як добре ви засвоїли матеріал.

    Ваш гном.

    Що таке бісер?

    Що таке паралельне плетиво?

    Перерахуйте правила при роботі з бісером?

    4. Аналіз зразка вироби.

    Ведмідь?

    Хто спробує по настановної мапі розповісти, як же потрібно правильно виготовляти листя.

    5. Управління переходу від теорії до практики.

    Отже хлопці, ваша робота повинна відповідати наступним вимогам.

    Робота повинна бути виконана:

    - до кінця;

    - акуратно;

    технологічно грамотно; кришками.

    - під час роботи бісер висипають на ворсисту поверхню.

    - для нізанія використовують товсті 60

    - 70 і тонкі 50 - 40 бавовняні нитки.

    - нитка для пружності вощат.

    - бісер повинен щільно лягати один до одного.

    - не потрібно сильно затягувати нитку, щоб виріб не стирчала.

    Спочатку потрібно набрати 1 бісерину, потім на іншу нитку ще 2, і 1 кінець пропустити через 2. Потім кожен ряд додаємо, а потім зменшуємо.

    Виготовлення листя в техніці «паралельне плетиво»

    - з творчим завданням.

    6. Самостійна робота.

    Все виконали?

    А ось і теремок, подивіться і гном. Але гном хоче щось сказати, послухайте.

    Ось ваші квіти і, давайте все з'єднаємо. А щоб квіти були ще краще, ми на наступному занятті стеблинки обкрутив ниткою.

    А зараз разом з квітами ми вирушаємо в сад.

    7. Підсумок заняття.

    Наше заняття підійшло до кінця.

    Давайте згадаємо чому ж ми займалися на занятті

    Молодці.

    Так.

    Подорожували в казку. Відповідали на питання. Робили листя. Збирали всі деталі в квітка.

    Запис включаю.

    Запис включаю.

    Хлопці я побачив, що всі мої важкі завдання ви виконали. І знаєте про бісер дуже багато. Зробили гарні листи, і я вирішив повернути вам ваші квіти. Щоб ви зробили красиву композицію. До зустрічі.





    «Виготовлення листя різних форм в техніці« паралельне плетиво ». Конспект відкритого заняття гуртка «Бісеринка»