• Хід заняття

  • Відкрите заняття з правил дорожнього руху спільно з батьками «Незвичайне пригода»




    Дата конвертації21.07.2019
    Розмір16.3 Kb.
    ТипТемочка

    татьяна Глібова
    Відкрите заняття з правил дорожнього руху спільно з батьками «Незвичайне пригода»

    Мета: освоєння дітьми практичних навичок шляхом введення їх в ігрову ситуацію. Формувати у дітей і батьків основи безпечної поведінки на вулиці.

    завдання:

    - розширення знань дошкільнят про правила дорожнього руху

    і безпечної поведінки на вулицях міста;

    - формування навичок самозбереження;

    - розвиток саморегуляції поведінки;

    - виховання почуття колективізму;

    - закріпити вміння називати знайомі дорожні знаки, сигнали світлофора, а також сигнали регулювальника;

    - розвивати спостережливість, швидкість;

    - виховувати увагу, співчуття, бажання допомогти тим, хто не знає правила дорожнього руху,

    - виробляти навички усвідомленого поведінки на вулиці і використання правил дорожнього руху в повсякденному житті;

    - виховувати відповідальність батьків за забезпечення безпеки своїх дітей.

    Інтеграція освітніх областей:

    - «Соціально-комунікативний розвиток»

    - «Пізнавальний розвиток»

    - «Мовний розвиток»

    - «Художньо естетичний розвиток»

    - «Фізичний розвиток»

    Методи навчання:

    • Наочний (розглядання, показ)

    • Словесний (евристична бесіда, розповідь, пояснення, лічилки, вірші)

    Ігровий (дидактична, рухлива, словесна)

    • Практичний (дитяча творчість)

    • Проблемна ситуація

    словникова робота

    -активний словник (світлофор, пасажир, автобус, дорога, вулиця, пішохідний перехід, транспортний засіб)

    -пасивні словник (жезл, регулювальник)

    Попередня робота:

    • Бесіди;

    • Розгляд сюжетних картинок, ілюстрацій;

    • Сюжетно-рольові, рухливі, дидактичні, словесні, режисерські та ін.;

    Читання художньої літератури;

    Виготовлення макетів:

    - «Вулиця нашого міста» (Моделювання та конструювання з коробок і паперу)

    - «Наше село» (солене тісто)

    • Розгадування загадок і ребусів;

    • Розучування віршів і пісень;

    • Екскурсії;

    • Спостереження;

    • Перегляд відеофільмів

    Устаткування: поліцейський жезл, світлофор, дорожні знаки, картки з кольоровими сигналами світлофора, 2 машини, кеглі.

    Хід заняття:

    Муз. Гра «Автобус»

    Обговорення з дітьми (На якому транспорті ми «приїхали» на свято? Як називається? До якого виду транспорту відноситься? І т. Д.)

    Вихователь: Діти! Ви сьогодні добре спали?

    Без плачу сьогодні встали?

    Всі до мене поверніться, посміхніться!

    Привітайтеся з гостями все разом

    Доброго дня!

    Ведучий. Шановні гості! Дорогі діти, сьогодні ми зустрілися, щоб поговорити про дуже важливий - про правила дорожнього руху.

    Правил дорожніх багато на світі (кажуть діти хором)

    Знати їх зобов'язаний і дорослий, і діти.

    Треба нам правила все поважати

    Їх виконувати і не порушувати.

    Баба Яга. Летіла я в ступі над містом. Ступа зламалася, мені довелося приземлитися і йти пішки додому в ліс через місто. Намагалася я перейти дорогу, але мене поліцейський зупинив: «Як вам, бабуся, не соромно! Через вас може статися аварія. Хіба ви не знаєте, що дорогу потрібно переходити на перехресті, там, де є або світлофор, або «зебра». Що мені, зебру з собою водити, укласти на дорогу і по ній ходити? Змусив мене цей інспектор якісь правила дорожнього руху вчити. Що це за правила такі? І що це за опудало трёхглазое? (показує на світлофор). У нас в казковому лісі такої штуки немає!

    Ведучий. Нічого ти Баба Яга не знаєш!

    Баба Яга. Ну я ж в лісі все життя жила - де ж мені знати якісь світлофори та зебри, та ще й правила дорожні.

    Ведучий. А ти залишайся з нами - багато дізнаєшся. Давайте влаштуємо конкурс «Знайте правила руху, як таблицю множення.

    ВЕДУЧА: Правила рухи потрібно дотримуватися,

    Щоб під машини нам не потрапляти.

    Мета цих правил ясна,

    Їх виконує вся країна,

    І ви їх пам'ятаєте, друзі,

    І виконуйте твердо.

    Без них по вулицях не можна

    Ходити в величезному місті.

    А підкажіть мені, будь ласка, друзі,

    Як на вулиці поводитися не можна?

    ДІТИ:

    1. По дорозі ходити парами

    З фортепіано і гітарами.

    2. Спати небезпечно на дорозі -

    Бережіть руки - ноги!

    3. Не можна в танок пускатися по шосе -

    Бути біді, запам'ятайте все!

    4. З гучної піснею по дорозі -

    Бережіть руки - ноги!

    Відволікається шофер -

    Він переляканий до сих пір!

    ВЕДУЧА:

    Всі засвоїли ми в підсумку -

    Руки нам потрібні і ноги!

    Правила треба не тільки знати,

    Але і строго ...

    ДІТИ: (всі разом) Виконувати!

    А зараз діти ваші батьки підготували для вас невелику сценку «Казка про заповітних вогниках»

    Вихователь: В одному прекрасному старому місті зустрілися на перехресті три вогника: Червоний, Жовтий і Зелений. Зав'язався між ними суперечка про те, який з вогників найважливіший.

    1-й Батько (червоний вогник): Я, червоний, найважливіший - колір багаття, пожежі. Як мене побачать люди - знають, що попереду тривога, небезпека.

    2-й Батько (жовтий вогник): Ні, я, жовтий колір, важливіше. Мій колір - колір сонця. А воно може бути і другом, і ворогом. Тому я попереджаю: Будь обережний! Увага! Не поспішай!

    3-й Батько (зелений вогник): Друзі вогники, припиніть сперечатися! Це я - найважливіший колір - колір трави, ліси, листя. Я нагадую усім про безпеку і спокій.

    Вихователь: Так і тривав би на перехресті міста суперечка заповітних вогників, якби не втрутився самотній герой. У нього були три очі, але вони не мали кольору. Ось що він сказав:

    4-й Батько (світлофор): Друзі, не треба сперечатися! Кожен з вас - дуже яскравий колір, і кожен дуже важливий. Давайте дружити! Ми завжди будемо разом допомагати всім людям на вулицях міста.

    Вихователь. Заповітні вогники дуже зраділи. І з тих пір на перехрестях великих міст керують машинами та пішоходами друзі-вогники і один світлофор!

    Вихователь: Ви зрозуміли, хлопці, для чого на вулицях потрібен світлофор?

    Діти: так, щоб не було аварій і т. Д.

    ВЕДУЧА: Відгадайте-но загадку

    Він і ввічливий, і строгий,

    Він відомий на весь світ,

    Він на вулиці широкої

    Найголовніший командир!

    У нього очі кольорові.

    Чи не очі, а три вогню,

    Він по черзі ними

    Дивиться зверху на мене.

    Хто ж це? (світлофор)

    А зараз ми перевіримо, як ви знаєте правила світлофорних наук.

    1 конкурс «Світлофор»

    Ведучий. Я роздам кожному з вас картки з кольоровими сигналами такими ж, як у світлофора. Я буду загадувати вам загадки, а ви повинні подумати і підняти ту картку, про яку йдеться в загадці.

    1. Цей світ нам каже:

    Стій, небезпечно, дорога закрита! (червоний)

    2. Що за світло спалахнув попереду

    Скаже він: «Перешкод немає!

    Сміливо в дорогу йди! (зелений)

    3. Якщо це світло у віконці,

    Почекай ще трошки.

    Почекай ще трохи

    Буде знову вільний шлях. (жовтий)

    4. Перехрестя пожвавішав,

    Став вільний перехід,

    Сміливо рухайся вперед. (зелений)

    5. Цей світ означає-ходу немає!

    Стоп, машина, стоп, шофер,

    Гальмуй скоріше мотор! (червоний)

    6. Світло моргнув і каже:

    «Їхати можна, шлях відкритий!» (Зелений)

    Ведучий. Молодці, команди і Баба Яга! Ви впоралися із завданням. Ніхто не помилився. Я сподіваюся, що на вулиці ви будете так само уважно стежити за сигналами світлофора.

    Баба Яга. Тепер я все сигнали світлофора вивчила. Я куплю собі машину і буду їздити на ній, у мене ступа все одно зламалася.

    Ведучий. Почекай, Баба Яга. Щоб на машині їздити треба вивчити правила дорожнього руху і здати іспити щоб отримати права.

    Баба Яга. Чого чого? Ти говори, та не заговорювати. Знайшла, розумієш, вчений! Я ще хоч куди! Дайте мені якесь завдання!

    Ведучий. Отгадай- кА Баба Яга загадку:

    Командуючи жезлом, він всіх направляє,

    І всім перехрестям один управляє.

    Він немов чарівник, машин дресирувальник,

    А ім'я йому -. (Регулювальник (Баба Яга не знає, загадку відгадують діти)

    Ведучий. Дійсно, при утворенні непередбачених ситуацій допоможе на дорогах регулювальник. Світлофори є не в кожному місті і не на кожному перехресті. А може статися і так, що світлофор раптом зламається. Як же тоді бути? Ось тут і нам на допомогу приходить регулювальник. Є справжня мова знаків руками, поворотів, рухів рук, які зрозумілі всім водіям і які обов'язково треба знати пішоходам.

    Физкультминутка

    Постовий варто впертий (крокуємо на місці)

    Людям махає: Не ходи!

    (руху руками в боки, вгору, в сторони, вниз)

    Тут машини їдуть прямо (руки перед собою)

    Пішохід, ти постривай! (руки в сторони)

    Подивіться: посміхнувся (руки на пояс)

    Запрошує нас йти (крокуємо на місці)

    Ви, машини, не поспішайте (хлопки руками)

    Пішоходів пропустіть (стрибки на місці)

    Баба Яга. Ну все. Я сигнали світлофора і регулювальника вивчила, зараз можу і машину купити.

    Ведучий. Почекай, Баба Яга. Щоб водити машину треба ще дорожні знаки вивчити.

    Баба Яга. Набридли ви мені. Піду я краще в карти пограю. Зайшла я в найближчий магазин, попросила карти, а продавщиця дала мені ось такі цікаві карти. (Показує великі «карти» із зображенням дорожніх знаків) Я дивлюся, що в них не дуже-то пограєш. Може, ви мені розкажіть, що вони означають?

    ВЕДУЧА:

    Дорожні знаки дуже важливі

    Всі діти звичайно знати їх повинні.

    Про знаках зараз нам хлопці розкажуть,

    Не тільки розкажуть, але і покажуть.

    (По черзі виходять діти зі знаками в руках, показуючи їх, розповідають.)

    1. ЗНАК «ДІТИ»:

    Цей знак важливіше всіх,

    Він вимагає уваги!

    Життя дітей він береже

    Від болю і страждання ...

    Значить, десь близько школа

    Або дитячий садок,

    Кожен пам'ятає цей знак,

    Як одне з правил!

    2. ЗНАК «пішохідний перехід»

    Щоб дорогу перейти,

    Треба цей знак знайти.

    І тоді - йди сміливіше,

    За дорозі, не бійся!

    3. ЗНАК «ПЕРЕХІД заборонений»

    Цей знак всім пішоходам каже:

    «Шлях закритий!»

    Хто не підкориться,

    Чи потрапить в лікарню!

    4. ЗНАК «Поступися дорогою»

    Не поспішай, не поспішай,

    На дорозі оглядися,

    І з педалі газу прибери-ка ногу -

    Пропонує цей знак поступитися дорогу!

    5. ЗНАК «ПУНКТ ХАРЧУВАННЯ»

    Цей знак допоможе багатьом

    Підкріпитися на дорозі,

    Він вкаже, де в дорозі

    Пункт харчування знайти!

    6. ЗНАК «ДОРОЖНІ РОБОТИ»

    Знак «Дорожні роботи»

    Здався попереду.

    Тут йде ремонт дороги -

    Обережніше в дорозі.

    7. ЗНАК «ІНШІ НЕБЕЗПЕКИ»

    Будь уважний,

    Цей знак говорить,

    Тут, якщо рот разінешь, зазіваєшся,

    Знати, буде біда, без голови залишишся!

    ВЕДУЧА: Дякую, хлопці, за показ і за розповідь!

    А тепер шановні дорослі ми хочемо знати, а ви дотримуєтеся правил дорожнього руху? Ви знаєте, що на дорозі дозволяється?

    Гра «Дозволяється-забороняється».

    І проспекти, і бульвари - усюди по вулицях ходять.

    Проходь по тротуару, тільки з правого боку.

    Тут пустувати, заважати народу (забороняється)

    Бути зразковим пішоходом ... (дозволяється)

    Якщо їдеш ти в автобусі і навколо тебе народ,

    Чи не штовхаючись, що не позіхаючи, проходь скоріше вперед.

    Їхати зайцем, як відомо ... (забороняється).

    Поступитися старенькій місце ... (дозволяється).

    Всіх розштовхувати, кричати ... (забороняється).

    А тихесенько стояти ... (дозволяється).

    Брати морозиво в автобус ... (забороняється).

    Ну, а яблука в пакеті ... (дозволяється).

    У м'яч грати на зупинці ... (забороняється).

    Пропустити маму з дитиною (дозволяється).

    Обходити автобус ззаду ... (дозволяється).

    Ну, а спереду, звичайно ... (забороняється).

    Якщо ти гуляєш просто - все одно вперед гляди,

    Через галасливий перехрестя обережно проходь.

    Перехід при червоному світлі ... (забороняється).

    При зеленому навіть дітям ... (дозволяється).

    - Поважати правила дорожнього руху ... (дозволяється).

    Ведучий. Щоб керувати транспортом, як ви думаєте, діти, чи потрібно вчитися? А може сів за кермо і виїхав на проїжджу частину? (Відповіді дітей.) Звичайно, обов'язково потрібно піти на курси водіння, де навчать керувати автомобілем або іншим транспортом. Вчаться спочатку в спеціально відведеному місці - полігоні. Ось і ми зараз теж представимо, що у нас полігон.

    2. Конкурс для дітей і батьків «Фігурне Водіння»

    (катання машинок між перешкодами.)

    Ведучий. Молодці! Оплески нашим водіям. Чудово впоралися з таким важким завданням.

    Вихователь: А тепер я вас перевірю, як ви знаєте ПДР:

    я буду зачитувати питання і якщо ви згодні з твердженням, то дружно говорите фразу «Це я, це я, це все мої друзі!», якщо не згодні - мовчіть.

    Хто з вас йде вперед тільки там, де пішохід?

    Хто ватагою веселою кожен день крокує в садок?

    Хто вперед завжди йде, широко роззявивши рота?

    Хто машини пропускає, ПДР все дотримується?

    Хто крокує без розбору на сигнали світлофора?

    Хто завжди в трамваї тісному поступається старшим місце?

    Хто дорогу перейде тільки там, де перехід?

    Хто штовхає м'яч веселий на дорозі перед будинком?

    Знає хто, що червоне світло - це значить ходу немає?

    Хто біжить вперед так скоро, що не бачить світлофора?

    Знає хто, що світло зелений означає - шлях відкритий?

    Хто поблизу проїжджої частини весело ганяє м'ячик?

    Хто ГИБДД допомагає, за порядком спостерігає?

    Баба Яга. Спасибі вам дорогі хлопці. Я багато чому у вас навчилася. А ще я передумала купувати машину. Я зрозуміла, що якщо буду дотримуватися правил дорожнього руху, то і на своїй ступі не потрапляючи більше в біду. Куплю- ка я собі краще нову ступу!

    Ведучий. Правильно Б. Яга. Бажаємо тобі удачі! А нам пора повертатися в дитячий сад. Давайте згадаємо на якому виді транспорту ми приїхали на свято? (Автобус громадський транспорт і т. Д.).Так як ми з вами вивчили всі правила я пропоную вам прокотитися на легковому автомобілі, згодні ?.

    Танець «Бібіка»

    Підведення підсумків.

    література:

    1. «Наші вірні друзі» - Правила дорожнього руху / Упоряд. Т. Б. Соколова / Кемерово 2005

    2. Читайте дітям (збірка віршів, оповідань, загадок по ППД) /

    Упоряд. Т. Б. Соколова / Кемерово 2005

    3. Извекова А. Н., Медведєв А. Ф., Полякова Л. Б. «Правила дорожнього руху для дітей дошкільного віку» / М .: ТЦ Сфера, 2005

    4. Тимофєєва Л. Л., Королева Н. І. Т41 Формування культури безпеки. Взаємодія сім'ї і ДОО. - СПб .: ТОВ «ВИДАВНИЦТВО« ДИТИНСТВО-ПРЕС »





    Відкрите заняття з правил дорожнього руху спільно з батьками «Незвичайне пригода»