Відкрите заняття з математики за мотивами казки «Попелюшка» в підготовчій групі «Добрі чарівники»




Дата конвертації13.06.2017
Розмір4.33 Kb.
ТипДоброта. Виховання доброти, вчимося бути добрим

Тетяна Романевіч
Відкрите заняття з математики за мотивами казки «Попелюшка» в підготовчій групі «Добрі чарівники»

Мета: закріпити отримані знання дітей через ігрові прийоми.

завдання:

1. Вчити працювати в підгрупі.

2. Закріпити вміння дітей оперувати числами, порівнюючи їх, і виконувати дії з ними, вирішуючи приклади.

3. Тренувати дітей в умінні вимірювати довжину відрізків за допомогою лінійки.

4. Удосконалювати знання про склад чисел 8,9 і 10 з двох менших чисел.

5. Розвивати у дітей уміння складати і вирішувати завдання за схемами.

6. Формувати навички орієнтування на аркуші паперу в клітинку.

Попередня робота: складання завдань за схемами, навчання кодуванні, вимір різних об'єктів за допомогою лінійки, виконання графічних завдань.

Білінгвальний компонент: він - десять, тоиз - дев'ять, сегіз - вісім.

Обладнання: картинка Попелюшка, конверт, лист, шифрограма, ключ до шифру, таблиці для запису рішення задач 3шт, літери: М, О, Л, О, Д, Ц, И; скриньки 6 шт., індивідуальні картки з завданнями, Д / і «Збери ромашки», прості олівці, лінійки, стрічки різної довжини / 9 і 12 /.

Форма організації: по підгрупах.

хід заняття

Вихователь: Хлопці, що це? / Показую конверт /. Як ви думаєте, що там? / Витягаю порожній аркуш паперу /. Напевно, тут, щось зашифровано. Спробуємо розшифрувати. / беру воду і фарби, промаківающімі / Діти читають слово: Допоможіть!

- Хочете дізнатися, хто просить нас про допомогу? Ім'я героя зашифровано. Зараз, візьміть олівці, будь уважні. / Запис чисел під диктовку /.

А З К Л Про У Ш З О Л У Ш К А

1 2 3 4 5 6 7 2 5 4 6 7 3 1

- Так правильно. Це Попелюшка. Їй пора на бал, але зла мачуха дозволила їй піти, якщо вона все виконає, але завдання дуже хитрі і Попелюшка просить вас навчити її. Ви, згодні їй, допомогти? Стати для неї добрими чарівниками?

1. Завдання. «Вимити посуд».

- Візьміть прості олівці і поставте знаки більше, менше або дорівнює на посуді. Перевірте один в одного.

- За кожне завдання Попелюшка дарує вам квіточку.

2. Завдання. «Нагодувати домашніх тварин».

- Подивіться, уважно на картки: порахуйте приклад і з'єднайте з потрібною мискою доріжками. / Перевірка біля дошки. / З якої миски їсть собака? А як сказати по-казахському - це число? Вівця? Корова? Кінь? Свиня?

3. Завдання. «Скласти стрічки».

- Візьміть лінійки і виміряйте довжину стрічок і покладіть їх у скриньки з потрібною цифрою.

4. Завдання «Збери ромашки».

- Хлопці, потрібно допомогти Попелюшку посадити квіти. Подивіться уважно на пелюсточки і покладіть його до потрібної серединці. Будьте уважні. Спікери команд перевірять чи все вірно.

5. Завдання. «Порахуй фрукти».

- Подивіться уважно на свою схему і придумайте завдання. Вирішіть її. / Опитування команд і перевірка рішення у дошки /

10-3 = 7 8 + 2 = 10 7 + 2 = 9

6. Завдання. «Витерти пил».

- Зараз ми дізнаємося, де потрібно витерти пил Попелюшку. Візьміть олівці прості і поставте їх на синій точці, слухайте уважно: вгору 9 клітинок, вправо 1, вниз 4, вправо 3, вниз 5, вліво 1, вгору 3, вліво 2, вниз 3, вліво 1. Що вийшло? Поставте на червоній крапці: вгору 5, вліво 1, вгору 1, вправо 9, вниз 1, вліво 1, вниз 5, вліво 1, вгору 5, вліво 5, вніз5, вліво 1. Що вийшло?

7. Ну, ось хлопці, ми навчили Попелюшку, як треба виконати всі завдання. А квіточки непрості, що вийшло. Попелюшка говорить вам всім - велике СПАСИБІ. І дарує вам ось цю гру.

- Хлопці, зараз візьміть гурток / кружечки з іменами / та оцініть виконання всіх завдань на мішені: хто все виконував без помилок - кладе гурток на червоне, у кого одна була помилка - на жовте, у кого - дві і більше - на зелене.





Відкрите заняття з математики за мотивами казки «Попелюшка» в підготовчій групі «Добрі чарівники»