Відкрите інтегроване заняття з малювання відбитком в другій молодшій групі «Веселі кулі»




Дата конвертації20.06.2017
Розмір4,69 Kb.
ТипОбразотворчого мистецтва. Конспекти занять по З

Румия Багандова
Відкрите інтегроване заняття з малювання відбитком в другій молодшій групі «Веселі кулі»

Малювання. Друга молодша група. тема: "Веселі кулі".

Тема: «Веселі кулі».

Інтеграція освітніх областей: «Комунікація», «Музика».

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, музично - художня.

Цілі діяльності педагога: вправляти в розрізненні кольорів, геометричних фігур.

Мета: Навчання дітей нетрадиційної техніці малювання.

Програмні завдання:

навчальна:

-Вчити притискати пробку до штемпельної подушці з фарбою і завдає відбиток на папір;

-знайомство з прийомом - відбиток пробкою;

- Закріпити назва жовтого, зеленого, червоного кольору.

2. Розвиваюча:

-Розвивати творчу індивідуальність.

- Розвивати почуття кольору і форми.

- Розвивати дрібну моторику рук.

- Сприяти розвитку дитячої творчості при самостійній домальовування сюжету.

3. Виховна:

- Виховувати у дітей співчуття до ігрового персонажу, бажання допомогти йому.

- Виховувати інтерес до відбиття своїх вражень в образотворчої діяльності.

-виховувати акуратність при роботі з фарбами.

Техніка: Малювання відбиток пробкою.

Обладнання: вирізані з альбомного листа повітряні кулі; мольберт, програвач з мелодією «Від посмішки», гуаш жовтого, зеленого, червоного кольору в мисочках; надуті повітряні кульки на кожну дитину, іграшка хрюша і Степашка.

Попередня робота: Розгляд повітряної кулі, геометричної фігури - коло.

хід заняття

Вступна частина.

Діти сидять на стільчиках (півколом) голосно стукають у двері.

- ой, хлопці, хто-то стукає, піду подивлюся хто до нас прийшов?

- здрастуйте, проходите!

- хлопці подивіться хто до нас прийшов? (В. Тримає в руці іграшку «Хрюшу»).

- ви знаєте хто це?

- а звідки ви його знаєте?

- подивіться на «хрюшу» він чомусь - то сумний.

- що сталося, хрюша? Скажи мені на вушко.

- хлопці, хрюша каже, що у нього був великий, красивий повітряну кульку, але коли він грав з кулькою, кулька лопнула. Хрюша з - за цього дуже засмутився.

- ви пам'ятаєте яку форму має кульку? (круглу)

- подивіться навколо чи є в нашій групі предмети круглої форми? (показ).

Дихальна гімнастика.

«Наду кулька».

Вдих - носом

Видих - ротом

- хлопці, давайте щоб хрюша не засмучувався і не сумував розфарбуємо і подаруємо йому красиві повітряні кулі. (адже намальовані кулі не ламаються).

Показ вихователем.

- хлопці, розфарбовувати кулі ми сьогодні будемо з вами незвичайним способом, ні фарбами, ні олівцями, а пробками від пляшок. Спочатку потрібно притиснути пробку до подушечці з фарбою і потім нанести відбиток (відбиток) на аркуш паперу. Для кожного кольору використовуємо нову пробку.

Показ дитиною біля дошки.

Вихователь надає допомогу.

Пальчикова гімнастика.

1-2-3-4-5- вийшли пальчики гуляти

Разом пальчики друзі

Один без одного їм не можна.

Виконання роботи.

А тепер приступаємо до виконання роботи. Спочатку потрібно притиснути пробку до подушечці з фарбою і потім нанести відбиток (відбиток) на аркуш паперу. Для кожного кольору використовуємо нову пробку.

Вихователь надає індивідуальну допомогу.

Аналіз робіт.

- хлопці, хрюша каже, що йому дуже сподобалися ваші повітряні кулі і він пропонує відпустити їх в небо.

Підсумок заняття.

- отже, чим ми сьогодні займалися?

- ви молодці, ви намалювали багато красивих кульок і хрюша говорить вам велике спасибі.

- хлопці, до нас знову хтось - то прийшов? (стукіт у двері)

- подивіться хто це?

- правильно це Степашка. Але він прийшов не з порожніми руками він приготував для вас подарунок. (висипаються кулі з підвішеного до стелі мішка).

Танець з кульками під музику ОЛЕКСАНДРА Єрмолова "Я малюю на вікні Світ, майже такий, як наш".





Відкрите інтегроване заняття з малювання відбитком в другій молодшій групі «Веселі кулі»